Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 25° 17°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret324291
Takvim

DİNÇER: “POLİS TEŞKİLATIMIZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKARCA GÖREVİNİN BAŞINDADIR"

DİNÇER: “POLİS TEŞKİLATIMIZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN FEDAKARCA GÖREVİNİN BAŞINDADIR"

Mersin Esnaf ve Sanatkârları Odaları (ESOB) Birliği Başkanı Talat Dinçer, polisin halkın can, mal ve iffetinin korunmasının yanı sıra yasaların uygulanmasında da önemli görev üstlendiğini ifade ederek, "Türk polisi, halkımızın can ve mal güvenliğini, toplumumuzda huzur ve güven ortamını sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve işleyenleri adalete teslim etmek için gece gündüz demeden fedakârca görevlerini yerine getirmektedir" dedi.
Başkan Dinçer, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıldönümü yayınladığı mesajla kutladı. Mesajında Dinçer, polisin, zor ve onurlu bir görevi büyük bir özveri ve insan sevgisiyle yerine belirtti. Polisin huzur ve güvenin teminatı olduğunu kaydeden Dinçer, "Dirlik ve düzeni sağlamada üzerine düşen görevi her türlü koşulda başarıyla yerine getirmektedir. Türk polis teşkilatı devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü ve al bayrağın yüceliğini yüreğinde hisseden bir teşkilattır. Polis teşkilatımız huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak bu kutsal görevi 173 yıldır başarıyla yerine getirmektedir. Yine bu kutsal görev yerine getirilirken, insan hak ve özgürlüklerine gösterilen saygı, polisimize olan güveni arttırmada önemli rol oynamaktadır” diye konuştu.
Mersin ve Türkiye'nin huzuru ve güvenliği için canını ortaya koyan Türk polisinin görevini demokratik, laik, hukuk devletinin ilkeleri ışığında yerine getirdiğini kaydeden Dinçer “Türk polisi, halkımızın can ve mal güvenliğini, toplumumuzda huzur ve güven ortamını sağlamak, suç işlenmesini önlemek ve işleyenleri adalete teslim etmek için gece gündüz demeden fedakarca görevlerini yerine getirmektedir. Bugün sokaklarda rahat, güvenli ve huzurlu bir şekilde dolaşabiliyorsak, bunu olağanüstü gayret gösteren Türk Polis Teşkilatımıza borçluyuz. Devletin bölünmez bütünlüğünü hedef alan tehdit ve tehlikelere karşı mücadele etmeyi kendisine vazife bilen, gücünü milletimizden ve kanunlardan alan polislerimiz gerektiğinde bu uğurda canını hiçe saymıştır” ifadelerini kullandı.
Polisin, halkın can, mal ve iffetinin korunmasının yanı sıra yasaların uygulanmasında da önemli görev üstlendiğini kaydeden Dinçer “Türk Polis Teşkilatı şerefli mazisinden bu güne kadar ülkemizin birliğine ve beraberliğine gösterdiği önemi göz ardı etmemiz asla mümkün değildir. İlimizde yer yer artış gösteren asayiş olayları özellikle polisimizin özverili çalışması ve teknolojinin kullanılarak en aza indirilmiş, yine önleyici hizmetlerle birlikte hırsızlık, kapkaç gibi asayişe yönelik olaylarda gözle görülür azalmalar yaşanmış, var olan huzurun tesisi yeniden sağlanmıştır. Tüm emniyet mensuplarımızın Polis Haftasını kutluyor, bu ulvi görevi yerine getirirken canlarını veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve ailelerine uzun ömürler diliyorum" şeklinde konuştu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
34 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat