Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret583470
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TÜRK´ÜN TÜRK´DEN BAŞKA DOSTU YOK...!
14/02/2018
Geriye dönüp tarihteki yerimize baktığımızda; tarihimizin her döneminde iç cephede güçlü iken, birlik-beraberlik içinde iken kaselis´lerin hep dost göründüklerine şahit oluyoruz. Bunlara muttaki(!) olmayan sözde Müslüman müsveddesi ülkeler de dahil.
Özellikle özde değil sözde Müslüman olan ülkelere; Anadolu´ya hizmet verilmediği, hizmet götürülmediği halde onlara hani tabiri caizse, " yemedik yedirdik, içmedik içirdik, başlarını pınar ayaklarını göl eyledik ", yine de yaranamadık. Hainlik yaptılar, bizleri (TÜRK MİLLETİ´Nİ), işbirlikçileri Hristiyan alemine sattılar. Hala da satmaya devam ediyorlar. Öyle ki; Dünya'ya olan bağlılıkları, dünya malına tamahkarlıkları, insanların açık düşmanı olan şeytana ve nefislerine şartsız tabilikleri, akıllarını ve iradelerini esir aldığından, ortak değerlerimizi değersizleştirdikleri için,  doğruyu bulmakta zorlanıyorlar ve Türk Milleti´ne düşmanlıkta sınır tanımıyorlar.
Dönelim Batı'ya, Hristiyan âlemine. Dün mektupla, selamla idare ettiğimiz, yönlendirdiğimiz, önümüzde diz çöken, ayağa kalkmak için dizlerinde derman bulamayan, el-ayak-üzengi öpen şeytanın yeryüzündeki görünen yüzleri olan bu kâfirler, bu kaselis´ler de zaman içinde, iç cephedeki sıkıntılarımızdan faydalanarak Türk´ün topraklarını işgale, Türk Milleti´ni yok etmeye kalktılar. Bıçak kemiğe dayandı, uyuyan devi uyandırdılar. Atatürk, silah arkadaşları ve arkalarında duran Türk Milleti bu leş kargalarına gereken dersi verdi ve geldikleri gibi gittiler.
Ne oldu.? Aradan 95 yıl geçti. Biz düşmanlıkları unuttuk, dost olalım dedik ve Yüce Allah (c.c)´ın " Hristiyanları ve Yahudileri kendinize dost edinmeyin " emrine, yine Allah(c.c)´ın, " onlar birbirlerinin dostlarıdır " buyurduğuna rağmen biz onların gerçek yüzlerini göremedik ve onları kendimize dost bildik, dost edindik ama onlar bizi (Türk Milleti´ni), asla dost görmedi, dost edinmedi.
İşte; bugünlerde de görüyoruz ve yaşıyoruz. Bize karşı olan düşmanca tutum ve davranışları ınkıtaya uğramadan aynen devam ediyor. Şerefsizlikte çukur oldular.
Dış cephe dediğimiz, birbirlerinin dostları olan bu zalimler, bu firavunlar topluluğu, " 95 yıldır uyuyan dev´i " yeniden uyandırdılar. Eğer; bunlara karşı yeniden bir akıl tutulması yaşamazsak, uyandırdıkları dev´e bir şeyleri yeniden hatırlattılar.
Kısaca;
        1- İç cephenin güçlendirmesini,
        2- Kendi göbeğimizi kendimizin kesmesi gerektiğini,
        3- Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmayacağını,
        4- Ülke ve Milet menfaatinin daima ön planda tutulmasını,
        5- Ülkeler arasındaki ilişkilerin dostluğa değil, çıkara dayalı olduğunu,
        6- Ayı´dan post, kâfirlerden-müşriklerden dost olmayacağını,
        7- Dünya da, Türk´ün Türk'ten başka dostunun bulunmadığını,
        8- Allah(c.c)´ ın emri doğrultusunda aklımıza ve irademize mukayyet olup, davarlaşmamamız-sürüleşmememiz icap ettiğini,
        9- Suyun uyuduğunu, düşmanın uyumadığını, davranışlarıyla gözümüzün önüne serdiler.
Kıssadan hisse: Tilki ile yılan arkadaş olurlar. Yolculukları esnasında karşılarına çıkan ırmak´tan karşıya geçmeleri gerekir. Yılan der ki: "Tilki kardeş ben yüzme bilmem. Sen biliyorsun. Ben senin boynuna dolanayın, beni´de karşıya geçir" der. Tilki, "tamam, olur" der. Böylce suya girerler. Tam ırmağın ortasına varınca, yılan tilkinin boğazını sıkmaya başlar. Tilki der ki:" Yılan kardeş, anladım sen beni öldüreceksin. Bari ölmeden önce başını uzatta o güzel gözlerinden bir öpeyim" der. Yılan başını uzatınca, tilki başını ısırır ve karşıya sağsalim geçer. Yılanı boylu boyunca kumun üzerine uzatır: " Bak yılan kardeş; bana eğri-büğrü dost değil, dosdoğru dost lazım"der.
Türk Milleti; eğri-büğrü dostluklardan bıkmıştır.
Madem ki, "uyuyan dev´di, uyandı." Artık yapması gereken kendi özüne dönmesi, üzerine düşeni bilhakkın yapması ve Refik-i A´la´yı dost edinmesidir.
SAYGILARIMLA.


1540 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı