Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam114
Toplam Ziyaret582391
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
U DÖNÜŞÜ!...
30/11/2016
Cinsel istismar suçu işleyenlere af getiren kanun teklifini hazırlayıp mecliste görüşülmesini sağlayan 6 milletvekili halktan gördükleri tepki, muhalefet partilerinin eleştirileri karşısında, ne olduysa oldu, birde baktık ki hızlı bir "u" dönüşü ile meclise verdikleri cinsel istismar kanun teklifini geri çektiler. Kim dedi, kimden etkilendiler, kimleri dinlediler bilmiyoruz. Oysa, verdikleri teklif sonrası konuşurken mangalda kül bırakmıyorlar, biz teklifimizin arkasındayız, biz telifimizi geri çekmeyiz diye ahkam kesiyorlardı.! Ne oldu.? Halk arasında " Tükürdüğünü yaladı " diye bir tabir vardır. Alınan kararın neticesi aynen bu. Aldığınız kararın arkasında mademki iradeniz yok, iradeniz varmış gibi niye teklife imza attınız.? Hadi Attınız.! Niye arksında duramadınız.?
Muhterem efendiler; bütünü, yani toplumu ilgilendiren konularda karar vermeden önce, enine-boyuna araştıracaksın, külahını önüne koyup uzun uzun düşüneceksin, muhakemesini, muhasebesini, hesabını-kitabını yapacaksın, ondan sonra ne getirir, ne götürür, fayda-zarar durumlarına bakıp, ona göre karar vereceksin. Oldu-bittiye getirip, ben yaptım oldu demek, ne kişinin kendine, nede topluma fayda sağlar. Sadece gerginliğe, huzursuzluğa sebebiyet verirsiniz.!
Burada iki gerçek var.:
1- Teklif geri çekildi. Doğru bir karar.
2- Ahkam kesenlerin iradelerinin olmadığı.
Hür iradesiyle hareket edenler, verdikleri kararın-sözün sonuna kadar arkasında dururlar. Hür irade ipotek altında ise, yerine ikame edilen biat vardır, irade yok olmuş demektir. Artık, birileri senin yerine, senin adına karar veriyordur. Bu da insana sürekli "u" dönüşü yaptırır ve bu hal alışkanlık kesbeder. Dünya nimetine tamah edildiği sürece, bu alışkanlıktan kurtulmak mümkün değildir. İçine düşülen bu durum, Allah(c.c)´ın emrine aykırıdır. Dünyevi ve uhrevi hayatı dengede tutanlar ise, bu tür hatalara asla düşmezler. Çünkü; aldıkları her kararın, attıkları her adımın, "Hududullah"ın içinde mi.? ona bakar, ahlaka, adaba, mevzuata, mugayir olup olmadığını çok iyi bilir. İradesini başkasına rü´cu etmiş, talimatla hareket edenler, bunu bilmezler. Eğer bilselerdi; ahlaka, adaba, mevzuata uymayan, müstenidi bulunmayan bu cinsel istismar kanunu teklifi gündeme taşınmaz ve de dayatılmazdı.! Konuya birde şu açıdan bakalım. Kanun çerçevesi içine alınmış her şey erdemlimidir.? Eğer değilse, buna razı olmak insan onuruna yakışır mı.? Yüce Allah(c.c)´ın koyduğu ahlak temeline dayanmayan, oturmayan, kanun da olsa dayatılabilir mi.? Hürriyet ve en temel insan hakları kolayca alınıp-satılan, isteyene-istemeyene kolayca dağıtılan değerler değildir.!
Bu sebeple; bir düzenleme yapılırken, toplumun değer yargılarının zedelenmemesi için azami hassasiyetin gösterilmesi gerekir. Bahse konu husus ahlaksızlığın daniskası olup, devlet, bu fiilleri kökünden kazıyacak gerekli tedbirleri mutlak surette almalı. Aksi durumda, çıkarılan her kanunda, yapılan her düzenlemede, açılan her delikten bu iblis ruhluların giriş-çıkışı kolaylaşır.
Gelişmiş ülkelerde olduğu gibi, fiilin faili mutlaka cezasını sonuna kadar çekmeli, ikamet ettiği şehirde, mahallede başta muhtarlar olmak üzere, mahalle sakinleri uyarılmalıdır.
Netice olarak, "yanlış hesap Bağdat´tan döner" misali, "u" dönüşü yapılarak, hatadan dönülmüştür. Burada yapılması gereken, cinsel istismar fiilinin çukurları hak ettikleri cezaları sonuna kadar çekmelidir.
Hayatın kaynağı olan kadınlarımızı, hiç kimsenin aşağılamaya hakkı yoktur.!
Allah(c.c)´a emanet olun.
SAYGILARIMLA.    


1779 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı