Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TERÖR
14/03/2016

TERÖR

 

               Terör bir insanlık suçudur. Tedavisi de olmayan bir hastalığın adıdır. Bu hastalığa yakalanıp, bu suçu işleyen iki ayaklı, insan görünümünde ne idüğü belirsiz varlığa, yaratığa genel olarak insan denilmektedir. Peki. İnsanlık suçu işleyen bu iki ayaklı, hastalıklı varlıkta mı suç.?, onu suç makinesine dönüştürenlerde mi.? Yoksa aile hayatında, okul hayatında ona dini ve milli değerleri tam olarak vermeyen, ülke ve millet menfaatini ön planda tutmayı öğretmeyen devlette mi.? Yani; eğitim sisteminde mi.? Devlet izafi bir kavramdır.  
               Kurumlardan oluşur. Bu kurumların içinde ise insanın yetiştirilmesinden sorumlu olan milli eğitim kurumudur ve uyguladığı eğitim sistemidir. İster devlet diyelim, ister kurumlar diyelim, ister sistem diyelim. İçinde insan unsuru vardır. Sistemi oluşturan, düzeni kuran insanın ta kendisidir. İnsanın yetiştirilmesine talip olanlar dünyevi ve uhrevi hayatına çekidüzen verenlerden değilse, yetiştirilmek istenen nesle hiçbir şey veremezler. Dağarcıklarında ne varsa ortaya onu koyarlar. İşte.Devletin kurumlarında görev yapanlar, devletin en küçük birimi olan aileye bir şey vermemişsiniz, okulda bir şey vermiyorsunuz. Bunlardan oluşan çevrenin ise elle tutulur tarafı yok. Hal böyle olunca, fizikte bir kural vardır.

                Havanın boşalttığı yeri su, suyun boşalttığı yeri hava doldurur. Siz devlet olarak, devletin kurumları olarak, devletin al-i menfaatini korumak üzere oralarda görev yapan yetkililer olarak neslinize sahip çıkmazsanız, " ülke ve millet menfaati önceliktir " öğretmezseniz, bal tutan parmağını yalar, su akarken testini doldur, at binenin kılıç kuşananın, devletin malı deniz yemeyen domuz, Türkiye dar´ül harptir, devlet mürtet´dir diyen bazı yetkililere mani olmazsanız, insanlık suçu işleyen hastalıklı bu zalimlere müsamahakar davranırsanız yeraltı dünyası neslinize sahip çıkar,neslinizi elinizden alır, başınıza elan olduğu gibi bela eder.

              Bu gün ana değerlerde - Dini ve Milli değerlerde bile birlik beraberlik yok. 814.578 kilometrekarelik vatan toprağında yaşayan her insanımız kendinin ne olduğunu çok iyi bilmesine, ülkemizin diğer insanlarıyla çok iyi anlaşmasına ve ülke değerlerine sahip çıkmasına, bu değerleri en iyi şekilde yaşamasına, yaşatmasına rağmen, devletin milli bir politikası olmadığı için, birileri dini ve milli değerleri esasına, ruhuna göre değil, kendi ideolojisine, kendi nefsine ve bana göre ye göre yorumlayarak Türk Milletinin Dini ve Milli yapısıyla oynamış, Türk Milletini paramparça etmiştir. Türk Milleti milli refleksini kaybetmiş,sanki tam bir akıl tutulmasına duçar olmuştur.

            Allah(c.c), " Benim indimde tek İslam´dır " buyurduğu, bizimde buna ihtiyaç duyduğumuz (ihtiyacımız olduğu) halde, sadece dini konuda bile devlet öğrenmek isteyene doğruyu öğretmediği için, devreye giren yanlış insanlar, nesli peşine takıp yanlış işler yaptırıyor. Devlette seyrediyor. Devletin görevi, bakmak, seyretmek değil, her konuda gereği neyse onu yapmaktır. Devlet güç demektir. Devlet, eline kadife eldiven giydirilmiş demir yumruktur. Vatandaşından başlayarak, bütün değerlere kalkan elleri kırar, elde silah varsa tutan elin sahibini itlaf eder. Çünkü; devletin bekası esastır. Ebed müddet yaşayacak (var olacak) olan devlettir. Yoksa, ok yaydan, kurşun namludan çıktıktan sonra devlet olarak tedbir alsanız da, insanlarınızın yaralanmasına, ölmesine, devletin parçalanmasına mani olamazsınız. Dini ve milli değerlerle mücehhez ve samimi olan muttaki insandan zarar gelmez.

                Ancak, devredeki yanlış insanlar tarafından öyle ayrılıklar, öyle bölünmeler meydana getirilmiş ki, hiçbir konuda sağlıklı düşünemiyoruz, hiçbir konuda da anlaşamıyoruz. Sağlıklı düşünebilmek ve anlaşabilmek için fiziki, fikri ve ruhi sağlığımızın yerinde olması gerekir ki, hastalığın nerede olduğu, ne olduğu, nasıl tedavi edileceği bilinebilsin. Yani, tespitin yapılması, teşhisin konulması, tedaviye hemen başlanması gerekir. Ancak, insanlarımızın ve devletimizin rahatsızlığını, hastalığını daha biz el yordamıyla iyi-kötü yer tespiti yapmışız amma, hastalığın teşhis ve tedavisinde mutabakat sağlayamamışız. İşte, ülkemizdeki teşhis ve tedavide gereği yapılamadığı için kronikleşmiş başlıca terör hastalığı.

              - Siyasi terör: Bir cümleyle.Kürt hareketi mi, ermeni hareketi mi.? üç maymunu oynamaz, gereğini yapmak için samimi olarak ilk adımı atarsanız, gerçeği görürsünüz.

               - Ekonomik terör: Dışa bağımlıyız. Fabrika ayalarımıza, yani,  milli değerlerimize geri döner, milli kaynaklarımızı harekete geçirip üretimi artırıp, istihdam yaratılışa, ülkedeki hırsızlığın ve israfın önüne geçilirse o zaman bu terörü önleyebilirsiniz.

               - Kadınlarımıza uygulanan erkek terörü: Kadını nefes olarak değil, nefis olarak gören hayvan sürüsü olduğu sürece bu terörün önüne geçemezsiniz.

               - Trafik terörü: Eğitmezseniz, öğretmezseniz, hayatında eşeğe binmemiş adama yüzlerce beygir gücünde aracı sevk ve idare et diye teslim ederseniz, suç işlediğinde de bedelini ağır ödetmezseniz, heba olan milli servetin ve giden canların önüne geçemez, bu terörü de önleyemezsiniz.

               Eğer terörü önlemek istiyorsanız, sırat-ı müstakim üzere aklınızı kullanıp Allah (cc.) Kur´an´da 700´ün üzerinde ayette bahseder) iradenizi ortaya koymanız gerekir. İster yönetilen olalım, ister yöneten olalım aklımıza ve irademize ipotek koydurmayalım. Soralım, sorgulayalım. Çünkü, aklı ve iradeyi kullanmak Allah(c.c)´ın emridir. Biz Allah(c.c) ne der ona bakarız deyip, sonra millete sırtını dönüp birileri ne der, batı-abd ne der derseniz, dün şeytan ilan ettiğiniz ABD´yi bugün melekleştirirseniz, dün Hıristiyan klubü ilan ettiğiniz AB´yi bugün Müslüman klubü görürseniz, Allah(c.c)´ın lanetlediği toplum dediğiniz İsrail´i övülmüş toplun yaparsanız, her şeyi ben bilirim deyip, kainatı halı ki ve sahibi Allah(c.c)´ın  bile kendi yarattığı meleklerle yaptığı müşavereyi dahi unutup, kibir içinde, hiç kimseyle istişare yapmazsanız, hayırlı bir işin yapılmasına asla vesile olamazsınız. Yanlışa yanlış, doğruya doğru diyemeyen biat etmiş, biat kültürü ile yetişmiş, her söylenene he diyen, hadi dendiğinde sorgulamadan peşe takılanlarla yola çıkılmaz. Çıkarsanız, Allah (cc)´ın " Aklınızı kullanın, kullanmayanlara pislik bulaştırılır." emrine muhalefetten sonunuz hüsran olacaktır.

                 Allah(c.c)´a kulluk yerine kul´a kulluk yapanlar, karnına kul olanlar, Yüce Allah(c.c)´a kulluk yapamaz, aziz Türk Milleti´ne de hizmet edemezler.

 

                 SAYGILARIMLA1477 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı