Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
36. CHP KONGRESİ
07/02/2018
CHP Kongresini baştan sona takip ettim. Seviyeli bir kongre idi. Ta ki; sayın Muharrem İnce söze girinceye kadar. Bundan bahsetmeden önce, Sayın Kılıçdaroğlu´dan bahsetmek istiyorum.!
Sayın Kılıçdaroğlu; her ne kadar karamsar bir tablo da çizmiş olsa dahi, haddi aşmadan, kırıp dökmeden, hatta kendine söylenmedik laf bırakılmamasına rağmen, söylenenleri olgunlukla karşılayıp, saygı içinde kalarak cevap vermedi. Çizdiği karamsar tabloya değinmeden burada, sadece aşağıdaki  şu görüşlerine yer vereceğim.:
" Bu ülkenin her ferdinin hakkını, hukukunu ve adaletini sağlamak için mücadele edeceğimize söz veriyorum. Demokrasiyi, adaleti ve hukuku savunacağız. Türkiye´yi yeniden çağdaş uygarlığa taşımak için mücadele edeceğiz. Bu bizim namus borcumuz. Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak zorundayız. İnsanlar kaygıyla Türkiye´nin geleceğinden söz ediyor. Ben huzurun garantisini, teminatını veriyorum sizlere."
Güzel. Bu düşüncelerine aynen katılıyorum. Onay verirken, şu soruyu da sormadan geçemeyeceğim. " Sayın Kılıçdaroğlu, bu düşüncelerinde bilmiyorum, belki samimidir. Ama; sözde yanında yürüyen, aykırılıklarda sınır tanımayan, kafalarında saplantı haline gelmiş ideolojik yapıları gereği hayır ile şerri, iyi ile kötüyü birbirinden ayırt edemeyen, her an her yerde ayağına çelme takabilecek yapıdaki bazı yol arkadaşlarıyla seçim kazanabilir mi.? ve bütün bunları yapabilir mi.?"
Zannetmiyorum. Zira, ne olursak olalım; ister fert, ister aile, ister toplum, ister millet, ister devlet, başarının sırrı içteki, içerideki temizlikten geçer. İçini temizlemeden dışını temizleyemezsin. Hakkı-hukuku-adaleti-demokrasiyi tesis edemezsin. Dolayısıyla başarıyı yakalamak da mümkün olmaz.
Gelelim Sayın İnce´ye: Hitabet yerinde. Etkileyici konuşuyor. Beğendim.! Özellikle partisine, parti yönetimine ve Sayın Kılıçdaroğlu´na söylemedik laf bırakmadı. Tamam... "Kavgada yumruk sayılmaz." Elbette her türlü eleştiri yapılabilir.  Partinin içinden biri olduğuna göre, belki kendince haklıdır. Bir şey demiyorum. Fakat asıl benim üzerinde durmak istediğim, konuşmasının bütünü içinde geçen bir cümlesi. O da şu: " Benim genel başkanım hata yapar, ama haram yemez."
Beğendim. Ne zamana kadar.? Biz insanların tipik bir yönümüz vardır. " Dün övdüğümüzü, bugün yerden yere vurmak gibi." İşte bunun gibi, Sayın İnce; mükerrer imza ortaya çıkıncaya ve yarışı kaybedinceye kadar ki olan olumlu yüzü ve sözü gitti, genel olarak hepimizde var olan ama hep saklamaya çalıştığımız, kafamız bozulunca da orta çıkardığımız bu tarafımızı, o da ortaya koydu.
Oysa Sayın İnce´nin, ortaya çıkan olumsuz durumlar karşısında Sayın Kılıçdaroğlu´nun siyasi ahlaki anlayışı gereği kendisine gösterdiği olgunluk ve jestine karşılık efendice yapılanı ve çıkan sonucu kabullenip, her iki neticeden dolayı da Sayın Kılıçdaroğlu´na teşekkür etmesi, o´nu tebrik etmesi gerekirdi.
Ne hikmetse o, bu yolu tercih etmedi. Kürsüden söyledikleri ve sosyal medyada paylaştıkları CHP´yi yıpratabilecek nitelikteydi. Bu tutum ve davranış da gösteriyor ki, Sayın İnce; henüz başkan olabilecek olgunluğa erişememiş.
Yukarıda bahsettiğimiz hususlar çerçevesinde, naçizane son söz olarak şunu söyleyebiliriz. "CHP´li delegeleri tebrik etmek gerekir. Sayın İnce´yi seçmeyerek doğru bir karar vermişlerdir."
Han'san; pişeceksin, yanacaksın, olacaksın. O da SABIR İSTER...!
SAYGILARIMLA.


1489 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı