Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam105
Toplam Ziyaret582382
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ABD
03/01/2018
Yaklaşık 250 yıllık devlet geçmişi, 325 milyon nüfusu olan dünyanın ekonomik yönden en gelişmiş ülkesi.
Şöyle bir bakıyor ve düşünüyorum. ABD'de yaşayan sıradan insanlara ve yönetimde bulunanlara. Hani insan olarak, fiziki yapı olarak, akıl-fikir olarak bizden bir farkları var mı.? diye. Yok. Onlarda insan, bizde insanız. Ama onlardan önemli bir farkımız var. Biz onlardan daha akıllıyız. Hal böyle olmasına rağmen, onlar gitti Ay'a, biz kaldık yaya.
Biz; yani Türk Millet, Yüce Allah (c.c)´ın nimet olarak verdiği aklı kullanmayıp, bazı değerlerin üzerine oturmuş, bazı değerleri de ayaklar altına almış, tıpkı tribünde sahadaki maçı seyreden seyirci konumuna düşmüş durumda.
Bazı değerlerin üzerine bağdaş kurup oturmuşuz.!
Nasıl mı.?
Yer üstü ve yer altı kaynaklarımız saymakla bitmez. Biz oturduğumuz için yüzyıllardır topraklarımızın üstündekileri de, altındakileri de dost bildiklerimiz alıp götürdüler. Hiç bir zaman dost olmayan o dost.! Bildiklerimiz zengin oldular, biz seyrettik.
Bazı değerleri ayaklar altına almışız.!
Nasıl mı.?
Ne kadar dini ve milli değerlerimiz varsa, dışarıdan müdahale olmadan onları olmayan Kaf dağının arkasına attık, ihtiyaç duydukça oradan getirip, kendi çıkarlarımız için kullanıp, böylece, suret-i haktan gözüküp her türlü melanetliği yaptık.
İşte basit bir örnek: Yüce Dinimizde olmadığı halde "gece tırnak kesmek, sol elle yemek yemek günahtır" ifadesinin toplumdaki etkisi, "yalan söylemek, hırsızlık yapmak, dedikodu yapmak günahtır"ın toplumdaki etkisinden daha fazla olduğunu biliyor muyuz.?
Bizim özetimiz şu: MUTTAKİ KUL OLMADIĞIMIZDAN, OLAMADIĞIMIZDAN dilimizle ikrar ettik diyoruz, yalan söylüyoruz. Kalbimizle tasdik ettik diyoruz, samimi değiliz. Amel-i Saliha diyoruz, kötülük yapıyoruz.
Böyle bir Kul'a, böyle bir millete, O Refik-i A´LA, asla dost olmaz. Çıkar yol: Ya olduğun gibi görüneceksin, ya da göründüğün gibi olacaksın.
Dönersek başa: Türk Milletinin 5000 yıllık geçmişi var. Halimiz bu.
Peki... 250 yıllık geçmişi olan, üstelikte kuruluğundan bu yana iblisin yeryüzündeki görünen temsilciliğini yapan ABD ne durumda.?
Adına Amerikalılar denilen ve 72,5 milletten oluşan Kan'la Can'la beslenen insan sürüsü, bulundukları kıtaya ayak bastıkları andan itibaren, kıtanın asıl sahipleri olan Kızılderilileri (70.000.000) öldürerek topraklarına el koymuşlardır. Dünyada; dünden bugüne 250 yıldır hep aynı fiili işlemektedirler. Kan´a ve Can'a ihtiyaç duyduklarında, kendi kendilerine zarar vererek, insanları birbirine düşürerek, buradan başkalarına zarar vermeyi kendilerine şiar edinmişlerdir.
Örnek mi.? 
1.si - 11 Eylül 2001 saldırısı: 11 Eylül 2001´de New York´ta Dünya Ticaret Merkezi olan İkiz Kulelere 2 uçakla düzenlenen terör saldırısı sonucu 3000 kişi hayatını kaybetti.
Bu saldırıyı düzenleyen el kaide terör örgütünü ABD kendisi kurdu, başta Afganistan olmak üzere birçok ülkede kendi çıkarları için kullandı. Özellikle Afganistan´da ki Rus işgaline karşı verilen mücadele de el kaide vardı. Orda elde edilen başarının akabinde Rus´lar çekilince, Usame bin ladin yönetimindeki el kaide Afganistan´da devlet yönetimini ele geçirdi ve kendini besleyip-büyüten ABD'yi dinlemez oldu. Afganistan´a, sonrada Irak´a müdahale şarttı. Bunun için bir bahane gerekiyordu. Kendi ülkesi içinde beslediği, eğitim verdiği el kaide militanlarına 11 Eylül saldırısını düzenletti. Artık bahane hazırdı. Sonrasında Afganistan, Irak ve Ortadoğu'nun akıbetini hep beraber gördük, hala da görüyoruz.
2.si - 2. dünya savaşının son yıllarına yaklaşıldığında Japonya teslim olmak üzereydi. ABD, Japonların iştahını kabartan bir plan yaptı. O plan; Hawaii'de bulunan pearl harbor üssünü savunmasız bırakıp, Japonların bu üsse saldırmalarını sağlamaktı. Başardılar. Japonya bu üsse saldırdı. ABD 12 savaş gemisini, 188 uçağını kaybetti. 2.741 askeri öldü, 1.178´i yaralandı.
Peki.. bunu niye yaptı.? Üzerinde çalıştığı ve tamamlanmak üzere olduğu atom bombasının denenmesi gerekiyordu. Bu olay atom bombasını denemek için büyük bir fırsattı. Bu fırsatı kaçırmadılar, insanlık dışına çıkarak önce Hiroşima'ya, sonra da Nagazaki'ye iki atom bombası atarak, yüzbinlerce insanın ölümüne sebep oldular.
Tarih sahnesinde yer aldıklarından beri, nerede kan ve göz yaşı varsa, orada iblis ABD'nin parmağı var. Bu parmağı kırmanın yolu güçlü olamamaktan, "O"´na güvenmekten geçer. Güç, ekonomik ve siyasidir. Bizim onlardan eksiğimiz yok, Allah (c.c)´a şükür fazlamız var. Türk Milleti gereğini yapacak güçtedir. Bunu başarmak zor değil. İlk adımı atmak Türk Milleti´nden, yardım O´ndan, yani REFİK-İ A´LA´ dan.
Yapacağımız iş dünyevi de olsa, uhrevi de olsa, burada esas olan İHLAS´DIR, SAMİMİYETTİR.
SAYGILARIMLA.  


1403 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı