Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam55
Toplam Ziyaret583471
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
SELÇUK ÖZDAĞ...!
22/06/2016
Sn. Selçuk ÖZDAĞ, Manisa Mv., 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan AKP´nin olağan üstü kongresi´inden önce AKP Genel Başkan Yardımcısı, sonrasında görevden alınan ve şimdi ise sadece Mv. olan bir kardeşimiz. Görevde iken değil, AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevinden ayrıldıktan sonra, iktidar partisi ile ilgili özeleştiri mahiyetinde bir yazı kaleme alıyor. Eğer, Sn. Selçuk Özdağ'ın bu yazıdaki tespitleri doğruysa, Türkiye'nin geleceği tehlikededir. Bu sebeple, metni aynen aşağıya alıyorum. Takdir siz okurlarımıza ait.
"Vefa, hakkı verilince güzel bir meziyettir. Herkes vefasızlıktan dem vurur, bir başkasından vefa bekler. Kimse kendinin de vefa göstermekle mükellef olduğunu düşünmez. Oysa vefa çift taraflıdır. Karşılığı olmayan vefa, vefa değil biattır. Ülkenin birçok problemi var. Etrafımız yangın yeri. Etnik ve mezhep çatışmaları usul usul içimize taşınıyor. Ortadoğu´nun ne kadar hastalığı varsa transfer edilerek bir iç sorun haline getiriliyor. Bu gibi durumlarda dikkatlerin milli varlığımızı hedef alan tehditlere yönelmesi gerekir. Kişiye odaklı bir siyaset hem itibar kaybettirir, hem de var olan sorunları içinden çıkılmaz hale getirir. Bu gibi dönemlerde kimsenin şahsi hesap yapmaya hakkı yoktur. Ben değil, biz dememiz gereken dönemdeyiz. Gücün tek elde toplanması her şeyin çözümü olsa, bugün Suriye´de, Irak´da, Libya´da olanların hiçbiri yaşanmazdı. Aslolan devlet yönetimine mümkün olduğu kadar çok aklı dahil edebilmektir. Eskiler bir elin nesi var, çok elin sesi var demişlerdi. Bu sözü bugün bir aklın nesi var, çok aklın sesi var diye düşünmek gerekir. Öyle sorunlar yaşıyoruz ki, çok farklı akılların devreye girmesi, bilgi ve tecrübelerin birbirine eklenmesi gerekir. Aksi takdirde içinde bulunduğumuz sarmaldan kurtulabilmemiz çok zor. Siyasetin adaleti yoktur derler. Doğrudur. Bizde siyasetin güven sıralamasında hep altlarda olmasının nedeni budur. Gittikçe siyasetin, siyasetçinin profili düşüyor. Şahsi yeteneklerin yerini, bütün yeteneklerden vazgeçmek alıyor. Halbuki zor problemleri ancak kabiliyetli, yüksek ahlaklı, çalışkan siyaset adamları ile aşabiliriz.
Türkiye zor günlerden geçiyor. Zor bir coğrafyada yaşıyoruz. Çok yönlü bir kuşatma ile karşı karşıyayız. Böyle zamanlar birlik olmanın farz olduğu zamanlardır. Birlik olmak, lafla sağlanabilen bir durum değildir. Toplum önünde olanlar, arkalarında olanlara güzel örnek olmak durumundadırlar. Baştakiler birlik empoze ederlerse arkadan gelenler onlara uyar. Toplum kendini yönetenlerin dini üzerinedir. Ülkeyi yönetenler nasıl olurlarsa, yönetilenler de öyle olur. Toplumdaki her hastalık, yukarıdan aşağıya sirayet eder. Aşağıda ne varsa yukarıda da o vardır veya tersi ile söylemek gerekirse yukarıda ne varsa, aşağıda da o olur.
Ülkeyi bekleyen büyük sorunlar var. Siyasetçiler gelip geçici ama bu aziz vatan kalıcıdır. Tek vatanda, tek millette, tek bayrakta, tek dilde, tek devlette gönül ve iman birliği etmek gerekiyor. Devletine, bayrağına, diline sahip olamayanlar parçalanıp giderler. Tarihin çöp tenekesi, uçurumun kenarında bile bir araya gelemeyen milletlerle doludur. Dünden muhteşem bir yarın, el ele gönül gönüle olmamıza bağlıdır. Ortak paydamız, tek millet, tek devlet, tek vatan, tek bayrak ve resmi dilin tekliğidir. "
Yukarıdaki metne katılmamak mümkün değil. Ancak, Sn. Selçuk Özdağ, keşke bu görüşlerini görevde iken ifade edebilseydi...! Sonsöz olarak bizde diyelim ki: Aziz Türk Milleti, içine düştüğümüz akıl tutulmasından, kul´a kul ve karnımıza kul olmaktan kurtulmanın zamanı gelmiştir. Arkadan gelen ise, ( tabi Alemlerin Rabbi bilir ) bilelim ki kıyametin ayak sesidir... 
- Kula bela gelmez hak yazmadıkça,
Hak bela yazmaz kul azmadıkça
SAYGILARIMLA  


1676 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı