Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar7.61987.6503
Euro8.94908.9849
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret452205
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
MUT'LU OLMAK MUTLU OLMAYA YETMİYOR!
07/03/2018
Birkaç haftadır İlçemizin kronik sosyal ve ekonomik problemleri üzerinde yazılar yazmaya çalıştım. Olumlu geri dönüşleriniz için teşekkür ediyorum. Derdimiz ve gayemiz Mut İlçemizin ve hemşehrilerimizin iyiliği ve refahıdır.
Burada İlçemizi yöneten ya da yönetmeye aday olan değerli yöneticilerimize/yönetici adaylarımıza bir takım sorular sormaya devam etmek istiyorum.
Geçmişten gelen İmar problemlerimiz, çoğu yerde yetersiz ve biçimsiz sokaklarımız, eskimiş ve yenilenmesi gereken binalarımız için çalışmalarınız var mı? Örneğin çok eskiden bu yana gelen ve İmar işlemlerinde çok ciddi haksızlık ve adaletsizlikler barındıran durumun düzeltilmesi için Uygulama İmar Planında gerekli değişiklikler konusunda hazırlık yaptınız mı?
Avrupa'nın şehir planlarını övüp imrenirken, İlçemizin şehir planı konusunda makro hedefleriniz var mı? Sarıtaş mevkiinde kaçırdığımız düzgün yolları, parkları ve binaları bulunan modern şehircilik fırsatından yeni –muhtemelen- açacağınız alanlarda ders alıp ona göre hareket edeceğiniz planlarınız mevcut mu?
Hükümetimizin çok önem verdiği ve başta deprem afetine hazırlık amacında olmakla birlikte, esas hedefi modern şehircilik uygulamaları olan 6306 sayılı Kentsel Dönüşüm Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde İlçemizde dönüşüm planlarınız bulunmakta mıdır? Yoksa halimizden memnun olup böyle devam edelim mi diyorsunuz?
İlçemizde artık facia haline gelen otopark problemini çözmek için ne gibi projeleriniz var? Yollarda çift sıra halinde duran ve yaya geçitlerini bile işgal eden otomobil, motosiklet hatta taktak tabir edilen tarım araçları hakkında neler yapacaksınız?
Kurumlar arası koordinasyonsuzluk sebebiyle, asfaltı dökülüp sonra sırayla su için, kanalizasyon için, elektrik için, telefon/internet hattı için, vs vs. habire kazılıp tekrar tekrar kapatılan yollar sizin de içinizi sızlatmıyor mu? En azından bir yıllık bir yatırım planı yapıp diğer kurum ve kuruluşlarla paylaşarak milli servetin israf edilmesini engellemek, vatandaşın-esnafın mağdur edilmemesi için mutabakatla hareket etmeyi düşünüyor musunuz?
Özellikle yayla kesimlerdeki köylerimizin gelir seviyesini ve refahını arttırmak üzere, TKDK, Çukurova Kalkınma Ajansı, Tarım Bakanlığı, Büyük Şehir Belediyesi vb. Devlet Kuruluşlarıyla işbirliği yaparak örneğin “Mut Toroslar Yayla Köyleri Kalkınma Projesi” tarzında, tarımı, dolayısıyla köylünün kendi yurdunda mutlu ve zengin olmasını hedefleyen, hazırladığınız projeler var mıdır?
Mut'lu olmak mutlu olmaya yetmiyor, hemşehrilerimizi gerçekten MUTLU edecek projeler gerekiyor. 
Projeniz yoksa, ufkunuz da yoktur!


658 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ALLAH RIZASI ANONİM ŞİRKETİ - 09/09/2020
ALLAH RIZASI ANONİM ŞİRKETİ
MUCİZE GERÇEKLEŞECEK Mİ? - 26/08/2020
MUCİZE GERÇEKLEŞECEK Mİ?
YILAN HİKAYESİ Mİ UZUN SÜRDÜ, MUT-SİLİFKE YOLU İNŞAATI MI? - 19/08/2020
YILAN HİKAYESİ Mİ UZUN SÜRDÜ, MUT-SİLİFKE YOLU İNŞAATI MI?
GÖREV ZARARI MI? ZARAR GÖREVİ Mİ? - 12/08/2020
GÖREV ZARARI MI? ZARAR GÖREVİ Mİ?
BİR MUCİZE LAZIM - 05/08/2020
BİR MUCİZE LAZIM
SEVİNSEM Mİ, ÜZÜLSEM Mİ BİLEMEDİM! - 22/07/2020
SEVİNSEM Mİ, ÜZÜLSEM Mİ BİLEMEDİM!
DAHA GİDECEK YER KALDI MI? - 15/07/2020
DAHA GİDECEK YER KALDI MI?
ARAŞTIRMAK LAZIM - 08/07/2020
ARAŞTIRMAK LAZIM
SESİ BAHARA ÇIKAR - 01/07/2020
SESİ BAHARA ÇIKAR
 Devamı