Hava Durumu
Anlık
Yarın
20° 25° 17°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.60955.6320
Euro6.42716.4528
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam17
Toplam Ziyaret324291
Takvim

Hüseyin Şahin

Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TOSUN LAKAPLI DOLANDIRICI VE DAHA NİCELERİ...!
11/04/2018
Ünlülerden ünsüzlere, sessizlerden bağırtlaklara kadar Ülkemizde kandıran-kandırılan, aldatan-aldatılan, dolandıran-dolandırılan o kadar çok var ki, saymakla bitmez. Çünkü; 3 kuruşluk aklı olanlardan kimileri sadece dünya menfaati için aklını kötüye kullanıyor, kimileri de akıllarını kullanmayıp birilerine rücu ediyor veya önünü-sonunu düşünmeden, kar-zarar hesabı yapmadan başka hesaplar peşinde koşuyorlar. Dolayısıyla, kimileri insanlık suçu işliyor, kimileri de bu suçlulara açık hedef haline geliyor. Kısaca, insanda sağlıklı bir akıl ve irade olmayınca, toplumda tırtıklayanlar ve tırtıklananlar az olmuyor. Onca örnek olmasına rağmen ders çıkarmadığımız için geçen gün bir dolandırıcılık vakası daha yaşadık.!
Bu vakanın kahramanın adı: Mehmet aydın. Lakabı: Tosun. Yaşı: 26
Bu tosuncuk(vitrinde olan bu, kirli tezgâhın arkasındakileri bilmiyoruz.) 2016 yılında yazılım programcısı kankasıyla Bursa/İnegöl´de çiftlik bank adı altında sanal bir çiftlik kuruyorlar. Aslında bu bir oyun. Oyunun adı "Saadet Zinciri". Kimse bunun farkında değil. Herkes hayal âleminde ve uyuyorlar. Taa... ki, oyunun kuralını koyanlar, voleyi çakana kadar...!
Tosuncuğun kurduğu hayal âlemine ilk dalan 4.000.-TL ile 16 yaşındaki bir çocuk. Sormayan ve sorgulamayan insanların birbirlerine tavsiye etmesi üzerine kurulan sanal ve yalan olan bu sistemde; " buradan inek alacaksın, koyun alacaksın, tavuk alacaksın, yumurta alacaksın ve paraya para demeyeceksin " havası- gazı ortalığa pompalanıyor.!
Bunları kim yapıyor.? Önce;
- Tosun ve tosunun arkasındaki soygun çetesi.
- En acısı da; bu dolandırıcı çetesinin çiftlik bank ismini ve içindekileri sorgulama ihtiyacı duymadan, hırlı mıdır.?-hırsız mıdır.? Araştırma yapmadan, hep daha kolay, daha fazla para kazanmak hırsıyla sanal hayatın merkezine bodoslama dalanların yaptıkları propaganda. Başka bir ifade ile; farkına varmadan ayağına kurşun sıkanlar...!
Bakıyoruz ve öğreniyoruz ki; birçok İl´de açacağız dedikleri tesislerin maketlerini gösterip düzenledikleri açılış törenlerine dualarla, tekbirlerle, nutuklarla neredeyse  katılmayan kalmamış.!
Oysa ortada ne çiftlik var, ne de hayvan var.
Bu durumu yani; tosun ve soygun çetesinin niyetlerini SPK tespit edip, suç duyurusunda bulunmuş ama herkes kulağının üstüne yatmış. Taa ki; vatandaş soyulana, tosun da böğelek tutup yurt dışına kaçana kadar...!
Hepimiz biliyoruz. Geçmişte de, bu ülkede çeşitli ad altında dolandırıcılar türedi. Bu ne idüğü belirsizler vatandaşı soyup-soğana çevirdiler. Müdahale edilmedi, yapanın yanına kar kaldı. Olan vatandaşa odu.!
Bu tür olumsuzlukların önüne geçebilmek ve mağduriyetlere sebebiyet vermemek için, bu ve benzeri konularda devlet daima mürşit yani, yol gösterici olmalıdır. Vatandaşını, daha tehlike zuhur etmeden koruma altına almalıdır.
Akıl ve irade sahibi insan olarak da, şu hususun bilincinde olmamız icabediyor.
" İNSAN OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN İNSAN; BİR DELİKDEN İKİ KERE SOKULMAZ."
SAYGILARIMLA.


Paylaş | | Yorum Yaz
342 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KAYIP ÇOCUKLAR...! - 27/06/2018
KAYIP ÇOCUKLAR...!
ÜZÜLÜYORUM VE UTANIYORUM...! - 20/06/2018
ÜZÜLÜYORUM VE UTANIYORUM...!
SENİN APOLETİNİ SÖKECEĞİM...! - 13/06/2018
SENİN APOLETİNİ SÖKECEĞİM...!
TRT’Yİ SATACAĞIM...’ - 06/06/2018
TRT’Yİ SATACAĞIM...’
15 TEMMUZ’DAN CUMHUR İTTİFAKINA...! - 30/05/2018
15 TEMMUZ’DAN CUMHUR İTTİFAKINA...!
SEÇİME GİDERKEN KARGALARIN DAHİ GÜLDÜĞÜ SEÇİM VAATLERİ VE VERİLEN SÖZLER..! - 23/05/2018
SEÇİME GİDERKEN KARGALARIN DAHİ GÜLDÜĞÜ SEÇİM VAATLERİ VE VERİLEN SÖZLER..!
SİYASETE, POLİTİKAYA DAİR - 16/05/2018
SİYASETE, POLİTİKAYA DAİR
HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK...! - 09/05/2018
HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK...!
İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRACAKSIN..! - 02/05/2018
İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRACAKSIN..!
 Devamı
Saat