Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ANKARA NUMUNE VE ARAŞTIRMA HASTANESİ..!
04/04/2018
Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı´na bağlı bir eğitim ve araştırma, aynı zamanda da Türkiye´nin hakem hastanesidir. Ankara´nın Altındağ İlçesinde bulunmaktadır. 1881´de " Gureba Hastanesi " adıyla kurulan bu hastane, 1924´de " Ankara Numune Hastanesi ", 1998 yılında ise " Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi " ismini almıştır.
Hastane hakkında kısaca bilgilendirme yaptıktan sonra asıl konumuza gelmek istiyorum.!
Tarih: 21 Mart 2018. Adı geçen hastane ´den 182 randevu hattıyla Chek-up Merkezi´nden muayene için talepte bulundum. İlgili görevli " sadece poliklinikler ´den " randevu verebileceklerini, chek-up Merkezi ile ilgili randevu veremeyeceklerini söyledi.
Bunun üzerine; ben de, Hastane'nin telefon numarasından santrali arayıp, "bana Chek-up Merkezini bağlayın" dedim. Bağladılar...! İlgili görevliye " muayene için randevu vermenizi rica ediyorum "diye söyledim. İlgili " size randevu veremiyoruz " dedi. Tabi, ilgiliye " sebebinin ne olduğunu " sordum. Aldığım ve de çok şaşırdığım cevabı : " Chek-Up Merkezi´miz sadece Hakim ve Savcı´lara hizmet vermektedir." oldu...!
Kendi kendime düşündüm ve soruyorum.: " Böyle bir uygulama nasıl olur.?" " Bu uygulamanın aklı evvel müsebbibi kim.? Öğrenmek hakkımız...! 
Çünkü " SOSYAL DEVLET´TE ADALET ESASTIR." Vatandaşlar arasında ayırım yapılmaz, yapılamaz. Zira Türkiye Cumhuriyeti Devleti´nin her vatandaşı, "birinci Sınıf'tır.
Dolayısıyla, ben ve herkes; " Devletine karşı görevlerini ve üzerine düşen diğer bütün vecibelerini yerine getiriyorsa, ki öyle, Türk Milleti´nin bila istisna fertleri arasında hiç kimsenin ayırımcılık yapmaya hakkı " yoktur.!
Bilinsin ki; ayırımcılık " KAST" sisteminde vardır. Bildiğim kadarıyla "KAST" ülkemizde yok. Yok, da, burada rahmetli Evliya Çelebi´nin bir sözü aklıma geldi.
Evliya Çelebi´ye; Erzurum´dan İstanbul´a dönünce sormuşlar: " Erzurum´a yaz geldi mi.?" diye. O da, cevaben; " 364 gün Erzurum´da kaldım, ben orada iken gelmemişti. Belki ben geldikten sonra gelmiş olabilir." demiş.
Bunun gibi; ülkede, ülkemizde hep beraber yaşıyoruz ama herhalde biz farkına varmadan, varamadan "KAST" sistemi gelmiş olabilir.
Eğer böyle ise; bunun adı " Haklının Hakkının Haklıya verildiği Sosyal Devlet" değil, "Hakkın güce rücu edildiği, ferdi iradenin milli iradeye tercih edildiği" devlet sistemi olur.

                            İstenirse bu dünyada, hakkın yerini bulması çok kolay, huzura(!) kalırsa yerini de, yönünü de,  yolunu da bulması imkânsızdır.
Bir kararı alırken, uygularken nefsimize ve iblise itibar etmeyelim, mücehhez kılındığımız aklımız ve irademizle iyi düşünelim.
Son söz olarak şu bilgiyi de sizlerle üzülerek paylaşayım. Türkiye´nin en eski hastanelerinden biri olan " Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastane ´si " kapatılıyor. Bilkent/Ankara´daki yeni yapılan Şehir Hastane ´sine yaklaşık 2 ay sonra taşınıyor. Hayırlısı olur "İNŞAALLAH." 
SAYGILARIMLA.


1733 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı