Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam52
Toplam Ziyaret583291
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ÜLKÜ : İDEAL
06/04/2016
ÜLKÜCÜ : İdealist insan demektir.
İdealist insan; dini ve milli değerlerle mücehhez, ülke ve millet menfaatini ön planda tutan, hayatında ben deyip ve şahsi çıkarlarına asla yer vermeyendir. O zaman; bu çerçevede, idealist insan olan ülkücü hangi özellikleri haiz olmalı, kısaca bir tespit yapalım. ÜLKÜCÜ:
1- Üzerine Müslüman gömleği giymiş, onu da ters giymiş olan riyakarlardan değil, muttaki, salim, selim, insan olmalı.
2- Allah(c.c)´ın, yeryüzünde yarattım dediği halife gibi hareket etmeli.
3- Allah(c.c)´ın, insana verdiği şan ve şerefi en iyi şekilde taşımalı.
4- Aklını ve iradesini, şeytani ve nefsani emelleri için değil, Allah(c.c)´ın rızasına ve Türk Milleti´ne hizmete hasretmelidir.
5- Disiplinli, fedakar, faziletli ve dürüst, bilgili ve çalışkan, imanlı ve inançlı, mes´uliyetini müdrik, saygılı, sadık, teslimiyet içinde, samimi olmalı.
6- Allah(c.c)´a ve Türk Milleti´ne hizmet esas ise; yolu dikenli, külfetli, meşakkatli olduğu için, bu hizmete talip olan sabırlı, sebatkar, her tür ezaya-cefaya da daima hazır olmalı.
7- Türklük gurur ve şuuru, İslam ahlak ve fazileti felsefesini kendine şiar edinmeli.
8- Türklük ve Müslümanlık et ve kemik gibidir. Bu sebeple; Türkiye Cumhuriyeti Devleti dar´ul harptir, mürtet devlettir diyerek, devletin parasını-malını çalmayı mubah sayan şeytani düşünceli münafıklara asla itibar etmemeli.
9- Sahip olduğu dini ve milli değerleri öyle yaşamalı ki, ona zulmetmeye gelen zalimler, onu  öldürmeye gelen firavunlar onda dirilmeli.
10- Eğer; Yüce Allah(c.c)´a ve Türk Milleti´ne hizmeti kendine şiar edinmiş ise, asla kul´a kul, karnına kul olmamalı.
11- Allah(c.c)´ın emrine aykırı olarak asla " Tefrika´ya " düşmemeli.
12- Yaratılmışları, Allah(c.c)´ın rızası için sevmeli.
13- Ana kucağı kadar sıcak 814.578 kilometrekarelik Anadolu topraklarında 1000 yıldır birlik-beraberlik içinde yaşayan Türk Milletini, tablacı siyaseti ile etnik guruplara ayıran ve hatta çoğu zaman bu gurupların içinde Türk Milletine yer vermeyen, yok sayan bozuk zihniyetle etkili bir şekilde fikri sahada mücadele etmeli.
14- Hangi yaş gurubunda olursa olsun, ülkücüyüm diyen insan, bu değerleri fiziki, fikri ve ruhi yapısında mezcetmeli, yaşamalı,yaşatmalı.
Şayet;
1- Ülkücü etiketi ile milletin içinde dolaşıyorsan, bil ki etrafındaki insanlar seni bir çift gözüyle takip ediyor demektir. Bilinmeli ki, insanlar ülkücüyüm diyenin dışında hiç kimseyi yakın takibe almaz. Sadece ülkücüyüm, idealist insanım, dava adamıyım diye ortaya çıkanlar, sahip olduklarını iddia ettikleri ideallerine uygun olarak yaşıyorlar mı? diye insanların yakın takibindedir. İşte bu sebeple, toplum içindeki hal ve hareketlere azami dikkatin gösterilmesi gerekir. Çünkü; "Lisan-i hal, lisan-i kalden entaktır." Yani, insanın hal ve hareketleri konuşmasından daha etkilidir.
2- İster dini, ister milli Yüce Mevla´ya ve Türk Milletine söz verdiysen, bu sözün yaşadığın hayata yansıması gerekir. Zaten hangi şart ve ahvalde olursan ol, Allah(c.c)´ın yakın takibi altındasın. Taşıdığın duygu

 ve düşüncede samimiyet var mı? yok mu?, en iyi Allah(c.c) bilir. Samimiyet varsa, Refik-i Ala dost edinilmiştir.
Artık, mükafaat ve başarı mukadderdir. Türk Milleti´ne de samimiyetle sadakat ve hizmet sözü verildiyse,
Allah(c.c)´ın da yardımıyla bilinsin ki devlet ebed müddettir. Bunu yapacak olanlar, teslimiyet içinde Allah(c.c)´a kul, Peygamber(s.a.v.)´e ümmet, Kur´an ahkamına yaşayan, Türk Milleti´ne hizmetkarlığa talip olanlardır.
Elazığ´lıların bir sözü vardır.: "guru guru gadan alam" diye. Siyah takım elbise giymekle, kabadayı gibi ortalıkta dolaşmakla, önüne geleni tehdit etmekle, slogan atmakla, birilerine korumalık yapmakla, ( üzülerek yazıyorum, halk arasındaki algı böyle- Bu algının tersine döndürülmesi gerekir. Bunu değiştirmek elinizde.) Yoksa, böyle ülkü´de olmaz, ülkücü´de olmaz.
SAYGILARIMLA  


1619 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı