Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam113
Toplam Ziyaret582390
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
SEN KANUNA UYMAZSAN KANUN SANA UYAR...!
23/11/2016

6 vekil kanun teklifi veriyor ve verilen bu teklif mecliste görüşülüyor. Teklif metni aynen şu: " Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16.11.2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda, mağdurla failin evlenmesi durumunda, Ceza Muhakemesi Kanununun 231´inci maddesindeki koşullara bakılmaksızın hükmün geri bırakılmasına, hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilir. Zaman aşımı süresi içinde evliliğin, failin kusuruyla sona ermesi halinde fail hakkındaki hüküm açıklanır veya cezanın infazına devam olunur. Bu fıkra uyarınca fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesi durumunda, suça azmettiren veya işlenişine yardım edenler hakkında kamu davasının düşmesine veya infazın ortadan kaldırılmasına karar verilir."
GEREKÇE
Cebir, tehdit, hile veya iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın işlenen cinsel istismar suçunda, mağdur ile failin evlenmesi durumunda fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına veya cezanın infazının ertelenmesine imkan veren düzenleme yapılmaktadır.
İnsanlığımızı unutmadan,külahımızı önümüze, elimizi vicdanımıza koyalım ve yukarıdaki teklif metnini kısaca değerlendirelim.
1- Cinsel istismardan bahsediliyor. Cümlenin içinde geçen istismar- suistimal, karşı tarafın iyi niyetini kötüye kullanmaktır. İyi niyetli davranış içinde olana, karşı taraf samimiyetle yaklaşıldığında, ortada ne mağdur, ne de fail ve fiil kalır. Dolayısıyla her iki tarafta haddini-hududunu bilir, kanuna uyar, zamanını bekler.
2- Ortada kötü bir niyet var ki, cinsel istismardan bahsediliyor. Cinsel istismara uğrayanların neredeyse tamamı 11-17 yaş gurubunda çocuklarımız. Yürürlükteki Kanun, 17 yaş altındakileri çocuk kabul ettiğinden, bunların iradeleri de, rızaları da geçerli değildir. Fiilin faillerinin yaş guruplarına bakıldığında ise çukurluğun daniskasını görürüz. Yüz binlerce çocuğumuz, sıfatı çukur olanlarca mağdur edilmiştir. Mağdurlara sahip çıkılması, ( zorla evlenmeye mecbur bırakılması sahip çıkmak değildir.) yeni mağdurların oluşmaması için, sosyal devlet olarak gereğinin bihakkın yapılması icap ed er. Bu sebeple, Çocuklarımızı cinsel istismara tabi tutarak kendi çukurlarına çekenleri, bırakın affetmeyi, en ağır ceza ile cezalandırmak gerekir.
Şimdi; cinsel istismara maruz kalan, bu aşağılık fiili çocuklarımıza reva gören çukurları, düştükleri çukurdan çıkarmak için hazırlandığını düşündüğüm kanuna uydurma teklifi hakkında, özellikle teklifi hazırlayanlara, mecliste bu teklif için parmak kaldıranlara, toplumda bu teklife şayet varsa olumlu bakanlara soruyorum.?
" CİNSEL İSTİSMARA UĞRAYAN SİZİN ÇOCUĞUNUZ, SİZİN KIZKARDEŞİNİZ, SİZİN KIZ YEĞENLERİNİZ, HALANIZ, TEYZENİZ OLSA, ACABA; ALLAH(c.c)  KORKUSU OLMAYAN BU ÇUKURLARA HÜSN-Ü NİYETLE BAKABİLİRMİSİNİZ.?
LÜTFEN; İĞNEYİ KENDİNİZE, ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRIN...!
Konuyu Sn. Başbakan, " Yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler var. Bu şekilde 3000 aile olduğu tespit edildi. Bir seferliğine bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır." diye değerlendiriyor. YAPMAYIN.! Bu düzenleme, mağdurun mağduriyetini ortadan kaldırmayacak, yeni mağduriyetler oluşacak ve aralanılan bu kapıdan giren-çıkan çok olacak.
Adalet Bakanı ise; " Düzenleme sadece evlenmiş.! ama, yaş şartı nedeniyle nikah yapılmamış olanların, resmi nikahla evlenmeleri halinde uygulanacaktır. Bunlar tecavüzcü değil, tamamen ailelerin ve küçüğün rızasıyla yapılmış işler. Ailelerin kurbanı olmuş,çocukları koruyan bir adım." diyor. YAPMAYIN.! Söz konusu evliliklerin ( para karşılığı kız evladını satan aşağılıklar hariç.) neredeyse tamamı cinsel istismar neticesinde zorla-zorunlu yapılan evliliklerdir. Bunların hiç birinde kurbanın ne iradesi, ne de rızası vardır. Kız çocuklarını, devamında kadınlarımızı; saçı uzun aklı kısa, şeytanın arka bacağı vs. gibi ifadelerle aşağılayan, onları insan olarak görmeyen, ( " ki; Suudiarabistan-riyat´da kadın insan mı.? konulu bilimsel toplantı yapıldı.") ONLARI, sadece cinsel obje olarak gören toplumda, onlar, yani kadınlarımız-kızlarımız akıllarını ve iradelerini kullanabilirler, rızalarını ortaya koyabilirler mi.? El insaf.! El vicdan.!
Hani kendimizi Müslüman, dışımızdakileri de gavur diye niteleriz ya.! Bakın elin gavuru.! yukarıdaki konu hakkında  ne diyor: " Türkiye´de çocukların, şiddete ve cinsel istismara karşı daha fazla korunması lazım, daha az değil." Kim diyor bunu. İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström. Öyleyse, biz mi? onlar mı.?
UNUTMAYALIM...! KADIN ANADIR. KADIN HAYATIN KAYNAĞIDIR...!
ALLAH(C.C)´A EMANET OLUN.
SAYGILARIMLA.


1346 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı