Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret582387
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TARİKATLER CEMAATLER
09/11/2016
Hepinizin bildiği gibi;
Tarik : Yol,
Tarikat : Allah(c.c)´a ulaşma ve O´nu tanıma yollarından biri olup, tasavvuf için yol,
demektir.
Ayrıca; tarikat, keşfe ve ilhama dayanırken, mezhepler nakle dayanır.
Müslümanların gündeminden hiç düşmeyen tarik,tarikat´ın kısaca anlamını verdik. Anlam doğru, uygulama yanlış...!
Peygamber (S.A.V) Efendimizin vefatıyla birlikte, Müslümanlar arasında ufak-tefek anlaşmazlıklar çıkmaya başlamış ve bu anlaşmazlıklar Emevi devletinin kurucusu Muaviye ile hat safhaya çıkmıştır. Yüce Dinimiz siyasallaştırılmış, dünya menfaati için kullanılmaya başlanılmıştır. Sözde Müslüman olanların yönettikleri ülkelerde, Yüce Allah(c.c)´ın " Benim indimde tek din İslam´dır. " emrine rağmen, inanan insanlara İslam Dini gereği gibi öğretilmemiş, din hizmeti tam olarak verilmemiş ve insanlar cahil bırakılmış , böylece; tarih boyunca insanlara dini konuda mensubu bulunduğu devletler sahip çıkmadığı için,  "dini öğretiyoruz" görüntüsündeki dinci-siyasal İslamcıların ağına düşmüşlerdir.
Müstenit Kur´an olmasına rağmen, dinci-siyasal İslamcılar devlette güç odağı olmak maksat ve gayesiyle, çıkar için sana göre, bana göre demişler, arkasından bölünmeler, parçalanmalar başlamış ve neticede (adını sayamadığımız ki ülkemizde 20´nin üzerindedir.) tarikatlar-cemaatler, mezhepler ortaya çıkmıştır. Allah(c.c)´ın emrine aykırı hareketler neticesinde meydana gelen bölünmüşlük, parçalanmışlık, Müslüman olduklarını iddia eden ülkelerin hiç birinde huzur bırakmamıştır. Çünkü; devletler, nesline dini (İslamı) öğretmede gerekli hassasiyeti göstermemiş, hal böyle olunca da meydana gelen boşluk, tefrikaya aracılık eden tarikatlar-cemaatler tarafından doldurulmuştur.
Bu bölünmüşlük hareketi 1300 yıldan fazla bir süredir devam etmektedir. Oysa; Peygamber(S.A.V) Efendimizin bize emanet ettiği Kur´an ve Sünneti gözümüzün önünde dururken, biz gözümüzü, gönlümüzü yer altı faaliyeti yapan tarikatlara-cemaatlere çevirmişiz. Yüce Allah(c.c) buyuruyor ki; " Hepiniz Allah´ın ipini tutun, birbirinizden ayrılmayın..."
Şimdi; kim çıkıp da, Allah(c.c)´ın bu emrini hayata, hayatımıza uyguladığımızı söyleyebilir.? 1300 yıldan fazla faaliyet gösteren, günümüzde de faaliyetlerini aksatmadan devam ettiren ancak; birbirlerini hiç sevmeyen, birbirlerine selam dahi vermeyen, birbirlerinden kat´iyen alış-veriş yapmayan, birbirlerinin camilerine gitmeyen, birbirlerinin arkalarında namaz kılmayan, birbirlerinin arkalarından konuşan ve en kötüsü birbirlerine düşmanlık besleyen tarikat-cemaat mensupları mı söyleyecek...?
PEYGAMBER EFENDİMİZ (S.A.V), YÜRÜYEN BİR KUR´AN´DI. O; OKUDU, ANLADI, HAYATINA VE HAYATIMIZA UYGULADI. VE SADECE ALLAH(c.c)´A TABİ OLDU...! Ya ümmeti olduğumuzu iddia eden bizler...! Elle tutulacak tarafımız yok...!
Eğer; Allah(c.c), Kur´an´ı Kerim´de 700´ün üzerindeki Ayette " siz hiç aklınızı kullanmaz mısınız, siz hiç düşünmez misiniz " buyurduğuna göre, aklımızı ve irademizi kullanır, Allah(c.c)´a kul olur, Peygamber Efendimize(s.a.v) ümmet olur, yer altı dünyasında faaliyet gösteren, Allah(c.c) adıyla Müslümanları aldatan din tacirlerinden uzak durursak, göreceksiniz zihinlerimiz, zikirlerimiz, fikirlerimiz, düşüncelerimiz berraklaşacak, içimiz-dışımız temizlenecek, onlarda varlıklarını sürdürdükleri karanlık dünyalarında yok olup gideceklerdir...!
DUAMIZ : Allah(c.c), bizleri sırat-ı müstakim´den ayırmasın.
Başınız pınar, ayağınız göl olsun. Allah(c.c)´ın Rahmeti Türk Milleti´nin üzerine olsun...!
SAYGILARIMLA


1237 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı