Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ÖLÜMÜN...! ADAM´CASI VEYA MADAM´CASI VAR MI.?
26/10/2016
Ölüm.! Telaffuz edildiği zaman sözde de soğuk, yüzleşince de soğuk, insanı korkutan bir gerçek. Hatta, insanın dünya hayatında kendine çekidüzen vermesini (tabii inananlar için) sağlayan iki gerçekten biri. İnsan oğlu bu ikiliyi (eğer bu dünyada ve huzurda, huzur bulmak istiyorsa) hiç aklından çıkarmaması gerekir. Daima aklımızın merkezinde olması gereken bu iki şeyden biri Yüce Allah(c.c), diğeri ise ölüm´dür. Ölüm, vuslat anıdır. Ölüm, düğün gecesidir. Ölüm, sevgiliye giden yoldur. Ölüm, kul´la Refik-i Ala arasındaki köprüdür. 
Peki. ölüm nedir.? Ölüm; gelmeden - gelinceye kadar ki zaman aralığı da, aklını kullanan insanlar için, kendini düzeltme aracıdır. Çünkü, Allah(c.c)´ın vade sonunda bütün canlılar için geçerli bir vaadi var.  " HER CANLI ÖLÜMÜ TADACAKTIR."
Kul´a kul olmuş değil, Allah(c.c)´a kul olmuş olan bizler; Allah(c.c)´ın bu vaadinin nerede, ne zaman, ne şekilde, nasıl yerine getireceğini bilmeyiz. Bilmediğimiz bir şey daha var. O´da Allah(c.c)´ın vaadiyle yüzleşmede, emaneti, adam´lar adam gibi mi, madam´lar madam gibi mi asıl sahibine rü´cu ederler.? Öğrenmek için mutlaka bir bilene sormak lazım...!
Eğer ölümle yüzleşmeyi; güçle, kuvvetle, yiğitlikle, kahramanlıkla, cesaretle ölçüyorsak, milli tarihimize baktığımızda, geçmişte dini ve milli değerlerimiz tehlikeye düştüğünde, nice adam´ların yanında nice madam´ların da milli mücadelede re´sen görev üstlendiklerini görürüz. Yüce Allah(c.c)´ın adem, adam,insan dediği biz kullarını, haddin aşılarak cinsiyet ayırımcılığı yanında, ölümleri adamca-madamca noktasına getirmek, insanda var olan ve gerektiğinde değerleri için tereddüt etmeden feda edebileceği içindeki cevherin ne olduğunu bilmemektir. İşte; " VATAN " SÖZKONUSU OLDUĞUNDA  ÖLÜMÜ GÖZE ALAN, DÜNYA HAYATININ HAYAT KAYNAĞI OLAN, HAYATIN ÇİLESİNİ SIRTINDA TAŞIYAN MADAM´LARDAN.! BAZILARI :
1- Fatma Seher Erdem (Kara Fatma)
2- Tayyar Rahmiye
3- Nene Hatun
4- Nezahat Onbaşı
5- Halide Edip Adıvar
6- Bitlis Defterdarının Hanımı
7- Kılavuz Hatice
8- Gördesli Makbule
9- Şehit Şerife Bacı
10- Yirik Fatma
11- Nazife Kadın
12- Halime Çavuş
13- Hafız Selman İzbelli
14- Çete Emir Ayşe
15- Adile Onbaşı
16- Saime Hanım
17- Naciye Hanım
18- Sultan Hanım
19- Süreyya Sülün Hanım
20- Domaniçli Habibe
21- Satı Çırpan
VE DİĞER İSİMSİZ KAHRAMANLAR. 
KASTAMONU havalisinde faaliyet gösteren, vatan için canını hiçe saymış madam´larımızdan birinin 15 Ocak 1920´de çektiği telgrafında şu ifadeler yer almaktadır. “Türk Milletinin kadınlı-erkekli savaşlarda can vermeyi asla düşünmeyeceği düşmanları tırnaklarımızla boğacağımıızı ve gerekirse toprağın üstünde şerefsizce yatmaktansa, toprağın altında kahramanca yatmayı tercih edeceğimizi bildiririz.”
Bu ifadeler, ölmeden evvel ölmesini bilenlere, insan olmadan evvel insan olabilenlere, yani; madam´lığı tercih edenlere ait değil, dünya hayatının kaynağı olan çilekeş-şerefli kadınlarımıza aittir. 
SON SÖZ : Ölmenin adamcası, madamcası yok, ŞEREFLİCESİ vardır. Çünkü; şerefliler bir kere, korkaklar her zaman ölürler...!
ÇİLEKEŞ KADINLARIMIZA....!
SAYGILARIMLA...    


1350 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı