Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret537855
Takvim
Saat
Muhsin MANAV
muhsin33_1@hotmail.com
ORTAĞIMIN ORTAĞI ORTAĞIM DEĞİLDİR
10/11/2021
Merhaba;
Küçük bir benzetme yapmaya çalışalım birlikte.
Ben mesela biraz birikimi olan ama tek başına bazı girişimlere başlangıç yapamayacak kadar da küçük bütçeli bir esnafım. İsmim Muhsin.
Birkaç metre ilerde ekonomisi benim seviyemde veya biraz daha iyi olan yine başka bir esnaf var. İsmi, varsayalım İsmail olsun.
Diğer caddede yine esnaf olup, bizden çok daha büyük potansiyeline rağmen yıllarca aynı seviyede kalmış yaşlı ve huysuz biri daha var. İsmi ise varsayalım Mahmut olsun.
Şimdi bu üç benzemezden bir büyüklük oluşturmaya çalışalım.
Büyük, yaşlı ve huysuz esnaf, önce İsmail ile görüşüp ortak bir çalışma için karşılıklı anlaşma sağlıyor.
Sonra bana haber gönderiyor ve benimle de görüşüp ortaklığı, kimlerin ortak olacağını ne yapılacağını anlatıyor. Ben de kabul ediyorum. Bu kabul ile hem huysuz esnafın, hem de İsmail'in ortağı oluyorum.
Böylece büyük esnaf Mahmut, biraz büyük esnaf İsmail ve küçük esnaf Muhsin ortak oluyor. Yani Muhsin, yani ben, hem Mahmut ile, hem İsmail ile ortak oluyorum.
Yani Muhsin, yani ben her ikisinin ticari tercihlerini ve reflekslerini kabul etmiş oluyorum.
Bu ortaklığa sonradan bir ”ne olduğunu kendisi de bilmeyen” bir hiç kimsenin esnafı da katılıyor. İsmi ise varsayalım Kerim Hoca olsun.
Bunları niye yazdım dersiniz?
Tahmin ettiğiniz gibi, evet evet, aynen öyle.
“Burası Kürdistan” lafına gıkı çıkmayan çakma Asena'nın grup başkan vekili olan siyasi ucube, bir şehit yakınına küfrettiğinde yine gıkı çıkmayan bir çakma ortaklık izledik bu hafta.
Siyasi ucube ise arkasına NUTUK görüntüsü alıp, bir özür videosu çekmiş. Önce inkar ettiği şeyi kabul etmiş. NUTUK ile de gardrop severlere “yanımda olun” mesajı vermiş. Bu manyel, fikrimce gardropçuların zekasını direkt olarak aşağılamaktır. Yani NUTUK fonda olursa; gardropçular hırsızı, uğursuzu, katili, terbiyesizi, haini sahiplenir diye düşünmüş faydasız numune. Yakında malum desenli süveteri de giyer. Bugün gidip kabir ziyareti de yapar.
Uzun lafın kısası; İP ,CHP ile ortaklık kurarak HDP ile de ortak olmuştur. HDP'ni yani PKK güdümlü bir topluluğu, dolaysıyla PKK'yı ortak olarak kabul etmiştir. CHP'nin bunu yapmasında şaşırılacak bir durum yoktur. Tarihi boyunca bu ülkeye zerre faydası olmamış bir partinin iyi şeyler yapması zaten beklenmiyor. Yalnız; milliyetçiliğin tanımını bir eteklinin peşinden giderek değiştireceği iddiasındaki partinin; milliyetçi olduğunu söyleyen bir partinin ”Biz CHP ile ittifak ettik, HDP ile değil” demesi, ister seçmeninin ağzından olsun, isterse en yetkili ağızdan, yani kim söylerse söylesin düpedüz yalandır.
Siyasi ucubeye sahip çıkmak için yeniden ve tekrar “megri megri” pilavını ısıtmak ise, bu çakma girişimin, ya da adı her ne ise, o tarihten beri DEMOGOJİ için bile olsa, siyaseten hiçbir şey üretemediğinin itirafı sayılmalıdır. Demek HDP ile değil, CHP ile ortaksınız. Biz de yedik.
Afiyet olsun…


204 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KRİZ YAZISI - 01/12/2021
KRİZ YAZISI
YILDIZLAR DÖKÜLÜRKEN - 27/10/2021
YILDIZLAR DÖKÜLÜRKEN
ADANA - DİYARBAKIR HATTI - 20/10/2021
ADANA - DİYARBAKIR HATTI
ORTAYA KARIŞIK - 06/10/2021
ORTAYA KARIŞIK
SADRAZAM - 29/09/2021
SADRAZAM
FRANKESTEİN ZEYTİNİ - 22/09/2021
FRANKESTEİN ZEYTİNİ
EYLÜL ANILARI - 15/09/2021
EYLÜL ANILARI
GÜZ SENFONİSİ - 08/09/2021
GÜZ SENFONİSİ
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI - 01/09/2021
KULLANIŞLI JÜLYET MASALI
 Devamı