Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam82
Toplam Ziyaret605071
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
BENCE FIRSATI KAÇIRMAYIN
19/10/2016
Ülkemiz üzerine uygulanan malum operasyonun ekonomide oluşturmayı hedeflediği tahribata engel olmak ve muhtemel nakit sıkışıklıklarını giderebilmek, milletimizin özellikle devlete yapacakları ödemelerin kolaylaştırılmasına yönelik çeşitli adımlar atıldığını yazmıştım. 
Merkez Bankasının faiz hadlerini indirmesi, piyasanın ihtiyacı kadar fonlanması, kredi vadelerinin ve kredi kartı azami taksit sayısının arttırılması, konut kredilerinde konut değerinden kullandırılacak kredi yüzdesinin 5 puan arttırılması (%75 ten %80 e çıkartıldı) gibi uygulamalarla birlikte Ekonomi yöneticileri sürekli piyasayı rahatlatan mesajlar verip açıklamalar yaparak akıllıca adımlar attılar. 
Bu çerçevede, kamuoyunda “Vergi Barışı” olarak bilinen 6736 sayılı “Bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında Kanun” yürürlüğe girdi. İlgili Kanun ile,
Motorlu Taşıtlar Vergisi, Trafik Cezaları, 
Emlak ve Çevre Vergileri, 
Gelir ve Kurumlar Vergileri, 
Belediye Vergileri(Emlak ve ÇTV) ve Su alacakları, 
 Kredi Yurtlar Kurumu kredileri (Öğrenim ve Katkı Kredisi), 
Sosyal Güvenlik Kurumu ödemeleri (Bağ-Kur, SSK vb), 
İşletmeler için matrah arttırımı, stok affı ve bilançodaki problemlerin cezasız giderilmesi (İlçemizdeki çoğu işletmede bu konuda problem var, lütfen muhasebecinizle görüşünüz),
Yurt dışı varlıkların cüz'i bir vergiyle getirilebilmesi,
Gibi pek çok konuda düzenlemeler yapılmıştır. Cezaların ve gecikme faizlerinin silinmesi, yerine enflasyona endeksli bir hesaplama getirilmesi, borcun tamamen ve peşin ödenmesi halinde enflasyon farkının bile %50 sinin silinmesi, peşin ödeme yapılamaması halinde ise iki ayda bir ödemeli, 18 taksit, toplamda 36 ayda ödeme imkanı getirilmiştir. Üstelik ilk iki taksit ödenince borcu yoktur yazısı alınabilecektir. SGK ödemelerinde de ilk iki taksit ödemesi ve cari ay ödemesi yapılmak şartıyla sağlık hizmetlerinden faydalanılabilecektir. 
Son başvuru tarihi 30 Ekim 2016 olup taksitli ödemede en geç 30 Kasım 2016 ya kadar ilk taksitin ödenmesi gerekmektedir. 
Geçmişte yapılan düzenlemelerle Bağkur kayıtlarını askıya aldırmış olan kişilerin, o dönemlerini emeklilikleri için saydırmak (İhya)  için bir imkan da sağlanmıştır.
Detayları Mut Mal Müdürlüğü ve SGK Mut temsilciliğinden öğrenebilirsiniz. 
Yapılan indirimler gerçekten çok yüksektir, taksitlendirme son derece uygun şartlarda yapılabilmektedir. İki haftadan az bir süre kaldığından siz değerli hemşerilerimin sunulan bu fırsatı kaçırmamalarını tavsiye diyorum


1206 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ENFLASYON KİMİN HATASI? - 30/11/2022
ENFLASYON KİMİN HATASI?
HAVALE - 14/09/2022
HAVALE
TAVSİYELER - 17/08/2022
TAVSİYELER
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
 Devamı