Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam133
Toplam Ziyaret582997
Takvim
Saat
HASAN KURTULAN
mutludegerleme@gmail.com
YENİ NESİL SAVAŞTA HANGİ TARAFTASINIZ?
21/12/2016
Vatanımıza, milletimize yönelik operasyon devam ediyor. Ekonomik, siyasî, askerî ve diğer pek çok alanda saldırı altındayız. Uzun süre önce uygulamaya konulan senaryoya dikkat çekmiş ve herkesin safını seçmesi gerektiği kanaatinde olduğumu, kayıkçı kavgalarıyla gün geçirmenin bize yakışmadığını, devam edersek de bunu çok pahalıya ödemek zorunda kalacağımızı yazmıştım.
Sanal ve görsel medya tarafından enformasyon bombardımanı devam ediyor. O kadar çok ve farklı bilgiler veriliyor, aldatmaya yönelik hareketler ve senaryolar çalıştırılıyor ki ileride her birinin Üniversitelerde bilimsel çalışmalara konu edinilmesi kesin diye düşünüyorum. Tabi ki bu akın akın gelen bu bir kısmı yalan bir kısmı doğru, manipülatif, karmakarışık verilerle hepimizin kafası karışıyor. Burada bize yakışan, tepkisiz kalmamak ve safımızı belli etmektir. Gün, durma, bekleme günü değildir. 
Ülkemize ve insanımıza yönelik, hepimizin bekasına yönelik iş tutan o kadar çok ki, kimin dost kimin düşman olduğunu karıştırmamızı isteyenler çoğumuzun kafasını karıştırıyorlar. Meşhur bir rivayettir, kendisi de İslam ümmetinin fitneyle boğuştuğu dönemde yaşamış olan İmam Şafii'ye sormuşlar; “ Fitne zamanında kimin hâk, kimin bâtıl olduğunu nasıl anlayabiliriz? Cevap vermiş; Düşman oklarını takip edin, sizi hâk ehline götürecektir”.
Merhuma Allah'tan rahmet dileyip bugün düşmanın kime saldırdığına, tüm gücüyle, maddî manevî silahlarıyla hücum ettiğine, bakalım ve pozisyonumuzu ona göre belirleyelim. Batı medyasının, batılı ülkelerin ve onların yerli işbirlikçilerinin hep birlikte başta sayın Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, hükümetimize, devletimize, işbirlikçi kesimler hariç tüm toplumumuza nasıl saldırdığı, ellerindeki bütün imkanları seferber ettiği açıktır. 
Daha önce Ülkemizi savaşa sokmaya çalıştılar olmadı, darbe yapmaya kalkıştılar olmadı, Allah'ın izniyle ekonomik buhran ve iç savaş çıkartmaya da güçleri yetmeyecektir. En son yapılan operasyonla, hepimize emanet Rus elçisi katledildi ve komşumuz Rusya ile savaştırılmak istendik. Hatırlatırım, 1.Dünya savaşı, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu Veliâhtının 1914 de Balkanlarda yaptığı bir gezi sırasında öldürülmesiyle başlamış, milyonlarca insanın ölümü ve medeniyetin adeta yok edilmesiyle sonuçlanmıştır. 
Yanı başımızdaki Suriye başta olmak üzere, öncelikle halkı Müslüman ülkeler başta olmak üzere geri bırakılmış ülkelerin yaşadıkları gözümüzün önündedir. Biz, Osmanlı Devletinin bakiyesi olarak, inancımız/geleneğimiz gereği muhacir olarak bize sığınan Balkanlardan Kafkaslara, Arap ülkelerinden Orta Asya'ya hatta Afrika'ya kadar tüm garibanları bağrımıza basmış ve Anadolu potasında eritip “biz” olmuşuz. Unutmayalım, başka Anadolu yok, bizim gidebileceğimiz bir yer yok. 
15 Temmuz gecesi, televizyon ve internette izlediğim haberlerin hemen arkasından gece saat 23.00 de Mut meydanına çıkıp elime bayrağımızı aldım ve sabaha kadar vatansever hemşerilerimle birlikte nöbette bekledim. 
Bugün, vatanıma, milletime yapılan saldırılar ve açık düşmanlıklar nedeniyle, buradan ilan etmek istiyorum, ben, Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Hükümetimiz, Dr. Devlet Bahçeli ve diğer vatanseverlerin oluşturduğu “Milli Cephe”nin açıkça tarafındayım. Bu vatanın dostları ve düşmanları bilsin ki, bu ülke sahipsiz değildir ve benim gibi milyonlar vatan ve kutsal değerlerimiz uğruna her şeyini fedaya hazırdır.


804 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN - 10/08/2022
PİYASANIN ÜMÜĞÜ SIKILIRKEN
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM - 03/08/2022
KIYMETİ OLMAZ DEMİŞTİM
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR - 06/07/2022
BAL KABI BAL, SİRKE KABI SİRKE SIZDIRIR
KAZANAN KİM? - 29/06/2022
KAZANAN KİM?
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN - 22/06/2022
BABAM, (FOTOĞRAFÇI) ORHAN KURTULAN
CAMBAZA BAK! - 15/06/2022
CAMBAZA BAK!
NE YAPARLARSA DÜZELİR? - 08/06/2022
NE YAPARLARSA DÜZELİR?
DURUM ANALİZİ - 13/04/2022
DURUM ANALİZİ
SITKI SOYLU AMCAM - 30/03/2022
SITKI SOYLU AMCAM
 Devamı