Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret582391
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
HUZUR
27/07/2016
Türkiye Cumhuriyeti Devleti 15 Temmuz 2016 gecesi çok büyük bir tehlike atlattı. Tam anlamıyla ülkemiz uçurumun kenarından döndü. Yüce Allah(c.c)´ın yardımıyla; sağduyulu komutanlarımız, Polislerimiz ve duyarlı halkımız darbeye karşı direndi ve Eli kanlı katillerin, karanlık kafalı neidüğü belli olmayanların darbe teşebbüsünü çok şükür atlattık.
İster insan hayatında, ister devlet hayatında meydana gelebilecek en ufak bir olumsuzluk huzuru bozmaya, huzursuzluklara sebep olmaya yeterlidir. Bu sebeple, önce tedbir almayı, sonrada Allah(c.c)´ın takdirine bırakmayı bileceğiz. Allah(c.c), biz kullarını akılla mücehhez kıldığı için, tedbir akılla alınır. Bununla ilgili olarak Allah(c.c), Kur´an´ı Kerim´de 700´ün üzerindeki Ayette " siz hiç aklınızı kullanmaz mısınız?, siz hiç düşünmez misiniz?, " buyuruyor. Takdir ise; hal-i ahvalimiz hakkında gereği yapıldıktan sonra yine akılla Allah(c.c)´a tevekkül içinde halimizi havale etmektir. Biliyoruz ki; bu dünyada bizi koruyup, kollayacak, huzurda da biz aciz kullarına şefaat edecek Allah(c.c)´dan hiçbir şefaatçimiz yoktur. ( İzin verdikleri hariç ).
Eğer oraya-buraya savrulmak istemiyorsak, kendimizin ve devletimizin huzurlu olmasını istiyorsak, güvenli ve sığınılabilecek tek yer olan Allah(c.c)´ın Limanında olmamız gerekir. " Tam teslimiyet içinde olursanız sizlere korku yok, korumam altındasınız." buyurduğuna göre, yine biliyoruz ki Allah(c.c)´ın vaadi haktır.
Öyleyse; en azından şunları bileceğiz.
1 - Dünya bir imtihan salonu, ölüm; onda da imtihan iması var.
2 - Bir musibet, bin nasihatten iyidir.
15 Temmuz 2016 terörist-darbe olaylarını bu çerçevede değerlendirip, bu musibetin bize ders olması, bu musibetten ders çıkarılması, tez elden ülkemizde gerçek manada sulh ve sükunun, huzurun, barışın ve kardeşliğin yeniden tesis edilmesi gerekiyor. Gereği yapılırken, yani halk desteği sağlanırken, güvenlik tedbirleri alınırken, alınan tedbirler uygulanırken çok dikkatli olunması icab ediyor. Bakıyorum; güvenlik tamam, Türk Milleti 81 İl´de ayakta, karanlık kafalı katiller sürüsüne karşı Devletine sahip çıkmak ve huzurun yeniden tesisi için meydanlarda. Tam arzu ettiğimiz gibi. Ancak, iki durum benim dikkatimi çekiyor:
1 - Devletine sahip çıkmak için meydanlarda toplanan gönül erlerine, devletin yetkilileri konuşma yapar, açıklama yapar, bilgilendirme yapar, yapar da; bazı meydanlarda devletin yetkilisi yok ama, birilerinin yakını olmanın ötesinde hiçbir özelliği olmayan, hiçbir sıfatı ve yetkisi bulunmayan, sıradan birilerinin elinde mikrofon ahkam kesmesi, görüş irad etmesi huzura, kardeşliğe, birlik-beraberliğe fayda sağlar mı.? bilmiyorum...!
2 - Diğer taraftan; " sanki bulanık suda balık avlamak gibi, " terörist-darbe mensuplarının ülkeyi karşı karşıya bıraktığı karanlık ortam ortada dururken, şurada şunu, burada da bunu yapacağız gibi emri vaki ifadeler bir fayda sağlar mı.? bilmiyorum...! Sanki bu ifadeler, katillerin terörist-darbe girişimi bahane edilerek çok daha dayatmacı uygulamalara imza atılacağı manasına geliyor, gibi...!
Bizim; Türk Milleti olarak huzura, barışa, kardeşliğe, birlik-beraberliğe ihtiyacımız var. Bu da ancak, ortak akılla olur. Yoksa " Allah(c.c)´ın izni olmadıkça hiçbir kimsenin iman etmesi mümkün değildir. O akıl ve iradelerini iman tarafına kullananlara iman nasip eder. Fakat akıllarını çalıştırmayanlara ise şeytanı musallat eder, o pislikte bırakır." emrine aykırı hareket etmiş oluruz.
Son söz: Hayatı yaşanabilir hale getirende, aydınlığa çevirende, yaşanmaz-çekilmez hale getirende, karanlığa çevirende insanın kendisidir. İşte bu sebeple; korkuyorum diyor, Yüce ALLAH(C.C)´ın sonumuzu hayırlı etmesi için dua ediyorum.
SAYGILARIMLA  


1343 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı