Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
KUZEY ATLANTİK ANTLAŞMASI NATO
29/11/2017
NATO; 4 Nisan 1949´da 12 ülke tarafından Kuzey Atlantik Antlaşması´na dayanarak kurulan ve farklı dönemlerde 17 ülkenin daha katıldığı milletler arası askeri ittifaktır. Amacı, örgüt üyelerine herhangi bir dış güçten gelebilecek saldırıya, müdahaleye karşı ortak savunma yapmaktır. NATO merkezi, Belçika´nın Başkenti Brüksel´de bulunmaktadır.
NATO kollektif savunma örgütüdür. Üye her ülke eşit hakka sahiptir.(!) Kurucu antlaşmanın özellikle 3., 4. ve 5. maddeleri çok önemlidir. Bu maddelerle üye ülkeler, ortak savunma için yeteneklerini geliştirmeye, herhangi bir üyenin toprak bütünlüğü, siyasi bağımsızlık ve güvenliği tehlikede olduğunda bir araya gelmeyi ve herhangi birine dışarıdan müdahale, saldırı yapıldığında, bu saldırının hepsine karşı yapılmış bir saldırı olarak kabul etmeyi taahhüt etmişlerdir.
Ayrıca; NATO´nun birde değişmeyen prensipleri vardır. BUNLAR :
- İttifak savunma amaçlıdır.
- Karşı tarafı caydırma için yeterli bir gücü muhafaza etmek esastır.
- ÜYE ÜLKELERİN TOPRAK BÜTÜNLÜĞÜ VE BAĞIMSIZLIĞI GARANTİ EDİLEREK DÜNYA BARIŞINA KATKI DEVAM ETTİRİLİR.
- Üye ülkelerden birine yapılan tecavüz, tamamına yapılmış sayılır. (5. madde hükmü )
- İttifak, Avrupa´da ABD´nin konvansiyonel ve nükleer askeri varlığını zaruri sayar.
- NATO savunmasının kolektif tabiatı, işbirliğine ve bütünleşmesine istinat eder.
- Nükleer silahlarda sıfır çözüme ulaşıncaya kadar, konvansiyonel ve nükleer silahların uygun bir   bileşimini kullanmaya devamı zorunlu görür. Nükleer silahların amacı siyasi olup, ittifakın güvenliğinin en önemli garantisidir. Bu kuvvetler savaşı ve dengeyi korumak için asgari seviyede tutulur.
Şimdi; yukarıda kısaca zikrettiğimiz NATO antlaşmasını okuduğumuzda, yazılı olan metin üzerinden değerlendirme yaptığımızda, dünya barışı için mükemmel bir antlaşma, bir ittifak diyebiliriz değil mi.?
NATO´nun kuruluş gayesi kağıt üzerinde böyle yazıyor, anlatılıyor ve anlaşılıyorsa da, uygulama öyle değil, hiç de öyle olmamıştır. İsterseniz geriye dönüp bir bakalım ve bir durum değerlendirmesi yapalım...!
Türkiye NATO´ya 18 Şubat 1952´de üye olmuştur. Üye olduğu bu tarihten günümüze kadar imza attığı antlaşma metni´nin uygulanmasında; (özellikle, üye ülkelerin toprak bütünlüğü ve bağımsızlığı garanti edilerek dünya barışına katkı devam ettirilir hükmü ile ilgili) kendisi açısından hiç hayır görmemiştir. Çünkü; NATO antlaşmasının lokomotifliğini ve dünyanın jandarmalığını yapan Amerikan şeytanı, bizim tapu senedimiz olan Lozan Antlaşmasını kabul etmemiştir. Buradan hareketle, sözde dostluğu, müttefikliği, stratejik ortaklığı ifade eden NATO´nun üyesi olmamıza rağmen, Amerikan şeytanı kafasındaki 100 yıllık projeyi hayata geçirmek için her fırsatta gizli-açık ülkemiz üzerinde ya doğrudan, ya da dolaylı operasyon yapma huyundan asla vazgeçmemiştir.
Nasıl mı.? Ona da kısaca değinelim.
- İçimizdeki hempalarını kullanarak, ülke yönetimi ele geçirmek.
- Her dönemde, mevcut olan veya kendinin kurduğu ya da kurdurup desteklediği illegal örgütleri başımıza musallat etmek.
- Dost dediği, müttefikimiz dediği, stratejik ortağımız dediği Türkiye´nin yanında, (şeytani çıkarları dışında) hiçbir zaman yer almayıp; daima bize karşı rum´un, ermenin, Yahudi´nin koltuk değnekliğini yapmak.
- Kafasına göre bölüp parçaladığı, TÜRK MİLLETİ´nin kendine vatan edindiği Anadolu Coğrafyası´nın haritasını NATO karargahlarında dağıtmak.
- Daha birkaç gün önce Amerikan şeytanın en son marifetini Norveç´te yapılan NATO tatbikatında hep beraber gördük. Ne idi marifeti.? Yine hempalarını kullanarak, Türk´ün ATATÜRK´ÜNÜN VE CUMHURBAŞKANIMIZIN resimlerini düşman liderler arasında göstermek.
Allah(c.c) için söyleyelim.: İblis dost olsaydı, Allah(c.c) onu huzurundan kovar mıydı.?
O halde soruyorum.: Yüce Allah(c.c)´a dost olmayan iblisin, devlet olarak yeryüzündeki temsilcisi olan ve düşmanlıkta sınır tanımayan Amerikan şeytanıyla bizim ne işimiz var.?
Biliyoruz ki; dünya´da yalnız değiliz. Yine biliyoruz ki, devletler arasında dostluk yok, menfaat vardır. Bu sebeple; güçlü olmak için önce üzerimize düşen ne varsa bil hakkın yapmalıyız, sonra da sözde değil özde; ihlasla, samimiyetle " Kainatın Halik´i, Sahibi, Refik-i A´lamız Allah(c.c) bize yeter" demeliyiz. Tam teslimiyette korku yoktur.
Unutmayalım...!  " Ayı´dan post, gavur´dan dost olmaz...! "
SAYGILARIMLA.  


1515 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı