Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 25° 17°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam16
Toplam Ziyaret324290
Takvim

MÜFTÜ ÖZTÜRK’TEN İLK RESMİ NİKAH

MÜFTÜ ÖZTÜRK’TEN İLK RESMİ NİKAH

Meclis Genel Kurulunda 18 Ekim'deki oturumda kabul edildikten sonra Cumhurbaşkanlığına gönderilen ve müftülere de nikâh kıyma yetkisi de veren Nüfus Hizmetleri Yasası'nın Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından Mut Müftüsü Mustafa Öztürk nikâh töreninde bir ilke imza atıldı.
Müftülere nikâh kıyma yetkisinin yürürlüğe girmesinin ardından İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk, Salih ve Ayşe Kayır çiftinin nikâhını kıyarak, resmi evlilik cüzdanını da geline takdim etti. İlçemiz Manav Hasan Camiinde Müezzin olarak görev yapan damat Salih Kayır, İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk'ün nikâhlarını kıymalarından büyük mutluluk duyduğunu belirtti.
İlçe Müftüsü Mustafa Öztürk daha önce dini nikâh kıydığını belirterek, ilk kez resmi nikâh kıymanın heyecanını yaşadığını söyledi. Öztürk, "İlk kez resmi bir nikâh kıydık. Eskiden gece yarısında gelip bizi evden alırlardı 'gelin nikâhımızı kılın' diye. Gidip kıyıyorduk ama dini nikâhı kıyabiliyorduk. Bundan sonra biz de evlendirme memurları gibi yasaların bize verdiği yasa ölçüsünde nikâh kıyacağız. Yasadışı bir nikâhı kıymamız mümkün değil. Diyanetin bize verdiği yetkiler ölçüsünde resmi olarak nikâhları kıyacağız" diye konuştu.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
128 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat