Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam57
Toplam Ziyaret583473
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
İĞNEYİ KENDİNE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRACAKSIN..!
02/05/2018
MHP Genel Başkanı Sn. Bahçeli dedi ki: " Siyasi Partiler Kanunu´na göre kurulmuş partiler, seçim zamanı geldiğinde bazıları kendi aralarında açık veya gizli ittifak yapmak için çalışma yapıyorlar. Gelin bu gayri resmi uygulamayı resmileştirelim. Her şey kanun çerçevesinde olsun." dedi. Devamında, ittifakların nasıl yapılacağı ve seçmen pusulasına yansıması hakkındaki düşüncelerini etraflıca kamuoyu ile paylaştı. Ortaya attığı görüş kamuoyunda tartışılırken, teklifi iktidar partisi tarafından iltifat görünce, birdenbire görüşmeler başladı. Neticede, gerekli düzenlemeler yapıldı ve önümüzdeki süre içinde yapılacak olan genel seçim ile cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte hareket edilmesi kararlaştırıldı. İttifakın adını da "CUMHUR İTTİFAKI" koydular. Yani MİLLET-HALK ittifakı.
İttifakın gündeme oturmasıyla birlikte, Türkiye´nin her şeyini bildiğini sanan bilgiçler topluluğu ve onların kuyruğuna akıllarını kullanıp düşünmeden duygularıyla, düşüncesizce takılanlar, fikir babası Sn. Bahçeli´ye, mimarı Sn. Erdoğan´a söylemedik söz bırakmadılar...!
İşte; anlamadan-dinlemeden layık gördükleri sözlerden bazıları:
- Koltuk ittifakı,
- Çıkar ittifakı,
- El arabası ittifakı,
- Vs......!
Buna karşılık kendilerinin ne olduklarını, kendilerini nerede gördüklerini de açıkça ifade ettiler. Ne idi onlar, bir bakalım.:
- İttifaklarının "demokrasi" olacağını söylediler,
- Adalet ve ahlakın timsaliyiz dediler.
Kendileri çaldılar, söylediler, oynadılar, dediler, içi boş teneke gibi günlerdir gürültü çıkararak, ortalığı birbirine kattılar. Vatandaş da bunları bir şey zannetti.
Peki; sonra ne oldu.? 
Demokrasi havarileri, adalet ve ahlak timsali tantanacılar, Sn. Bahçeli´ye ve Sn. Erdoğan´a vicdanları sızlamadan galiz lafları sıralayanlar, birdenbire 180 derece çark ederek özlerine geri döndüler. Özlerine uygun olanı yaptılar. Ne yaptılar.? Tıpkı, geçmişte güneş Motel'de yaptıkları gibi, başkalarına kuyruk, lastik, stepne, koltuk değneği yakıştırmalarını layık görürlerken, kendileri bir taraftan kiraya verilir, diğer taraftan da kiraya tutulur tabelasını kapılarına astılar ve 15...! al gülüm- ver gülümü, " BİZ BU ALIŞ-VERİŞİ DEMOKRASİ ADINA YAPIYORUZ " diye milletin gözü önünde, milletin aklıyla alay ederek gerçekleştirdiler.
Ey; aklı ile arası açık olanlar, bilin ki, demokrasilerde akıl hürdür, irade hürdür. Özünde de adalet ve ahlak vardır.  Bu özellikleri haiz olmayanlar ne devleti anlarlar, ne adı devlet olanı anlarlar, ne de Sn. Erdoğan´ı anlarlar. Bu değerleri anlamak için kariyerin değil, karakterin olması icap etmektedir.
Bu sebeple; kendinizi akıllı, kaşınızdakileri aptal zannetmeyin.
" İğneyi kendinize, çuvaldızı başkasına batıracaksınız.."
SAYGILARIMLA.


1419 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı