Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar9.19299.2297
Euro10.671010.7138
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam60
Toplam Ziyaret530396
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
GÖZLERİNDEKİ KORKUYU GÖRDÜNÜZ MÜ?
09/11/2016
12 Ekim 2016 tarihli gazetemizdeki makalemde HDP/PKK terör örgütünün ve bu örgütün dayandığı kültürel ve sosyo-psikolojik altyapıyı tecrübemle öğrenip dilimin döndüğü kadarıyla anlatmaya çalışmıştım. Daha önce de terör örgütü ve uzantılarına yönelik atılmasını herkesin gerekli gördüğü adımları dile getirdim. Çok şükür ki, Devlet aklı kendine geldi ve hepimizin memnuniyetle izlediği hızlı ve doğru adımlar attı. 
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki kaçakçılığın (Uyuşturucu, silah ve insan) önüne geçecek tedbirler alındı, başta Lice olmak üzere hint keneviri yetiştirilen alanlar imha edilip hammadde temininin önüne geçildi, adeta lojistik üssü haline getirip halka zulmettikleri Belediyelere kayyım ataması yapıldı, siyasi uzantıların küstahlıklarına gerekli cevaplar verilip en son olarak da hak ettikleri yere, cezaevine gönderildiler. 
Devletin şefkat eliyle birlikte, kudret elinin aynı anda devrede olması gerektiğini ve malum kesimin sadece “Gücün Dilinden” anladıklarını, sıradan insanları kaybetmemek bakımından ise şefkat elinin devrede olması gerektiğini yazmıştım. Devlet erki, gerekli adımları attıkça, adeta küstahlıkta dünya rekoru kıran, halk arasındaki tabirle “Ali Kıran, Baş Kesen” pozlarda dolaşan bu “soğan erkekleri” önce kem-küm etmeye sonra da panik hareketler yapmaya başladılar. Bu ekibin önde gelenlerinin yaptıkları basın toplantılarında, verdikleri mülakatlarda gözlerine dikkatli bakın, gözlerinde korku var, evet, korkuyorlar çünkü taptıkları şey olan “Güç”ün kendilerine gazapla döndüğünü anladılar, üstelik arkalarındaki yabancı güçlerin de dikkatleri başka yerlerde, cılız seslerle itirazdan başka bir şey yapmaya zaman ve mecalleri yok.
Gerek Güç'ün kimde olduğunun gösterilmesi, gerekse hendek siyasetinin tesiriyle bugün HDP/PKK'nın sosyolojik tabanında ciddi çözülmeler görülmektedir. Aşiretlerin toplanıp bildiri yayınlamaları, Diyarbakır ve çevre İllerde HDP/PKK'lılara yönelik gösterilen tepkiler, hatta HDP binalarının taşlanması gibi hareketler, tutuklanan terör örgütünün sivil kanadının lider(!)cikleri için yapılan bütün isyan çağrılarına rağmen halkın tepkisiz kalması ve 50-100 militan hariç kimseyi meydanlara toplayamamaları, bölge tarihinde daha önce görülmüş şeyler değildir. 
Özetle, Psikolojik üstünlük ele geçirilmiştir, devamında örgütün kurduğu/kurdurduğu ekonomik birimlerin (Şirketler, müteahhitlik şirkerleri, oteller, tatil köyleri vb) kamulaştırılması ile haraç almakta oldukları firmaların bundan kurtarılıp idari ve ekonomik özgürlüklerinin sağlanması vardır. 
Sıradan bir vatandaş olarak, 40 yıllık bu memleketin başının belası edilmiş terör örgütüne yönelik sağlam duruşları sebebiyle, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, Sayın Başbakanımız Binali Yıldırım'a, Sayın İçişleri Bakanımızın şahsında tüm emniyet güçlerimize, Sayın Genelkurmay Başkanımızın şahsında tüm askeri güçlerimize, muhalefette olmasına rağmen bu haklı davada devletimiz ve hükümetimizin yanında duran Sayın MHP Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli'ye şükranlarımı sunmak, halkımızın yanlarında olduğunu bildirmek istiyorum. 


924 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

YOL YAKINKEN... - 13/10/2021
YOL YAKINKEN...
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR? - 29/09/2021
DOLAR BİZİM NEYİMİZ OLUR?
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK - 22/09/2021
VARLIK FİYATLARI ARTMAYA DEVAM EDECEK
KAN DAVASI - 15/09/2021
KAN DAVASI
BAŞKASININ ÖLÜMÜ - 18/08/2021
BAŞKASININ ÖLÜMÜ
BORÇ ALAN, EMİR ALIR - 11/08/2021
BORÇ ALAN, EMİR ALIR
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ - 04/08/2021
KÖTÜ KUMAŞTAN İYİ ELBİSE ÇIKMAZ
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ - 14/07/2021
SÜREKLİ KRİZ DÖNEMİ
RİZE'YE BAĞLANALIM - 30/06/2021
RİZE'YE BAĞLANALIM
 Devamı