Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
İFTİRA, İNKAR, İSTİSMAR,...!
21/12/2016
Yüce Allah(c.c)´ın " Sizi kainatın en ŞEREFLİ varlığı olarak yarattım " buyruğundaki şerefi; ruhumuzda yaşayarak taşımadığımız, O´nun bize layık gördüğü şereften yeteri kadar nasiplenmediğimiz ve O´nun emanetini sahiplenmede kul olarak gerekli hassasiyeti göstermediğimiz için, yukarıda zikrettiğimiz bu üçlü, ülkemizde öylesine yaygın ve insanlarımız arasında öylesine itibar görüyor ki; sözde Müslüman ( Muttakiler, Müminler, Muhsinler,  Salimler, Salihler...hariç )  olmamıza, doğrulukta burnumuzdan kıl aldırmamamıza, Allah(c.c) tarafından da yasaklanmış olmasına rağmen, dünya hayatımızdaki vazgeçilmezlerimizin arasında ilk sırada yer alırlar.
Karşımızda bulunan kadın-erkek kim olursa olsun, kişinin şeklini-şemalini, fikrini-zikrini beğenmiyorsak, devlette veya özelde bizden bir adım öne çıkma ihtimalini anlamışsak, hele birde içimizde Allah(c.c) korkusu taşımıyorsak, iftira silahını kullanmaktan çekinmeyiz. En bariz örneklerine yakın tarihte hep beraber şahit olduk. Atılan iftiralar neticesinde, kimilerinin siyasi hayatı bitti, kimileri işini-itibarını kaybetti, kimileri ceza evinde yıllarını geçirdi, kimileri tedavisi olmayan hastalıklara yakalandı, kimileri intihar etti.! Bakalım; iftiraya maruz kalmış insanların haklarını, seyredenler-seyredip göz yumanlar ve müsebbipleri, iki dünyada nasıl ödeyecekler.!
Toplum olarak, özelliklede siyasilerimizin vazgeçilmezlerinden ikincisi inkar. Toplumun her kesiminde çeşitli sebeplerden dolayı inkara başvurulsa da, bu konuda siyasilerin eline kimse su dökemez. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi, Yüce Mevla'mız bizi şerefli kılmıştır. Ancak; bu özelliğimizi ön plana çıkaracağımız yerde, Allah(c.c)´ın hayvan ( bukalemun )´a verdiği özelliği ön plana çıkarıyoruz. Milletin gözünün önünde, gözünün içine baka baka şekilden şekle girip yalan konuşuluyor, her tür melanetlik yapılıyor. Sonrada dönüp konuşan-yapan hiç kendileri değilmiş gibi biz yapmadık, biz konuşmadık, bizi aldattılar-kandırdılar, bizim iyi niyetimizi kötüye kullandılar şeklinde ifadelerle inkara tevessül ederler. İnkar; fiilin failini mesuliyetten kurtarmaz.!
Türk Milletinin en zayıf tarafı, Milli-Dini değerlere olan zaafıdır. Karşısına geçen insan görünümündeki cambazlar, vatan-millet-bayrak, Allah(c.c)-Kitap-Peygamber(s.a.v) dedi mi, biz o cambazın kafa gerisindeki istismarcı mı.?, değil mi.? düşüncesini sorgulamayız. Doğrudan "adam vatanperver, konuşmasına baksana adam Allah(c.c) dostu" der çıkarız. Oysa, değerlerimizi ağzına alan kim olursa olsun samimiyet derecesini mutlaka sorgulamamız gerekir. Bunu yapabilsek, gerçek yüzlerini, gerçek niyetlerini ortaya çıkarabiliriz. Ama; sorgulama, yani aklımızı kullanma alışkanlığımız yok. Bu halimizi bildikleri için de özellikle Yüce Dinimizden nemalanmayı çok iyi bilirler ve bizde onlara inanır-kanarız. Başka bir ifade ile, onlar istismar eder aldatır, bizde aldanırız.!
Son sözü Allah(c.c)´a bırakalım. Bakalım Yüce Allah(c.c) İftira, inkar, istismar konusunda ne buyuruyor.? Herkes okusun, huzurda hesaba hazır olsun...!
-  " Yalanı ancak Allah'ın ayetlerine inanmayanlar uydurur, iftira ederler. İşte onlar yalancıların ta kendileridir. "
-  " Sadece dillerinizin yalan olarak nitelemesi sebebi ile siz de Allah'a yalan iftira ederek: Bu helaldir, bu haramdır demeyiniz. Şüphesiz ki Allah'a yalan iftira atanlar azaptan kurtulamazlar."
-  " Elbette ki onlar, hem kendi yüklerini ve kendi yükleri ile beraber başka yüklerde yükleneceklerdir. Kıyamet gününde ise onlar, uydurmuş oldukları iftiralardan da mutlaka sorgulanacaktır."
-  " Şüphesiz o inkar edenleri uyarsan da uyarmasan da onlar için eşittir, onlar asla iman etmezler."
-  " Gerçekleri inkar edip kafir olarak ölenlere gelince; Allah'ın, meleklerin ve bütün insanların laneti onların üzerinedir."
-  " Onlar o lanette ebedi olarak kalıcıdırlar. Azapları hafifletilmez, yüzlerine de bakılmaz."
-  " ........  ve benim ayetlerimi az bir bedel ( birkaç para ) ile değişmeyin ve benden korkun."
-  " Allah'ın indirdiği kitabın bir kısmını gizleyip de az bir bedel (dünyalık) karşılığında satanlar yok mu.? İşte onlar, karınlarına ateşten başka bir şey doldurmuyorlar............ve onlara çok şiddetli bir azap vardır."
-  " Allah'ın ahdini az bir bedele değişmeyin.! Şüphesiz Allah'ın yanındaki, sizin için daha hayırlıdır, eğer bilirseniz."
-  " Onlar ki mürailik (gösteriş) yaparlar."
Allah(c.c)'a emanet olun.
SAYGILARIMLA.


1453 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı