Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret530112
Takvim
Saat
Muhsin MANAV
muhsin33_1@hotmail.com
SAYISAL SİYASAL
08/08/2018
Merhaba,
24 Haziran'da yapılan seçimlerden önce Muharrem İnce'nin adaylığı hakkında değişik olsa da sonunda aynı sonuca ulaşan yorumlar yapılmıştı. Bunları biraz anımsayalım. Kemal Bey bu seçimi de RTE'nin kazanacağını biliyordu. Bu yüzden kendisi aday olmadı. Gel bakalım Muharrem İnce dedi. Kazanma ihtimaline dair küçücük bir kıvılcım görse Kemal Bey kendisi aday olurdu. Bu konuda farklı bir fikri olan varsa ben henüz rastlamadım ona. Bu görüş doğrultusunda hem başkan adayı hem de vekil adayı olunamayacağı için seçim kaybedildiğinde, Kemal bey Muharrem İnce den kurtulmuş olacaktı. Tabii Muharremin partisinden daha fazla oy alacağını tahmin etmek için de arif olmaya gerek yoktu. Bu o kadar net ve o kadar “geliyorum” diyen bir sonuçtu ki; CHP'li olup, oylarını HDP'ye veren beyinsizler bile tahmin edebiliyorlardı. Hatta bunun bir nedeninin de kendileri gibi başka partiye oy veren CHP'liler olduğunu bilmeseler bile. Aslında CHP seçmeninin suçu yok. Bu partinin önde gelenleri ekranlarda ve diğer yayın organlarında HDP ye açık açık oy istediler. Kendi seçmenlerine “her evden bir oy HDP'ye” diyebilen parti seçkinleri bu çağrının karşılıksız kalmayacağını çok iyi biliyorlardı. Zamanında “tıpış tıpış” gidip oyunuzu Ekmeleddin'e vereceksiniz talimatını hiç itiraz etmeden uygulayan bu kitle yine talimatla oyunu HDP'ye verdi. Sorsan bu beyinsiz güruh çok zekidir. Orantısız zekâları vardır. Cumhuriyetin perde arkasında bekleyip, tehlike geçince ortaya çıkan yılmaz bekçileridir. Laiktirler. Bu memleket onlarındır gibi inançları vardır. Hepsine eyvallah. Eyvallah ta bu biat müsameresinde hep talimatla oy veren, sözde özgür beyinciklerin, başkalarına koyun demesi kadar komik bir ifade olamaz. Resmen, her sandığa gidişlerinde “koyun” oluyorlar. Hatta bu koyun olma durumu terörün uzantılarını meclise taşıyor. Bu dile getirilince de klasik Habur, sınır, çadır megri muhabbeti kapsamında birkaç cümleyle atağa geçiyorlar. Buradan çıkacak tespit çok basit aslında. Habur, sınır megri yanlıştı, tamam. Peki sen…”yanlış olduğunu bildiğin bir şeyi, niye yaptığın yanlışa gerekçe gösteriyorsun?” Taşlardan kale yapıp plastik topla çift kale maç yapan ilkokul çocuklarının seviyesi bu. ”Biz de bunu saymıyoruz” Neyse kendileri bilir. Tren kaza yapınca kıyametleri koparan, hükümeti bakanları istifaya çağıran -ki haklıdırlar- bu beyinsizler, savunmasız bir kadını ve daha on bir aylık yavrusunu öldüren teröristlere tek laf etmezler. Yine haklıdırlar. Çünkü it iti ısırmaz.
İşte bu çelişkilerin partisi haline gelen CHP'de birkaç haftadır Muharrem İnce'nin kongre ile başa getirilmesi için çalışmalar var. Birincisi şu: Muharrem İnce gelince de bir şey olmaz ki gelemeyecek. Beni CB adayı gösterdiniz, Türkiye'nin başına geçirecektiniz, şimdi partinin başına geçmemi bile istemiyorsunuz diyen Muharrem daha hiçbir şeyin farkında değil. Seni yok etmek için CB adayı gösterdiler. Kazanamayacağını herkes biliyordu. En başta da Kemal Bey biliyordu. Veeee şimdi Muharrem İnce gelirse CHP coşacak zanneden aymazlara bir sorum var: Muharrem İnceyi yok etmek için oyunu kuran, onu aday gösteren Kemal Beyin bu; Muharremin yüksek oy alması durumunda parti başkanlığı için harekete geçmesi ihtimaline karşı bir planı var mıdır? Yok mudur? Bence var. Şu ana kadar olan biten her şey mizansen. Kemal beyin kurultay yapılmadan Muharremi yok etme planı sekteye uğrarsa, kurultayda nasıl kazanacağının planı da çoktan netleşmiştir.
Kısacası bu işler Muharrem İnce'nin bildiği denklemlerle çözülmüyor. Hoş gerçi onu bildiği de meçhul ya. Siyaseten Geldiği noktada önce yanındakileri ve kendisini genel başkanlığa getirenleri yok eden Kemal Bey bu konuda artık ustadır. Önder Sav bile Kemal beyin oyunlarına karşılı verememiş, kaybolup gitmiştir. Şimdi Muharrem mevzusunda yine ortaya çıkıp “kurt” siyasetçi pozları verip müzmin yetersizliğini gereksizce ve bilmem kaçıncı kez sergileyebilir. Kıssadan hisse: Muharremden bir şey olmaz.
Afiyet olsun


1004 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ORTAYA KARIŞIK - 06/10/2021
ORTAYA KARIŞIK
SADRAZAM - 29/09/2021
SADRAZAM
FRANKESTEİN ZEYTİNİ - 22/09/2021
FRANKESTEİN ZEYTİNİ
EYLÜL ANILARI - 15/09/2021
EYLÜL ANILARI
GÜZ SENFONİSİ - 08/09/2021
GÜZ SENFONİSİ
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI - 01/09/2021
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI
PAŞA GÖNLÜM - 14/07/2021
PAŞA GÖNLÜM
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR - 30/06/2021
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI - 23/06/2021
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI
 Devamı