Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.27809.3151
Euro10.816110.8594
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam129
Toplam Ziyaret530604
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
MUT'A İKİ VEKİL YAKIŞIR
23/05/2018
24 Haziran seçimlerine neredeyse bir ay kaldı. Erken seçim, bu defa hakikaten çok kısa sürede karar alınıp uygulamaya geçildiğinden seçim takvimi de hızlandırılmış şekilde uygulanmak durumunda kaldı.
Bir süredir milletvekili aday adaylıklarını açıklayan on binlerce kişinin heyecanla beklediği gün geldi ve 21 Mayıs itibariyle bütün partilerin milletvekili aday listeleri Yüksek Seçim Kuruluna vermeleriyle durum netleşti.
İlçemiz açısından yeterli olmasa da sevinilecek bir durum ortaya çıktı, memnuniyeti paylaşmak gerekir; İktidar partisi AK Parti'den geçmiş seçimlere bakarak, Sayın Zeynep Gül Yılmaz hanım, seçilmesi garanti olarak görülen 3. sıradan aday gösterildi. Ana muhalefet CHP'den ise sayın Mehmet Saydam yine geçmişe bakarak nispeten daha zor bir sıradan, 5. sıradan aday gösterildi. Her iki aday da sevilen sayılan, İlçemizi en güzel şekilde temsil edebilecek vasıflara sahip hemşerilerimizdir. Her ikisine de başarılar diliyorum.
Çok uzun yıllardır, çok farklı sebeplerden (kısmet olursa, uygun bir zamanda detaylı analiz etmek arzusundayım) Milletvekili çıkartamayan bir İlçe olarak boynumuz büküktü, komşularımız olan mesela Gülnar İlçemize, Ermenek İlçemize gıptayla bakar, kendimizi dışlanmış hissederdik.
Ankara'ya gidince, kapısını rahatça çalabileceğimiz bir hemşerimizin orada olması, ailesini, geçmişini ve bugünün yakından tanıdığımız, daha bir “bizden” olan birisinin milletvekili olmasının hasretini çok çekti Mut. İdeal olan, elbette, tüm Vekillerin seçmenle ilişkisinin bu düzeyde olmasıdır. Ancak daha önce yazdığım üzere; seçimin çok kısa zamana sıkıştırılması sebebiyle, Seçim Kanunları Cumhurbaşkanlığı sistemine adapte edilememiş, dar bölge seçim sistemi ya da tercihli sistem gibi seçmenle Milletvekilinin yakından tanışıp bilişeceği bir sistem getirilemedi. Bir dahaki seçime ümit ederim ki düzeltilir.
Hemşerilerimizin, çok uzun zamandır ilk defa ortaya çıkan iki vekille temsil edilme fırsatını en güzel şekilde değerlendirmesi gerektiğine inanıyorum. İlçe olarak maalesef birlikte hareket edememe gibi bir zafiyetimiz olduğu herkesin malumudur. Bu defa bu durumu değiştirelim ve iki vekille temsil edilelim diye gönülden arzu ederim.
Bu arada hem bu İktidar, hem de muhalefetten aday olan diğer kıymetli hemşerilerimiz vekil adaylarının, seçilebilecek yerlerden ya da hiç aday gösterilmemesine de samimiyetle üzüldüm. Özellikle uzun yıllar bürokraside hizmet etmiş Durhasan Koca beye, İlçede sevilip sayılan eğitimci/İşadamı Volkan Şeker beye de aday gösterilmek yakışırdı, olmamasına şaşırdığımı özellikle belirtmek isterim.
Bu seçimleri bence iyi değerlendirelim; MUT'A İKİ VEKİL YAKIŞIR diyorum.


811 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YOL YAKINKEN... - 13/10/2021
YOL YAKINKEN...
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR? - 29/09/2021
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR?
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK - 22/09/2021
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK
KAN DAVASI - 15/09/2021
KAN DAVASI
BAŞKASININ ÖLÜMÜ - 18/08/2021
BAŞKASININ ÖLÜMÜ
BORÇ ALAN, EMİR ALIR - 11/08/2021
BORÇ ALAN, EMİR ALIR
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ - 04/08/2021
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ - 14/07/2021
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ
RİZE'YE BAĞLANALIM - 30/06/2021
RİZE'YE BAĞLANALIM
 Devamı