Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam54
Toplam Ziyaret583293
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
DAVA ADAMI
23/03/2016
Dava nedir.? sorusuyla Biz burada, hak aramak amacıyla mahkemelere açılan davayı, davaları kastetmiyoruz. Dava nedir? sorusunun cevabı; Türkiye Cumhuriyeti Devletini güçlü, Türk Milletini mutlu kılmaktır. Bu tarifi gerçekleştirecek olan kimdir.? Adı Dava Adamı´dır. Öyleyse, dava adamı kimdir? sorusuna cevap arayalım.
- Dava adamı, iftirayı, inkarı ve istismarı kendine şiar edinmez.
- Dava adamı, idealisttir. Daima diktir, onurludur, kırılır ama asla eğilmez. Dini ve Milli değerlerini daima muhafaza eder, taviz vermez, sahip olduğu bu değerleri kendi çıkarları, kendi menfaatleri için değil, ülke ve millet menfaati için kullanır.
- Dava adamı, büyük yalnızlığın adamıdır. Herkes güldüğü zaman ağlayan, susan o´dur. Herkes yeise düştüğünde Allah(c.c)´a sığınıp, ümidini kaybetmeyen o´dur.
- Dava adamı, 814.578 kilometrekarelik vatan toprağına gönülden ve topuklarından mıhlanmıştır. Şehit kanıyla yoğrulmuş, Bir karışı için can verdiğimiz bu vatan toprağını, " Vatan sevgisi imandandır " Hadis-i Şerifine uygun olarak, sahip olduğu imanının emriyle sever.
- Dava adamı, Aziz Türk Milletinin tarih içindeki geçmişini bütün dönemeçleriyle bilir. Türk Milletinin büyük başarı hamlelerinin sırrını ruhunda duyar.
- Dava adamı, milli kalkınmanın manevi kültür değerleriyle bütünleşmiş ekonomi politikalarıyla gerçekleşeceğine inanır. Kalkınmanın hareket noktası bu olmadığı için, bugünkü içinde bulunduğumuz durum, milli olmayan eğitim sisteminin sonucudur. 
- Dava adamı, imkansızlıklar önünde eğilmeyen vakur bir baş taşır. O, sahip olduğu iman ve milli ideoloji bütünlüğü ile aziz Türk Milletinin yolunda, izinde gönüllü, gönül adamı olan bir serdengeçtidir.
- Dava adamı, kaynağı, Allah (c.c)'ın  vedud adından aldığı sevgiyle kainatı kaplayan büyük bir aşkın adamıdır. " sevelim, sevilelim " diyen koca Yunus gibi bu vatan toprağının insanını sevmekte, saymakta, acımakta, korumakta, kollamakta, Türk Vatandaşları arasında ayırım yapmadan, aynı vücudun parçaları olduğu şuurundan ayrılmaz. O ilahi iradenin men ettiğini, yasakladığını asla sevmez.
- Dava adamı, hayatı da tefrikaya yer ver vermez. Ayrılık, ayrıcalık yapmaz. İnsanları etnik kimliklerine göre ayırmaz. O'nun elinden, dilinden, sair azlarından hiç kimseye zarar gelmez. O, Allah(c.c)´ın emrine uygun hareket ettiği için sabrın, şükrün, tahammülün, hoşgörünün yaşayan tek örneğidir.
- Dava adamı, milli birlik ve beraberliğin köşe taşıdır.
- Dava adamı,  imanlı ve inançlı fikir sisteminin bayraklaşmış şahsiyetidir. Onun tek düşüncesi, Kur´an Ahkamı ve Peygamber Ahlakıdır.
- Dava adamı, Allah(c.c)´a kul olmuştur. O'na kul olduğu için kul´a kulluk yapmaz, Kul´a kul olmaz. Dava adamının hesap verdiği tek bir merci, tek bir makam vardır. O´da ezeli, ebedi ve sonsuz var olan kainatın hakiki ve sahibi Allah(c.c)´dır.
- Dava adamı, dolu buğday başakları gibidir. Kendi meslek dalında en yüksek uzmanlığa ulaşmıştır. Her şeyi ben bilirim düşüncesiyle hareket edip, her konuda ahkam kesmez, edebini, adabını, haddini çok iyi bilir. Bu bitmeyen çaba, gayret ile " OKU " ilahi emrinin yaşayan ifadesidir.
Sonuç olarak, yukarıda kısaca çizmeye çalıştığımız çerçevede, soralım; günümüzde bu tarife uyan dava adamı var mı.? Eğer bilen, bulan, gören, tanıyan, hatta varlığını hisseden varsa beri gelsin. Türkiye Cumhuriyeti Devleti de ( iyileri tenzih ederim ) " Suret-i haktan gözüküp,her türlü melanetliği  yapanları " hem de çok miktarda bulabilirsiniz. Bizim kastettiğimiz dava adamı, üzerine Müslüman gömleği giyip, onu da ters giyenler değil, Allah(c.c)'nın Kur´an da " Şan ve şeref verdik " buyurduğu adem, adam insan´dır.
              Ne olursan ol, şayet kul´a kul olmuşsan, karnına kul olmuşsan, Yüce Allah(c.c)´a kulluk, aziz Türk Milletine asla hizmet edemezsin.
  SAYGILARIMLA  


1737 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı