Hava Durumu
Anlık
Yarın
16° 18° 10°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.34175.3631
Euro6.06746.0917
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi12
Bugün Toplam174
Toplam Ziyaret337161
Takvim

MUT OSB’DE 112 PARSELİN TAPUSU TESLİM EDİLDİ

MUT OSB’DE 112 PARSELİN TAPUSU TESLİM EDİLDİ

İlçemiz Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), ilk etap parselasyon çalışmaları sonucu 112 parselin tapuları Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın'a teslim edildi.
Mut Tapu Sicil Müdürlüğünde gerçekleştirilen tapu teslimi törenine, Mut OSB Yönetim Kurulu Başkanı ve ilçe Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın katıldı.
Bakanlık onayından sonra Mut Kadastro ve Tapu Sicil Müdürlüğünde işlemler tamamlanan parsellere ait 90 adet sanayi, 3 adet teknik alt yapı, 2 adet teknik mesleki alan, 1 adet arıtma tesisi, 1 adet hizmet destek alanı, 1 adet idari ve sosyal tesis, 1 adet dini tesis, 1 adet sağlık bandı ve 12 adet trafo parseli olmak üzere toplam 112 adet tapu teslim alındı.
Törenin açılış konuşmasını yapan Kaymakam Mehmet Ali Akyüz, “Organize Sanayi Bölgemizin imar ve parselasyon planını bitirdik. Tapularını kestirdik. Yaklaşık 90 adet tapumuzu aldık. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah Organize sanayi bölgemiz üretime ve yatırma hazır durumdadır” dedi.
Biz siz basın mensupları aracılığıyla bütün yatırımcı kuruluşları davet ediyoruz diyen Mut Belediye Başkanı Başkan Nebi Yılmaz ise, “Artık önlerinde bir engel yok. Herkes kurallara uyduğu takdirde Mut ilçesinde geleceğe yönelik yatırıma temel atabilir. Bu sesimizin Türkiye genelinde yatırımcı firmalara duyurulmasını istiyoruz” dedi.
Tapuları teslim alan Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın ise, “Organize sanayimizin vatanımıza milletimize hayırlı olması dileğiyle ilçemize bütün yatırımcıları bekliyoruz” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından Mut Kaymakamı Mut OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Akyüz tarafından, 112 adet tapu Mut Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Gürsel Aydın'a teslim edildi ve üzerine tatlı yendi.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
68 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat