Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam170
Toplam Ziyaret817180
Takvim
Saat
KÜNYE
MUT'TAN HABER GAZETESİ
Kurucusu: Sıtkı SOYLU
İmtiyaz Sahibi: Ali Yaver SOYLU
Yazı İşleri Müdürü: Halil SÖYLEMEZ
Tel: 0324 774 13 69 
www.muttanhaber.net
e-mail:
aliyaversoylu@hotmail.com
U
ETS : 15016-10186-48762

FUTBOL ŞENLİĞİ LİGİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

FUTBOL ŞENLİĞİ LİGİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU

            Büyükşehir Belediyesinin, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde bu yıl 3.’sünü düzenlediği ‘U-11 ve U-12 Futbol Şenlik Ligi’, ödül töreni ile sona erdi.

            3 Haziran’da başlayan, Türkiye Futbol Federasyonu ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) iş birliğinde gerçekleşen Çocuk Futbol Şenliği’nde Erdemli, Silifke, Tarsus ve merkezden 11 ve 12 yaş grubu çocuklar kıyasıya mücadele etti. 147 spor kulübünün katıldığı ve 3 bin çocuğun rekabet ettiği organizasyonda, birinci olan takımlara ödülleri düzenlenen törenlerle takdim edildi.

            Macit Özcan Spor Tesislerinde gerçekleşen ödül töreninde aileler de yer alarak, çocuklarının mutluluklarına ortak oldu. Ödül töreninde Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Genel Sekreter Yardımcıları Serdal Gökayaz ve Ali Rıza Özdemir, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Emrullah Taşkın ile Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz da yer aldı.

            Ödülleri takdim edilen takımlar arasında U-11 A Grubu birincisi Mersin Büyükşehir Belediyesi, U-11 B Grubu birincisi Kadirefe, U-11 C Grubu M. Çelikspor, U-11 D Grubu birincisi Yenişehir İdman Yurdu olurken, U-12 A Grubu birincisi Akdeniz Zirve, U- 12 B Grubu birincisi M. Demirspor, U-12 C Grubu birincisi Evrensel, U-12 D Grubu birincisi Toroslar Kartal oldu.

            Tarsus’ta gerçekleşen ‘U-11, U-12 Futbol Şenlik Ligi’ 4 grupta oynandı. Turnuvaya ev sahipliği yapan Tarsus Şehir Stadında gruplarında birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara, düzenlenen törenle kupaları verildi. Genç oyuncuların oldukça heyecanlı oldukları gözlenen kupa törenine, kulüp yönetici ve hocalarının yanı sıra aileler de katıldı.

            Erdemli’de gerçekleşen ‘U-11, U-12 Futbol Şenlik Ligi’nde, U-11 A ve U-12 A olmak üzere 2 kategoride ödül verildi. Erdemli Stadyumunda gerçekleşen ödül töreninde, U-11 A grubunda Erdemli Belediye birinci, Çeşmeli İdman Yurdu ikinci, Koyuncu Irmak takımları üçüncü oldu. U- 12 A grubunda ise Erdemli Belediye birinci, E.Elit ikinci, Koyuncu Irmak takımı üçüncü oldu.

            Silifke Taşucu Stadyumunda gerçekleşen ‘U-11, U-12 Futbol Şenlik Ligi’ ödül töreninde de başarılı sporculara ödülleri takdim edildi. 2 kategoride verilen ödüllerde U-11 A grubunda Genç Mut birinci, Silifke Çağdaş ikinci, Taşeli İdman Yurdu üçüncü olurken, U-12 A grubunda ise Genç Mut birinci, Silifke Çağdaş ikinci, Silifke Belediye takımları üçüncü oldu.

            Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, Türkiye Futbol Federasyonu ve Mersin Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu iş birliği ile bu yıl ‘U-11 ve U-12 Futbol Şenlik Ligi’nin 3.’sünü düzenlediklerini ifade etti. Büyükşehir Belediyesinin spora olan desteğinin artarak devam edeceğini vurgulayan Tok, “Organizasyona katılım her sene artarak, daha fazla takımın mücadele etmesi sağlanıyor. Bu sene merkez ilçelerimizin hepsi, Tarsus, Silifke ve Erdemli’den toplam 147 takım ve 3 bin sporcu, aileleri ile beraber şenliğimize katıldılar. Gelecekte buradan çok ciddi yıldızlar çıkacak. Ben bundan eminim, çünkü içlerinde çok iyi futbolcular var” diyerek, organizasyonda emeği geçen ve katkı sunan herkese teşekkür etti.

            Futbol Şenlik Ligi’nin yaklaşık bir ay sürdüğünü kaydeden Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Bünyamin Gökayaz, “Yaklaşık bir ay süren turnuvaya 147 takımımız 3 bin sporcu ile iştirak etti. Bu zaten, adı üzerinde şenlik ligi. Bunun kaybedeni olmaz. Kazananı ise hepimiziz. Önümüzdeki yıllarda daha büyük katılımlarla, daha güzel bir organizasyon olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

60 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın