Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam28
Toplam Ziyaret530116
Takvim
Saat
Muhsin MANAV
muhsin33_1@hotmail.com
MADEM Kİ ERMENİSİN...
28/04/2021
Merhaba;
Yine bir Nisan ayı ve yine Ermeni özneli, siyasi kolpalar zamanı. Her Nisan'da ABD “ermeni soykırımı” lafını söyleyecek/söylemeyecek kıvamında başlayan, ABD senatosunda oylanan, başkan tarafından onaylanmayan, yok temsilciler meclisi, yok ermeni lobisi, kıvamında siyaseten bir HAVUÇ olarak kullanılan günlerden geçiyoruz.
Bu mevzu ilk ortaya çıktığında devlet olarak tavrımızı ortaya koyamayışımızdan dolayı bugüne kadar her nisanda tekrar ısıtılan bir temcit pilavına dönüştü. Tarihin, o dönemde tutulan kayıtlarını ısrarla konuya dahil etmekten kaçınan Ermeniler ve onları kullanan devletler, her zamanki iki yüzlü halleri ile gerçek dışı bir olguyu kabul etmemizi istiyorlar. Kabul ettiğimiz an, şu anda ortada bile olmayan, dünyanın her tarafına dağılmış tüm Ermeniler tazminat talebinde bulunacak, Ermenistan denen kukla devlet toprak isteyecek, ot isteyecek bok isteyecek…. Ve bunları temsil etmeyi görev addeden Canan ve şürekâsı da koro halinde devlete çemkirme yarışına girecek.
Öncelikle kısmen bilinen bir gerçek var. Ermeni tehcirinin başlamasına neden olan şey;93 harbi diye bilinen Rus harbinde Osmanlı'nın yenilmesini fırsat olarak gören Ermenilerin Rusların da gazıyla, yaşadıkları bölgelerde çeteler oluşturup, yıllarca komşuluk ettikleri Kürtlere karşı giriştikleri katliamdır. Farzı-mahal, bu katliamları uzak bir yerden gelen Ermeniler ya da başka birileri yapmış olsaydı; o Ermenilerin evlerinden barklarından koparılıp başka yerlere sürülmesi söz konusu olmazdı. Kısacası Ermeniler kullanışlı ve aptal bir millet oldukları için, başkalarının savaşında yancılık yapmayı, bunu yaparken de hain, kalleş, nankör gibi insanı küçülten sıfatları üzerinde taşımayı sorun etmeyen bir rahatlık içindeler. Bu rahatlığın karşılıklı yüzsüzlük ve midesizlik sosu ile ana yemeğe dönüştüğü yer ise HDP'dir. Kendisine (kimse inanmasa da) Kürtlerin partisi diyen bir oluşum; az önce bahsettiğim biçimde Kürtlere zulüm uygulayan, fakat üste çıkmak isteyip mağdur rolü oynayan milletin bir fazlalığını, yani Garo adlı bir Ermeni'yi, Kürtleri temsil etsin diye vekil seçtirmiştir. Garo Ermeni'dir, Ermeni'nin zulmüne uğrayan Kürt'tür, HDP de güya kürt partisidir… Nasıl güzel mi? Bu Garo, yani Kürtlerin partisinin vekili Garo vekil olduğundan beri her Nisan'da Ermeni özneli şeyler yazar. Aslında yestehler'de ben yazar dedim, kibarlık olsun diye. Ve bu yıl teröre laf edemeyen, terörle yüzleşemeyen, PKK'nın kuklası olan HDP; utanmadan sıkılmadan, ”Soykırım utancıyla yüzleşin” kıvamında saçmalayabiliyor. Ne kadar belli olsa da bunların utanacak yüzü yok. Kürtlerin partisi çıkmış; sanki Kürtler için bir şey yapabilmiş gibi, arsızca Ermeni borazanlığı yapıyor. Tecavüzcüsüne aşık olduğunu ilan ediyor. HDP'yi de PKK'yı da Ermenilerin kurup finanse ettiği şeklindeki teori gerçeğe çok daha yakın bence…
Afiyet Olsun…


379 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ORTAYA KARIŞIK - 06/10/2021
ORTAYA KARIŞIK
SADRAZAM - 29/09/2021
SADRAZAM
FRANKESTEİN ZEYTİNİ - 22/09/2021
FRANKESTEİN ZEYTİNİ
EYLÜL ANILARI - 15/09/2021
EYLÜL ANILARI
GÜZ SENFONİSİ - 08/09/2021
GÜZ SENFONİSİ
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI - 01/09/2021
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI
PAŞA GÖNLÜM - 14/07/2021
PAŞA GÖNLÜM
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR - 30/06/2021
HAZİRANDA ÖLMEK ZOR
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI - 23/06/2021
TÜCCAR HAMAMBÖCEĞİNE KARŞI
 Devamı