Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
OLMAYAN KARDEŞLİK...!
03/08/2016
Kardeşlik, kardeşlik duygusu; gerçek insanlarda bulunan en büyük insani duygulardan biridir. İçinde güven, dayanışma, bağlılık, sevgi, muhabbet, fedakarlık vardır. Kardeşlik deyince, akla din kardeşliği, öz kardeşlik, üvey kardeşlik gelir. Ama; bunların dışında, insanlar arasında öyle bir bağ kurulur, öyle bir bağ oluşur ki, bazen kardeşten öte ifadesi kullanılır. Bunların içinde en yaygın kullanılanı " din kardeşiyiz " dir. Ülkemizde özellikle Yüce Dinimizi istismar etmeyi kendine şiar edinmiş dinciler, bunların içinde " KARDEŞİM, KARDEŞİMİZ " ´i de sınırsız ve maksatlı kullananlar, o güzelim duyguyu kendi çıkarları, kendi siyasi ikballeri için birde üzerlerine Müslüman gömleği giymiş ancak onu da ters giymiş bir şekilde insanlarımızın tertemiz temiz duygularını istismar eden birçok siyasi vardır. Hatta maksadımız anlaşılmasın, foyamız ortaya çıkmasın diye yüzleri kızarmadığından, utanma duygusu kalmadığından kendi aralarında şifre olarak kullanırlar. Kendileri gibi kardeşlikleri de sahte bunların.
Nasıl mı ? ŞÖYLE : Ben ve arkadaşlarımla, ünlü bir siyasetçi ( bilin ki sıradan bir siyasetçi değil) arasında geçen tanıştırma- konuşma faslını anlatacağım. Ki, nasıl olduğunu hep beraber anlayalım...!
Sözde; ülkeye hizmet etmek amacıyla yola çıkmış herkesi kucaklayan, kardeşim, kardeşimiz diye herkese sarılan, sarılırken dahi riyası yüzünden akan, sarıldıklarının işi bitince de, ihtiyaç duydukları fayda temin edilince, tereddütsüz atın bunu çöpe diyebilen siyasi bir teşekkülün ve belli bir zihniyetin mensupları bunlar. İşte bunları, her cuma, namazdan sonra ben ve arkadaşlarım ( bu zihniyetteki insanların ya kardeşi, ya oğlu, yada camianın mensubu. Yıllarca beraber çalıştık. Birbirimizi çok iyi tanırız.) bulundukları genel merkezde ziyarete gideriz. Randevuya ihtiyaç yok. Doğrudan kapıyı çalıp içeri giriyoruz. Selamlaşıyoruz. Oda dolu. Beyefendi ayağa kalkar, bize hoş geldiniz der ve odada bulunanlarla bizi tanıştırır. Hüseyin bey kardeşimiz, Ali bey kardeşimiz, Muhterem Mehmet bey kardeşimiz, Muhterem Burak bey kardeşimiz...  diyerek tanıtma tamamlanır. Oturur ikram edileni yer-içer, sohbet eder sonrada gideriz. İlk zamanlar bu tanışma-tanıtma da kullanılan ifadeler pek dikkatimi çekmemişti. Ama daha sonra gördüm ve anladım ki, özellikle odada oturanlara "  Kardeşimiz " kelimesiyle, konuşurken " aman ha dikkatli olun " deniliyormuş. Meğer Hüseyin bey kardeşimiz diye beni tanıtırken, karşı tarafa  " Hüseyin " bizden değil, bizim camiamızın mensubu değil mesajı veriliyormuş. Muhterem Burak bey kardeşimiz denilirken de, çekinmeyin "Burak" camiamızın mensubudur deniliyormuş. Adamlar gözümün içine baka baka bana " KARDEŞİMİZ " diyerek, senin aramızda yerin, değeri yok diyormuş da benim haberim yokmuş. Çoğu zaman da seni seviyoruz, saygı duyuyoruz diyorlardı. Demek ki her şeyleri gibi kardeşlikleri de, sevgileri de-saygıları da sahteymiş. Öğrendim ama biraz geç öğrendim.
Buna rağmen, camiaya çok yakın olan etrafımda bulunan bu arkadaşlarım her defasında "biz seni aramızda görmek isteriz. Hatta genel merkezdekilerle görüşüp, memleketinden milletvekili adayı gösterelim " teklifinde bulundular. Ben; olmaz dedim. Niye olmaz dediler. Çünkü; benim fikrimden-zikrimden dolayı genel merkezdeki sizinkiler " beni kabul etmezler " dedim. Hayır " biz kabul ettiririz, özgeçmişini ver, senden iyisini mi bulacaklar " dediler. Israrları üzerine verdim. Ne oldu ve ne dediler biliyor musunuz.? Arkadaşınız ( Hüseyin bey ), aradığımız bütün şartları haiz, hatta fazlası var, eksiği yok. Ancak, " YEZİT ..." dediler. Beni biliyorlar ve tanıyorlar ki, Allahüalem, dünyevi ve uhrevi görevi yerine getirmede Allah(c.c)´ın izniyle hiçbiri elime su dökemez. Türk Milletine şaşı bakmaları, bana yezit ..... demeleri için yeterlidir.
Bakmayın siz bunların; vatan, millet, bayrak, Allah(c.c), Kitap, Peygamber, din, iman, kardeş, kardeşimiz dediklerine. Mili ve Dini değerlerimizi eğip-bükmede mahirdirler. Her söyledikleri yalan, her hareketleri riya, sadece dünya menfaatleri doğru. Bunlarda biz ve ötekiler vardır. Biz der, biat ederseniz, dünyalık için el verirseniz, abad olursunuz, ömrünüz uzun, itibarınız sonsuz olur. Eğer bunları bir şey zannedip peşlerine takılırsanız, dünya ve ahiret -tabi Allah(c.c) bilir- zelil olmaya namzetsiniz. Demem o ki; Allah(c.c)´ın emrine uyun, aklınızı ve iradenizi kullanın. Onlarda var gibi görünse de, onlarda  bulunmayan ve olmayan sahte kardeşliklerine asla inanmayın...! Allah(c.c)´a emanet olun, hoşça kalın.
SAYGILARIMLA   


1616 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı