Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.29457.3237
Euro8.57908.6134
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam40
Toplam Ziyaret444244
Takvim
Saat

EMNİYETTEN KURBAN SATICILARINA UYARI

EMNİYETTEN KURBAN SATICILARINA UYARI

31.07.2020 ile 03.08.2020 tarihleri arasında idrak edeceğimiz Kurban Bayramı münasebeti ile ilçemiz Deveci mahallesinde kurban satış yer ve noktaları kurulacaktır.
Daha önceki yıllardan edinilen tecrübeler ile bu tür durumları fırsata dönüştürmek isteyen kötü niyetli şahısların kurban alıcısı gibi davranarak kurban satışı yapan vatandaşlarımıza sahte para verebilecekleri gibi, kurban bedelini nakit olarak ödeme esnasında tırnakçılık olarak tabir edilen şekilde vatandaşlarımıza eksik para verebileceği, özellikle gece saatlerinde kurbanlık hayvan hırsızlıklarının yaşanabileceği değerlendirilmektedir.
İlçemizde bu tür olayların yaşanmaması için kurban satışı yapan vatandaşlarımızın da gereken dikkat ve duyarlılığı göstermeleri, aldıkları paraları kontrol etmeleri ve dikkatlice saymaları, özellikle ilçemiz dışından gelen ve alıcı gibi davranan, şüpheli hal ve hareketleri olan şahısları kolluk kuvvetlerimize bildirmeleri önem arzetmektedir.
Mut Emniyet Müdürlüğü olarak gerek Kurban Bayramı öncesi, kurban satış noktaları, özellikle sivil kıyafetli polis memurlarımızca denetlenecek ve konroller yapılacaktır. Kurban satış noktalarındaki gerek satıcı, gerekse alıcı konumundaki vatandaşlarımızın pandemi nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uymaları, şüpheli durumda 112 acil çağrı merkezini arayarak, asayişin sağlanmasına yardımcı olmalarını istiyoruz.

182 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın