Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret582387
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ŞEHİRİÇİ TRAFİKDEKİ RUH HASTALARI...!
02/11/2016
Yüce Allah(c.c)´ın biz kullarını mücehhez kıldığı özellikleri benliğimizde taşıdığımız sürece zahirde değil, gerçek manada insanız demektir. Gerçek insan aynaya baktığında kendinde, kendinden başlayarak da kainatta, kainattaki her şeyde kainatın hakiki, sahibi Allah(c.c)´ı görür. Bu insanlar, kaynağı Allah(c.c) olan sevgiyle herkesi, herzeyi bil hakkın sever. Kendisiyle barışıktır. Herkesle barış içinde yaşar. Hududullah´da kalır. Peygamber (s.a.v) Efendimizin " Birbirinizi sevmedikçe iman etmiş olmazsınız. İman etmedikçe de cennete giremezsiniz " buyruğuna uygun davranır. Fiili ve fikri kimseye zarar vermez. Kendine yapılmasını arzu etmediğini başkalarına, içinde yaşadığı topluma reva görmez. Kısaca; gönül adamıdır.
Peki.! Ya aksi-zıddı olanlar.? Onlar nasıl.? Onlar; sevgi-saygı nedir bilmezler. Dolayısıyla, ne kendilerine, nede başkalarına sevgi-saygı gösterirler. Onlar; insan görünümündedir, gerçekte değillerdir..! Evlerinden sokağa çıktıklarında, hele altlarında özel olarak modifiye ettirdikleri, özelliklede egzoz susturucuları çıkarılmış motosiklet veya otomobilleriyle, ara gazı vererek şehrin cadde ve sokaklarına aktılar mı.? ( birde koltuğa yan oturdular mı?..!, ), artık, zaten olmayan insanlık kırıntılarından da kurtulup, keyif keka olmuş halde, her türlü melanetliği yapabilecek kıvama gelmişlerdir. Eğer; şaşıp yanılıp dışarı çıkmışsanız dikkat edin hayatız tehlikededir. Çevreye yayılmasına sebep oldukları 110-120 desibellik gürültüden kısmi sağırlık yaşarsınız, tansiyonunuz çıkar. Evinizde oturuyorsanız veya yatıyorsanız, ders çalışıyorsanız, hele birde hastasıysanız, vay halinize...!
Ruh hastası olan, gönüllerindeki gürültü doluluğundan sevgi-saygı ile hiç tanışmaya ihtiyaç duymamış, gönülleri sadece gürültüden beslenen bu insan görünümlüler, ehliyetlerini aldılar mı ( ki çoğu ehliyetsiz, 10-17 yaş aralığında) trafiğin kurallar silsilesi olduğunu bilmezler ama, kendilerini trafikte kral zannederler. Oysa, ne trafikte, nede hayatın diğer bölümlerinde yalnız değiliz. Evet, hayata yalnız gelir, hayattan yalnız ayrılırız. Hayatın içinde ise unutmayalım hep birlikteyiz. Dağda değil, insan içinde yaşıyorsak, herkes haddini bilecek, haddini zorlamayacak...!
Bizlerin yaşadığımız şehirde gürültüye değil, huzura ihtiyacı var.
Gönlünüz huzurla dolsun, Allah(c.c)´ın Rahmeti üzerinize olsun.
SAYGILARIMLA


1383 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı