Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
HIRSIZI VE PATRONU KORUMA KANUNU
15/06/2016
İki gün önce meclisten vekillerimiz bir kanununun çıkmasına, çıkarılmasına vesile oldular. Akıl ve iradelerini kullanarak...! Akıl ve irade, Yüce Allah(c.c)´ın insana verdiği en büyük nimetlerden biridir. Bu nimet, yaradanın yarattığı ve imtihan edilmek üzere insanın önüne koydurduğu hayır ve şerri  ayırt etmede kullanılır. İnsan, akıl ve iradesini kullanırken Allah(c.c) müdahil değildir. İnsan, önüne konan hayır ve şer´den birini tercihte serbesttir, neticesine de katlanır. Hayrı tercih ederse Allah(c.c) indinde mükafatını görecek, şerri tercih ederse de bedelini ödeyecektir. Bu sebeple, dünyevi hiçbir düzenleme bu ilahi kanunu değiştiremez.
Bu noktada, yazımızın başlığına bakalım ve gerekli değerlendirmeyi yapalım. Ortada bir hırsızlık vakası var. Yapılan hırsızlığın maliyeti 33 milyar TL. Hırsız çaldı, namuslu vatandaş bedelini ödedi. Sonra, uygulama haksızlıktır denildi ve durum mahkemeye intikal etti. Mahkeme namuslu vatandaşın lehine karar verdi, verdide ne oldu.? Bu defa kanun koyucu, yeni bir düzenleme ile namuslu vatandaşı tahkir, hırsızı da takdir etti. Yani, hırsızın önceden çaldığının ve sonradan çalacaklarının faturasını namuslu vatandaşa çıkardı. Diyeceksiniz ki; ne hırsızlığı, ne faturası.? Ne olacak. Hırsızın keyfini keka yapan, namuslu vatandaşın Elini, evini, cebini, canını yakan, elektrik hırsızlarını ve patronu koruma kanunu. Ey vekillerimiz: Bu kanunla, bu dünyada hırsızın hırsızlığını meşrulaştırdınız ve bilerek veya bilmeyerek kendiniz de kul hakkına gömüldünüz. Bu kanunla hırsızları kurtardınız, hırsızların çaldığının bedelini de bize ödetiyorsunuz. İşte bu noktada unuttuğunuz bir şey var. Bu kanunun çıkmasında dahli olan kim varsa, hırsızlarla beraber, Yüce Allah (c.c)´ın huzurunda, Mahkeme-i Kübra'da hepiniz bu dünyada namuslu vatandaşa bedel ödetmenin hesabını  vereceksiniz.
Söz konusu kanunun mecliste kabulünün ardından, Enerji Bakanı " İktidar partimizin vekillerine vefakarca desteğinden dolayı, gözlerine bakarak çok teşekkür ediyorum. Allah(c.c)´a emanet olun " diyor. Ey Bakan: vefakarca çalışıp, parmak kaldıranları Allah(c.c) emanet ediyorsun da, kendini kime emanet ediyorsun.? Sözde dua ediyorsun. Bu dua değil, sadece temenni. Zira yaptığınız iş hayır değil, şer. Namusluyu, namussuza yem ediyorsunuz. Bu kanunun çıkarılmasında aşağıdan yukarı kim görev almışsa, kim katkı sağlamışsa, kul hakkına tecavüz etmiş demektir. Ve onlar, mahşerde tek şefaatçimiz olan Allah (c.c)´ın şefaatinden mahrum kalacaktır. Çünkü; vatandaş Hüseyin´in iki eli yakanızda olacak. Bunu unutmayın. Hakkımı da helal etmiyorum.
Ve Diyorum ki; kul´a kul olanlar, karnına kul olanlar, dinimizi çıkarı için kullanıp dünyaya, dünya malına tapanlar, Yüce Allah(c.c)´a kulluk yapamazlar, Türk Milletine de  asla hizmet edemezler.
SAYGILARIMLA   


1942 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı