Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TOSUN LAKAPLI DOLANDIRICI VE DAHA NİCELERİ...!
11/04/2018
Ünlülerden ünsüzlere, sessizlerden bağırtlaklara kadar Ülkemizde kandıran-kandırılan, aldatan-aldatılan, dolandıran-dolandırılan o kadar çok var ki, saymakla bitmez. Çünkü; 3 kuruşluk aklı olanlardan kimileri sadece dünya menfaati için aklını kötüye kullanıyor, kimileri de akıllarını kullanmayıp birilerine rücu ediyor veya önünü-sonunu düşünmeden, kar-zarar hesabı yapmadan başka hesaplar peşinde koşuyorlar. Dolayısıyla, kimileri insanlık suçu işliyor, kimileri de bu suçlulara açık hedef haline geliyor. Kısaca, insanda sağlıklı bir akıl ve irade olmayınca, toplumda tırtıklayanlar ve tırtıklananlar az olmuyor. Onca örnek olmasına rağmen ders çıkarmadığımız için geçen gün bir dolandırıcılık vakası daha yaşadık.!
Bu vakanın kahramanın adı: Mehmet aydın. Lakabı: Tosun. Yaşı: 26
Bu tosuncuk(vitrinde olan bu, kirli tezgâhın arkasındakileri bilmiyoruz.) 2016 yılında yazılım programcısı kankasıyla Bursa/İnegöl´de çiftlik bank adı altında sanal bir çiftlik kuruyorlar. Aslında bu bir oyun. Oyunun adı "Saadet Zinciri". Kimse bunun farkında değil. Herkes hayal âleminde ve uyuyorlar. Taa... ki, oyunun kuralını koyanlar, voleyi çakana kadar...!
Tosuncuğun kurduğu hayal âlemine ilk dalan 4.000.-TL ile 16 yaşındaki bir çocuk. Sormayan ve sorgulamayan insanların birbirlerine tavsiye etmesi üzerine kurulan sanal ve yalan olan bu sistemde; " buradan inek alacaksın, koyun alacaksın, tavuk alacaksın, yumurta alacaksın ve paraya para demeyeceksin " havası- gazı ortalığa pompalanıyor.!
Bunları kim yapıyor.? Önce;
- Tosun ve tosunun arkasındaki soygun çetesi.
- En acısı da; bu dolandırıcı çetesinin çiftlik bank ismini ve içindekileri sorgulama ihtiyacı duymadan, hırlı mıdır.?-hırsız mıdır.? Araştırma yapmadan, hep daha kolay, daha fazla para kazanmak hırsıyla sanal hayatın merkezine bodoslama dalanların yaptıkları propaganda. Başka bir ifade ile; farkına varmadan ayağına kurşun sıkanlar...!
Bakıyoruz ve öğreniyoruz ki; birçok İl´de açacağız dedikleri tesislerin maketlerini gösterip düzenledikleri açılış törenlerine dualarla, tekbirlerle, nutuklarla neredeyse  katılmayan kalmamış.!
Oysa ortada ne çiftlik var, ne de hayvan var.
Bu durumu yani; tosun ve soygun çetesinin niyetlerini SPK tespit edip, suç duyurusunda bulunmuş ama herkes kulağının üstüne yatmış. Taa ki; vatandaş soyulana, tosun da böğelek tutup yurt dışına kaçana kadar...!
Hepimiz biliyoruz. Geçmişte de, bu ülkede çeşitli ad altında dolandırıcılar türedi. Bu ne idüğü belirsizler vatandaşı soyup-soğana çevirdiler. Müdahale edilmedi, yapanın yanına kar kaldı. Olan vatandaşa odu.!
Bu tür olumsuzlukların önüne geçebilmek ve mağduriyetlere sebebiyet vermemek için, bu ve benzeri konularda devlet daima mürşit yani, yol gösterici olmalıdır. Vatandaşını, daha tehlike zuhur etmeden koruma altına almalıdır.
Akıl ve irade sahibi insan olarak da, şu hususun bilincinde olmamız icabediyor.
" İNSAN OLMA ÖZELLİĞİNİ TAŞIYAN İNSAN; BİR DELİKDEN İKİ KERE SOKULMAZ."
SAYGILARIMLA.


1753 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı