Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TÜRKİYE CUMHURİYETI DEVLETİNİ YÖNETMEYE TALİP OLANLARA AÇIK MEKTUP...!
05/10/2016
1909 Diyarbakır doğumlu Rahmetli Abdullah Hocamı tanıdığımda, kendisi 76 yaşındaydı. Başından geçen bir olayı anlatmıştı bana. : "15 veya 16 yaşlarındayım. Diyarbakır ulu camide müezzinlik yapıyorum. Bir cuma günü o güne kadar ne dışarıda, nede camide hiç görmediğim, saçı-sakalı birbirine karışmış, üstü başı toz-toprak içinde, entariye benzer uzun elbisesi, ayağında çarık, el-ayak tırnakları uzamış ve öylesine kirli olan yaşlı bir adam geldi camiye. Bu hali öyle dikkatimi çekti ki, adamı hafızama kazıdım. Bir sonraki cuma aynı adam, aynı görünümde yine geldi. Bu defa hocama adamı gösterip; bu kirli halinle niye camiye geliyorsun? diye soracağımı söyledim. Hocam da; oğlum sakın ha...! karışma dedi. Dedi ama, ben kendimi sormamak için zor tutuyordum. Neyse 2. cuma, 3. cuma geçti, 4. cuma aynı adam, aynı görünümde yine geldi. Bu defa kafama koymuştum. Mutlaka bu halinin sebebini soracaktım. Namaz bitti, herkesten evvel camiden çıktım ve dışarıda onu beklemeye başladım. Her defasında olduğu gibi yine en son o çıktı. Eğildi, çarığını aldı, ayağına giymeye çalışırken, kendisine sordum.? Emmi.! biliyorsun,dinimizde temizlik esastır. Mademki camiye ibadet için geliyorsun, temizlenip gelsen, özelliklede çok kirli olan şu el-ayak tırnaklarını temizlesen iyi olmaz mı? dedim. Adam doğruldu, derin bir nefes aldıktan sonra; BAK ÇOCUK, BAK EVLADIM, DOĞRU SÖYLÜYOSUN...! AMA BEN; İÇİMİ TEMİZLEMEKTEN, DIŞIMI TEMİZLEMEYE FIRSAT BULAMADIM "dedi. 
Donup kalmıştım söylediği söz karşısında. Hiçbir şey diyemedim. Ve o adamı bir daha ne camide, nede dışarıda görmedim. O günden sonra da, camiye bir daha gelmedi...!
Şimdi sözüm size:                          
EĞER; Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Aziz Türk Milletine samimi ve gerçek manada hizmet etmek istiyorsanız, asıl hesabın görüleceği yer olan Mahkeme-i Kübra'da defteri sağ tarafından verilenlerden, huzura yüzü ak olarak çıkanlardan olmayı arzu ediyorsanız;
Yüce Dinimizi dünyevi çıkarlarınız için istismar etmeyi, Türk´le, Türk Milletiyle, Türkün Devletiyle, Atatürk´le, Atatürk, silah arkadaşları ve arkalarında sıra dağlar gibi duran Türk Milletiyle birlikte kurdukları Cumhuriyetle, Cumhuriyetin değerleriyle kavgayı bırakın. Başka bir ifade ile; dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına alma huyunuzdan vazgeçin...!
Tabii bütün bunları yapabilmeniz  için ÖNCE; ZİHNİNİZİ BERRAKLAŞTIRIN VE İÇİNİZİ TEMİZLEYİN...!
SAYGILARIMLA


1490 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı