Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
YILAN HİKAYESİ Mİ UZUN SÜRDÜ, MUT-SİLİFKE YOLU İNŞAATI MI?
19/08/2020
Soruyu şöyle sormak da mümkün, Orta Çağ'da Avrupa'yı kasıp kavuran Yüzyıl savaşları mı uzun sürdü, Mut-Silifke yolu inşaatı mı? Biz Mutlular'a sorarsanız muhtemelen yol inşaatı diye cevap alacaksınız.
12 yıldır düzenli Mut-Mersin arasında gidiş geliş yapan, son iki yıldır da tamamen Mersin'e yerleşip iş, bağ/bahçe ve sıla-i rahim(yakınların ziyareti) için  sık sık Mut-Silifke yoluna gitmek durumunda kalan birisi olarak hakikaten tahammülüm kalmadı. 15-20 seneye varan yol inşaatının önce lafı edildi, bol bol seçim meydanlarında reklamı yapıldı, sayısı belirsiz müteahhide verildi, kim bilir kaç defa temel atma töreni yapıldı, kaç müteahhit bıraktı kaçtı, takip edemiyoruz, artık beynimiz döndü.
Geçenlerde bahse konu yolun Silifke yakınlarındaki malum bölümü bilmem kaçıncı defa heyelan sebebiyle kapandı, vatandaş Gülnar üzerinden gidip gelmek zorunda bırakıldı. Ne kadar sürebileceği bile söylenemedi.  Bilmeyenler için söyleyeyim, yol mesafesi neredeyse iki katına çıktı, ters elle kulak göstermeye döndü iş.
Bu nasıl mühendislik, bu nasıl müteahhitlik, bu nasıl kurum yöneticiliği kardeşim? Hiç mi hesap kitap yapmıyorsunuz? Bu hesabı kim yapmış, kim onaylamış, kim imza atmış? Milletin parasını kaçıncı defa birilerine vereceksiniz?
Normal bir Ülkede konudan sorumlu/muhatap hemen herkesin başını yiyecek olan bu durum pişkinlikle geçiştiriliyor yine. Bu durumdan ben sorumluyum deyip istifa eden birini duydunuz mu? Ya da sorumlu şudur deyip görevden uzaklaştırılan birini? Sanmıyorum, maalesef “devletin parası deniz, harcayan/veren sorumsuz, yemeyen keriz” sistemi çalışıyor. 
Kıymetli yazar arkadaşımız Muhsin Manav'ın malum eski Bakan'a yönelik eleştirilerinde aşırı gittiğini düşünürdüm. Sayın eski Bakan'ın memleketi Ermenek'in fiziken yapımı çok daha zor yollarını küçük uçakların inebileceği hale getireli yıllar olduğunu, buna karşılık belki yüz kat fazla aracın geçtiği, coğrafya kitaplarında İç Anadolu bölgesini Akdeniz bölgesine bağlayan yol olarak özellikle anlatılan yolun ise bunca yıldır çocuk oyuncağı haline getirildiğini dikkate alırsak, eleştirilerde haklılık payı çok diye düşünüyorum artık. 
2006 yılında Van'da çalışırken, o dönemki Bitlis'li Bakan bey “400 Km Van gölünün çevresini duble yol yaptık” diye övünüyordu. 
Sayın sorumlular, sayın muhataplar, lütfen artık, oyun oynamayı bırakın, bir gözünüz kapalı, bir gözünüz şaşı olmasın, İnsanların Vilayet merkezine gidiş gelişini kolaylaştırın, bakarsınız Mersin merkezdekiler de İlçemize gelir, bizde zeytin, zeytinyağı, kayısı, erik vs yetiştirildiğini öğrenir de İlçemiz hak ettiği kadar yatırım alır.


649 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
 Devamı