Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
MİLLİYETİ OLMAYAN MİLLİYETSİZLER !
20/07/2016
Rahmetli Fatih Sultan Mehmet Han; Bizansın surları yıkılmış, burçlarına üç hilal dikilmiş, fetih tamamlanmış şehre giriyor, papaz efendiler ve Bizansın ileri gelenleri Ayasofyada toplanmış, Hz. İsa Aleyhisselamın etrafındaki havarilerin kaçı erkek, kaçı dşi onu tartışıyorlarmış. Tıpkı şimdiki bizim halimiz gibi, Memleket karanlık günlere doğru sürükleniyor, onu değil, içine düşürüldüğümüz zulmeti değil, ülkeyi bu hale getirenleri değil, birilerinin gerçeklerin üstünü örtmek için oluşturduğu sun´i gündemi tartışıyoruz. İşte bu noktada, Türkiye'yi darmadağın edecek hususlardan biri olan, iki ieri bir geri taktiğiyle Türk Milleti´ni milliyetsizleştirme, bir çıkmaz sokağa sürükleme çabası, gayreti içinde olanlara cevap vermek istedim. Diyeceksiniz ki ; memleket elden gidiyor, memlekette kan ve gözyaşı sel olmuş akıyor, senin mevzu ettiğin hususa bak...! Neymiş, " milliyeti olmayan milliyetsizler." Memleketin içinde bulunduğu durum doğru ama, doğru olan bir şey daha var. Milliyetini inkar edenler, hele inkarcı  siyasilerin  millet anlayışından, yüce dinimizi kendi şahsi çıkarları, siyasi ikballeri için eğerek, bükerek, çarpıtarak fetva irad eden dinci din adamları yüzünden hiç endişe etmeyelim, memleket elden gidebilir değil, elden gider. Çünkü Allah(c.c), aklı olup da aklını kullanmayanlar, kullanıpta onu da kötüye kullananları mutlaka cezalandırır. Bu sebeple, bu tip insanların nerede hata yaptıklarını mutlak ortaya koymak, Türk Milleti´ni, milliyetsizlerin verebilecekleri zarardan korumak için, milletimizi uyarmak gerekir. 
Allah(c.c)´ın okuyalım, anlayalım ve uygulayalım diye bize Peygamber Efendimiz (S.A.V.) aracılığı ile gönderdiği adı Kur´an, Furkan olan O ilahi mektubun 383 yerinde Allah(c.c), milletten, kavimden, kabileden bahseder. Bu ifadeler en bariz şekilde Hucurat Suresi 13. Ayet´inde geçer. BU AYETİN ;
1 - Diyanet İşleri Başkanlığı´na göre meali : " Ey insanlar.! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız,  O´na kaşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır. "
2 - Rahmetli Yaşar Nuri Öztürk´e göre meali : " Ey insanlar.! Biz sizi, bir erkekle bir dişiden yarattık. Ve örfler yoluyla tanışıp kaynaşasınız diye sizi milletlere, boylara ayırdık. Hiç kuşkusuz, Allah katında en seçkininiz, sakınılması gereken şeylerden en çok sakınanınızdır. Allah her şeyi bilir, her şeyden haberdardır."
3 - Rahmetli Elmalılı Hamdi Yazır´a göre meali : " Ey insanlar.! Biz sizi bir erkekle bir dişiden yarattık ve birbirinizle tanışasınız diye sizi milletlere, kabilelere ayırdık. Haberiniz olsun ki , Allah katında en şerefliniz, en takvalınızdır. Muhakkak ki,  Allah, bilendir, her şeyden haberdardır."
Yukarıda zikredilen Allah(c.c)´ın Ayeti ışığında şimdi soruyorum : Allah(c.c) bir, Peygamber Efendimiz(s.a.v) ve Allah(c.c) tarafından gönderilen bütün Peygamberler, Kitap; Kur´an ve yine Allah(c.c) tarafından gönderilen diğer bütün kitaplar bir, yani başka bir ifade ile hepsi bir bütün. Bu bütünün birini veya bir parçasını, yahut bir kelimesini yok sayabilir, yahutta bana göre deyip Allah(c.c)´ın Ayeti´ni istediğiniz gibi çıkarınıza uygun eğip bükebilir misiniz.? Yok saydığımızda, eğip büktüğümüzde inkar etmiş olmuyor muyuz.? O halde, Allah(c.c)´ın Kur´an´da ortaya koyduğu gerçek ortada iken, milliyeti olmayan ( Ha. bu milleti, milliyeti, kavmi  dolayısıyla Türk Milletini inkar eden milliyetsizler, ne hikmetse, Arap´ı, acem´i, İsrail´i, İngiliz, Slav´ı, Laz´ı, kürd´ü vs.´yi milletler olarak kabul ederler, bu ve benzerlerini ırkçılık olarak görmezler, ama  inkar ederken de Türklüğü bir kimlik olarak değil, ırkçılık olarak değerlendirirler.) milliyetsizler; Türk, Türklük dışında her milletin gömleğini giyerler, menfaatleri için kılıktan kılığa girerler, hatta papaz elbisesi bile giyebileceklerini ifade ederler, nefisleri gözlerini kör ettiği için inkarın ta göbeğinde otururlar da farkında bile değillerdir. 
Yüce Rabbimin huzuruna çıktığımızda, elbette bize milliyetimizi sormayacak. Hatta bizim şeklimize-şemalimize, boyumuza-posumuza, paramıza-pulumuza, şanımıza-şöhretimize, mevkimize-makamımıza, malımıza-mülkümüze bakmayacak. sadece Rabbin kim ?, nebin kim ?, dinin ne ?, diye de sormayacak. Bilelim ki, bir bütün olan dini vecibelerin tamamından, iman ve amelimizden, doğumdan-ölüme kadar kayıt altına alınan bütün hayatımızın yazılı olduğu, huzurda verilecek, boynumuza asılacak defterin- kitabın içinde yazılı olanların tamamının hesabı sorulacak. Başka bir ifade ile, bu dünyadaki yaptıklarımızın hesabını, hiç şüpheniz olmasın huzura çıktığımızda eksiksiz vereceğiz. Bu sebeple, Allah(c.c)´ın biz kullarına bildirdiği milleti, milliyeti inkar etmek, siz milliyetsizlere bir fayda sağlamayacaktır. Çünkü inkarcıların, hele Allah(c.c)´ın Ayetlerini çıkarlarına göre eğip-bükenlerin, Allah(c.c) indinde akibetleri malum. Kendiniz inkar çukuruna düşmüş debeleniyorsunuz, bari sizleri bir şey zannedip peşinizden, arkanızdan gelen masum insanlara daha fazla zarar vermeyin, onları da kendinizle beraber uçuruma sürüklemeyin.
Milletleri, kavimleri birleştiren din olsaydı, Türk, Arap, Fars ve diğerleri hepsi bir olurdu, birlik olurdu, bir arada olurdu, demir yumruk olup, mazlumlara zulmeden zalimlerin, firavunların kafasını ezerlerdi. Dolayısıyla da, Müslüman Aleminde de huzur hakim olurdu. Bugün, bırakın birlik-beraberlik içinde olmayı, özellikle Türkler ve Araplar kendi içlerinde bile ve dünya coğrafyası üzerinde darmadağın olmuştur. İşte en bariz örneği, mevzumuz olan milliyeti olmayan inkarcı milliyetsizlerin yüzünden Türkiye´de huzur kalmamıştır. Bu yaygın düşünce devan ederse, ettirilirse ve gerekli tedbirde alınmazsa, bu sapkınlık Türkiye´yi darmadağın etmeye yetecektir. İyi bilin, aklınızı başınıza toplayın...!
SAYGILARIMLA           


1586 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı