Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
SEÇİME GİDİYORUZ
25/04/2018
Seçmek, tercihte bulunmaktır. İnsan olarak; yaşadığımız hayatın içinde kendimizi ilgilendiren herhangi bir konuda seçim yaparken veya seçimde bulunmamız istenildiğinde aracı olarak bazen elimizi, bazen dilimizi, bazen gözümüzü, bazen de gönlümüzü ve yüreğimizi kullanırız. Allah (c.c) tarafından akıl ve irade ile donatılmış biz insan oğlu hangi konuda olursa olsun seçim yaparken, tercihte bulunurken, değerlendirmelerimizde her ne kadar aklımızı ve irademizi kullanıyor gibi görünsek de, aklın ve iradenin değerlendirmeye tabi tuttuğu, birlikte hareket ettiği gönül ve yürek ortaklığı hariç diğerleri üzerinde akıl ve iradenin etkisi azaldığından; seçimde, tercihte aracılık yapan azalarımızda artık duygusallık hakimdir.!
Bu sebeple; düşüncenin dünyamızı terk ettiği, duygusallığın dünyamıza çadır kurduğu bir ortamda alınan karardan da hayırlı sonuçlar elde edilemez, olumlu sonuçlara ulaşılamaz. Ancak aklın gözetiminde düşünülerek alınan kararlarda hayır ve devamlılık vardır.
Konumuz seçim olduğuna göre, diğer konulara girmeden madem ki seçime gidiyoruz, alınan seçim kararını bu çerçevede değerlendirelim.:
Şahsen ben, ister mahalli, ister genel, ister cumhurbaşkanlığı seçimi olsun hepsini ülkemizin hayrına görür, neticesini taze bir kan, yeni yüzler, eskilerin üstüne daha da sağlam olarak aşkla-şevkle yeniden inşa edilecek olan hizmet şeklinde değerlendiririm. Ama, herkes böyle mi düşünür veya düşünüyor.? Onu bilmek mümkün değil. Bu konuda, bir-iki atasözümüzü burada zikretsek, az-çok fikir sahibi olabiliriz.
- " Görünen köy kılavuz istemez."
- " Anasına bak kızını al, kenarına bak bezini al."
Ülkemizde; siyasetle uğraşanlara, yazarlara-çizerlere, mürekkep yalamışlara ve akıl tutulması içinde bunların peşinden gidenlere (çok azı hariç) bakmak yeterlidir. Ne söylediklerinde, ne yazıp-çizdiklerinde, ne yaladıkları mürekkepte, ne de düşünmeden bu güruhun peşinden gidenlerde sağlıklı bir görüntü vardır.!
İşte size en bariz örnek:
Adı Devlet olan Sn. Bahçeli çıktı; Türkiye Cumhuriyeti´nin içinde bulunduğu olumsuzluklarla ilgili gerekli tespitleri yaptı, kamuoyuyla paylaştı ve "ERKEN SEÇİM YAPALIM" dedi. Cumhurbaşkanı Sn. Erdoğan ile görüştüler ve mutabık kaldılar. Vay... sen misin.? Erken seçim diyen. Aman Allah (c.c)´ım, o güne kadar meydanlarda, TV'lerde "seçimde seçim" diye ortalığı inletenler, birden bire ters-yüz oldular, alınan karara sevinecekleri yerde, her zaman olduğu gibi "KORO" halinde Sn. Erdoğan´a ve özellikle de Sn. Bahçeli´ye söylemedik söz bırakmadılar.
Akıllarını tatile gönderip, akılsızlık ortak noktasında buluşanların, " NE DEVLETİ, NE DE DEVLET BAHÇELİ´Yİ " anlayamayan akıl fukaralarının, Sn. Bahçeli´ye reva gördükleri ifadelerini kısaca sizlerle paylaşmak istiyorum. İstiyorum ki, ortalıkta adamım diye dolaşan adam müsveddelerinin gerçek yüzleri görülsün.
Şimdi hep beraber okuyalım:
" ............ 70 yaşındaki Bahçeli gençliğinde ülkücü camiayı kullanmış, çocukluğunda hiç kavgaya girmemiş, bir kez olsun mahallede cam kırmamış, yaramazlık yapmamış, ömrü boyunca yalnız yaşamış, sevmemiş sevilmemiş, flört etmemiş, evlenmemiş, aile nedir bilmemiş, arkadaşları ile bir duble rakı içmemiş, bir defa olsun bir eğlence yerine gitmemiş biridir.
Böyle bir faninin ruh sağlığının yerinde olması mümkün olabilir mi.?.................. "
Siz okurlara soruyorum. Yukarıdaki ifade kime kaşı kullanılırsa kullanılsın, Allah (c.c) aşkına kişilik haklarına hakaretten başka neresinde siyaset var.?
Eğer; siyaset bu ise, lanet olsun...!
Adamlık yerine, çukurluğu tercih edenlere diyorum ki; " Türk Milleti´nin birlik-beraberliğe, 1000 yıllık kardeşliğin devamına ve huzura ihtiyacı var."
Seçimle ilgili alınan karar milletimize hayırlar getirir inşallah...
SAYGILARIMLA.


1484 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı