Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.65767.6883
Euro8.92158.9572
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret452321
Takvim
Saat

TARİHİ TAŞHAN'DA KADIN ÜRETİCİ PAZARI

TARİHİ TAŞHAN'DA KADIN ÜRETİCİ PAZARI

300 yıllık tarihi Taşhan 50 yıl aradan sonra Mut kadın üreticilerine kapılarını aralıyor. Mersin Büyükşehir Belediyesinin “Her ilçede kadın üretici pazarları kurulacak” hedefi kapsamında Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu tarihi Taşhan'da kadınlarla bir araya geldi.
Mut'lu kadınlarla birlikte tarihi Taşhan'ı inceleyen ve burada açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, çalışma alanlarından birisinin de Kadın Üretici Pazarları olduğunu belirterek, “Kadın ve çocuk ana çalışma alanımız. Kadınların istihdamı ve sorunlarına çözüm bulmak başlıca görevlerimiz arasında. Böylesi tarihi bir mekanda çalışma yapmak bir ayrıcalık. Burada neler yapabileceğimizi hep birlikte kararlaştırarak en kısa zamanda hayata geçirmeliyiz. Hep birlikte yapmak için de fikir birliği içerisinde amaca ulaşmayı hedefliyoruz. Bu da sizlerin göstereceği gayretle olacak. Biz her türlü desteği vermeye hazırız” dedi.
Taşhan'ın sahiplerinden eski Mut Belediye Başkanı, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Selahattin Arslan'da Taşhan'ın tarihi ile ilgili bilgi verdikten sonra yerin kullanımı için herhangi bir ücret talep etmeyeceklerini söyledi. Kadınların ürettikleriyle ev ekonomilerine katkıda bulunmalarından mutlu olacaklarını söyledi. Tarihi Taşhan'ın önümüzdeki ay içinde Kadın Üretici Pazarı olarak hizmete girmesinin planlandığı belirtildi.

25 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın