Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.65767.6883
Euro8.92158.9572
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam30
Toplam Ziyaret452315
Takvim
Saat

MASKE KULLANIMINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN UÇTULAR

MASKE KULLANIMINA DİKKAT ÇEKMEK İÇİN UÇTULAR

Erdemli ilçesinde gerçekleştirilen 'Maskeni Tak, Uçmana Bak' etkinliği renkli görüntülere sahne oldu.
Mersin Üniversitesi tarafından hazırlanan Erdemli Belediyesi tarafından desteklenen programa 6 ilden 20 paraşütçü katıldı.
Erdemli ilçesinde 2 bin rakımlı Göktepe'de 'Maskeni Tak, Uçmana Bak' yamaç paraşütü etkinliği gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan sporcular güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Toros Dağları bulunan essiz manzaranın tadını çıkardı. Etkinlikte pandemiden dolayı maske kullanımının önemine de dikkat çekildi. Etkinliğe Mersin, Adana, Osmaniye, Karaman, Trabzon ve Rize illerinden toplam 20 paraşütçü katıldı. Mersin Üniversitesi hazırladığı, Erdemli Belediyesi'nin destek verdiği programda renkli görüntüler izleyenlere unutulmaz anlar yaşattı. Akpınar Yaylası'ndaki etkinlikte Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu'da ilk kez yamaç paraşütü ile uçtu. Uçuş öncesinde konuşan Tollu, "Belediyemizin 'Maskeni tak, uçmana bak' sloganı ile yamaç paraşütü ile bölgemizi havadan keşfetmek için uçuyoruz. Sıfır rakımdan 2 bin 500 rakıma kadar Erdemli'mizin her bir santimetresi güzelliklerle dolu. Erdemli'mizin turizminin gelişmesi adına yerden olduğu kadar havadan da keşfedilmesi ve görülmesi gerekir. Bu tür etkinlikler yerel ve kırsal turizmin gelişmesini bölgemizin tanıtımına da katkı sağlayacaktır. Herkesi bölgemizi havadan keşfe ve adrenaline bekliyoruz" dedi."
Burası bir fırsat ve yeni yeni alevleniyor Akdeniz Yamaç Paraşütü ve Adrenalin Sporları Kulübü Başkanı Hüseyin Atlı'da güvenli uçuş noktasının Erdemli için bir fırsat olduğunu ve bu fırsatın yeni yeni alevlendiğini belirtti.
Bölgenin yamaç paraşütçüleri için önemine değinen Atlı, "Burası birçok ulusal ve uluslararası yarışma yapmaya ev sahipliği yapmaya müsait. Potansiyeli tartışılamaz bir bölge. Yamaç paraşütü açısından termal aktiviteler, yani yerden ısınıp ve yükselen havalar bizim için değerlidir. Bu bölge denize yakın olmasına rağmen bu anlamda çok ciddi imkan sunmaktadır. Arka tarafta baktığımız zaman Niğde, Ayrancı, Karaman tarafına doğru çok ciddi bir hat var, uçmaya müsait. Deneyimli bir pilot buradan kalkıp irtifa alıp Ayrancı'ya, Karaman'a, Niğde'ye, Nevşehir'e uçma imkanı vardır. Bu Erdemli için bir fırsattır ve bu fırsat yeni yeni alevleniyor" diye konuştu.Yerel yönetimlerin desteği ile büyük yarışmalar gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade eden Atlı, bölgeyi bütün Türkiye'ye tanıtmayı hedeflediklerini kaydetti.
Mersin Üniversitesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü öğrencisi Nazlı Atıcı ise pandemi nedeniyle maskeleri takarak uçuşa geçmek için Göktepe'ye çıktıklarını söyledi.Sportif faaliyetlerin bölge ekonomisine katkı sunması da bekleniyor. Treking, bisiklet ve diğer dağ sporları için uygun bir potansiyele sahip yörede son yıllarda ev pansiyonculuğu da gelişiyor. Bölgenin sürdürülebilir bir turizm imkanına sahip olduğuna dikkat çekiliyor.

10 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın