Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret583291
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
06/03/2019
Kainatta varlığı tespit edilebilen ve araştırmalar neticesinde adı konulan gezegenlerde hayat var mı.?. Derken, elbette, canlıların hayatını idame ettirmesine müsait mi.?, değil mi.? anlatılmak istenmektedir. Bütün değerlendirmeler neticesinde, cüz´i aklımızın bize bildirdiği kadarıyla; dünya hariç, diğerlerinde hayat yok. Başka bir ifade ile; canlı olarak yaşamak, canlı yaşaması mümkün değil.
Öyleyse, biz insanlar ve diğer bütün canlılar için tek tercih olarak, elde var bir...: O´da; Yüce Allah(c.c)´ın yarattıklarının hizmetine sunduğu yaşanabilir haldeki, " DÜNYA..!" Tabii; değerini, kıymetini bilene.......!
Dünya nedir.?: Güneş sisteminin sekiz gezegeninden biridir. Canlıların yaşamasına en uygun gezegendir.
Peki, Dünya hayatı nedir.?: Doğum ve Ölüm dediğimiz iki gerçeğin, iki gerçek çizginin arasındaki süredir. Başka bir ifade ile; " Namazsız okunan ezanla, ezansız kılınan namaz arasıdır."
Bu iki gerçek arasındaki hayatı; sağlıklı, güvenli, korunaklı ve huzurlu geçirebilmemiz, üzerimize düşen dünyevi ve uhrevi görevlerimizi bil hakkın yerine getirebilmemiz  için, " Dünya'da mekan ahirette iman " sözüne uygun olarak hareket etmemiz gerekmektedir.
Zira; dünya hayatında dik durabilmenin ana şartı, amel-i saliha ile muhafaza altına alınmış İMAN ve sağlam bir MEKAN´dır. Bu iki değeri, bahsettiğimiz iki çizgi arasında ruhumuza nakşedersek; ne kendimiz zarar görürüz, ne de başkalarına zarar veririz.
Eğer; dünyevi ve uhrevi işlerimizi dengede, yani hayatımızın içinde % 50, %50 olarak tutamaz, 51´e 49 yaparsak, ifrat ve tefrit noktasına gelinir ve  mecz oldukları İMAN merkezinin dışına kontrolsüz çıkarsa, o zaman kendimize ve çevremize verebileceğimiz zararın boyutunu tahmin bile edemeyiz.
Şimdi; konumuza biraz açıklık getirirsek:
Yazımızın başlığında ne demiştik.? " Elimizin ve elin yaptığı tabutlardaki hayatımız ve kaçınılmaz olan akıbetimiz."
İnsanlığın dünya hayatı başladığından beri, dengeyi muhafaza edemeyenler; birinci derecede ihtiyaç duyulan MEKANI kendisi veya başkaları için inşa ederken, dünya malına tamahkarlığı sebebiyle, çoğu zaman idare eder mantığıyla da hareket edilerek tabut yaptıklarının farkında bile değillerdir.
Bu gün ülkemizde, yaklaşık; elimizin ve elin bilerek yaptığı 13 milyondan fazla, adına sözde MEKAN dediğimiz tabut var. Ve bu mekan görünümlü tabutlar da insanlarımız yaşamaktadır. İnsan " tabut "ta yaşar mı.? Yaşıyor işte...!
Hepimiz biliyoruz ki; tabut, mezara taşınma vasıtasıdır. Ölmeden tabuta girip, tabutta yaşamak ve orada kaçınılmaz olan akıbetimizi beklemek akıl işi değildir.
Bu konuda; aklımızı başımıza toplamamız ve devletimizin gerekli her türlü tedbiri alması gerekmektedir. Bilebile lades, enayiliktir.
Haa...! Aç gözlülüğü bırakıp, insan olarak, insan gibi "Ölmeden önce ölmeyi" becerebilirsek, dünyevi ve uhrevi hayatımızda başarı mukadderdir.
Bunun da yolu " MUTTAKİLİK "den geçer...!
SAYGILARIMLA.


33810 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
YUNAN MİTOLOJİSİNDEKİ ZEUS VE HELEN - 21/11/2018
YUNAN MİTOLOJİSİNDEKİ ZEUS VE HELEN
 Devamı