Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 18° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.34175.3631
Euro6.06746.0917
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam174
Toplam Ziyaret337161
Takvim

HAŞEREYLE MÜCADELE BAŞLADI

HAŞEREYLE MÜCADELE BAŞLADI

İlçemizde havaların ısınmasıyla birlikte sinek ve çeşitli haşereler için ilaçlama çalışmalarına başlandı.
Havaların ısınmasıyla artan sivrisinek uçkunlarına karşı, sıcak (dumanlama) ve soğuk (ULV) sisleme yöntemi yerine, çok daha etkin ve çağdaş yöntem olan "kaynağında ilaçlama" modelini uygulayan Mersin Büyükşehir Belediyesi, haftanın belirli günlerinde ilaçlama ekibi ile sinek, larva, uçkun ve haşerelere karşı periyodik olarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Şube Müdürü Ferruh Baş, "Belediye Sağlık İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ilaçlama ekipleri, sineklerin üreme alanlarını tespit ederek kanal, dere, çöp konteynırları, su varilleri ve çarşı merkezi gibi alanlarda ilaçlama çalışmalarını yürütüyor. Bu yöntemle, çevre ve insan sağlığına zarar vermeden sineklerle mücadele ediliyor. Ayrıca, vatandaşların talepleri üzerine açık ve kapalı alanlarda haşere mücadelesi de yapılıyor” dedi.
Halkın sağlığı ve huzuru için ilçe genelinde larva mücadelesinin devam ettiğini ifade eden Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ise, “Vatandaşların sağlık ve huzuru için ilçe genelinde sinek, larva, uçkun ve haşerelerle mücadelenin sürdürdügünü belirterek böcek ve haşerelerle mücadele dönemi olan bu mevsimde halkın sağlığı ve huzuru için ilçe genelinde larva mücadelemizi devam ettirmekteyiz” diye konuştu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
131 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat