Hava Durumu
Anlık
Yarın
30° 31° 23°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar4.71184.7307
Euro5.46295.4848
Takvim
Satılık Gayrimenkul

Karaman Mutlular Derneği, Karamalılara kayısı ikram etti

Tarihi Karacaoğlan Çınaraltı Parkında 7-8-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak olan Mut Kayısı Kültür ve Sanat Festivali, 7 Haziran Cuma günü saat 14.00'de yapılacak açılış töreniyle başlayacak. Festival çerçevesinde halk oyunları gösterileri, çeşitli sergiler, karakucak güreşleri ve sünnet şöleni yapılacak. Festivalin akşamki bölümünde ise Ferhat Göçer, Mustafa Ceceli, Sevcan Orhan ve Özkan Özcan gibi ünlü sanatçılar ilçe stadyumunda ücretsiz halk konserleri verecek.

Karaman Mutlular Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Durmuş Ataş, Mut'u marka bir şehir yapma çalışmalarında Kayısı festivalinin önemli bir unsur olduğunu belirterek, tüm Karamanlıları festivallerine beklediklerini söyledi.

Ataş, Karamanlıların festivale dikkatini çekmek amacıyla Aktekke Kent Meydanında kayısı standı açtıklarını söyledi. Standı ziyaret edenlere ikram edilen kayısı ise ziyaretçilerin ilgisiyle karşılandı.

Mut Belediye Başkanı Murat ORHAN; "Karaman Mutlular Dayanışma ve Kültür Derneği'ne çalışmalarından ve festivalimiz için desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum. Dernek çalışmaları fedakârlık isteyen, sevgi işidir. Bunu layıkıyla yerine getiren başta dernek başkanı Durmuş Ataş olmak üzere bütün Karaman Mutlular Dayanışma ve Kültür Derneği yönetimini ve üyelerini kutluyorum" dedi.Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   599 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret303645