Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret582387
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
ELEKTRİK.!
04/01/2017
  Yazımızın başlığında da  belirttiğimiz gibi, konumuz; evlerde ısınmada ve aydınlatmada kullanılan, sanayide çarkın dönmesini sağlayan, sahte evlenme programlarına çıkanların birbirlerine duygularını ifade ederken kullanmayı tercih ettikleri, dokunulduğunda insanı şeytan çarpmışa çeviren veya öldüren enerji kaynağı olan elektrik...!
Geçmişte; bu kaynaktan Türk Milleti faydalansın diye, milli sınırlarımız içinde dağıtım işini devlet eliyle TEK, TEDAŞ, TEAŞ...yapıyordu. Ne hikmetse; yakalandığımız özelleştirme hastalığı neticesinde, şimdilerde bu işi devletle sözleşme imzalamış ve vatan sathına yayılmış adını-sanını bilmediğimiz bir çok elektrik dağıtım şirketi yapıyor.!
Bu şirketler; devletle yaptıkları sözleşme çerçevesinde, asli görevleri özetle, bedelini Türk Milletinin ödediği elektrik enerjisinden en iyi şekilde vatandaşı faydalandırmakla yükümlüdürler.!
Peki. önce devlete, sonra da adlarını saymakta zorlandığımız elektrik dağıtım şirketlerine, üstlendikleri ulvi görevi tam olarak vatandaşa karşı bil hakkın yerine getiriyorlar mı.? sormak lazım.! Aslında sormaya gerek yok. Yaklaşık bir aydır ülke geneline baktığımızda bırakın tam olarak, görevlerini hiç yapmadıklarını görüyoruz. Çünkü; hepimiz bu hayatın içinde olduğumuzdan, olaya şahidiz. Şahidiz; elektrik dağıtım şirketlerinin korkusuzluğu bizleri karanlığa mahkum etti, karanlığı kaderimiz Yaptılar. Hani bir söz vardır. Yeri gelmişken söyleyelim. " Aslanı, kediye boğdurmak " diye. İşte devlette, vatandaşını elektrik dağıtım şirketlerine boğdurdu. Örnek mi.? Başta Marmara ve Akdeniz olmak üzere, neredeyse Türkiye'nin tamamında elektrik yok. Neticesinde sanayide çark dönmüyor, vatandaş donuyor ve karanlıkta yaşıyor.!
Bu durum onların pekte umurunda değil ama, aklımıza gelmişken " yiğidi öldür, hakkını ver " derler ya, bizde üstlendikleri kutsal görevlerinde destan yazan kahramanlarımızın ! bir konuda haklarını yemeyelim ve burada zikredelim. En iyi yaptıkları iş ne biliyor musunuz.? Biliyorum, biliyorsunuz ancak, tekrarında fayda gördüğümden buraya not düşmek istiyorum. En iyi yaptıkları iş; "Hırsızların çaldığı elektrikle, vermediği hizmeti faturamıza yüklemek ve namuslu vatandaş olan bizlerden bedelini tahsil etmek.!
Hal böyle olunca; yetkililerde, dağıtım şirketleri de bilsinler ki, lehe çıkarılan kanunlara rağmen mazlumun ahı yerde kalmaz. Zira, yaptığınız işle, uygulama ile kul hakkına tecavüz ediyorsunuz. Sonradan Pişmanlığınız, sizleri asla kurtarmayacak.!
Kulağınıza şu sözüm küpe olsun. " HAKKINIZ OLMAYAN KALEMLERDEN HAKSIZ TAHSİLAT YAPMADA ŞAHİN´SİNİZ, HİZMETİN HİÇ BİR NOKTASINDA HİÇBİRŞEYSİNİZ.!
SAYGILARIMLA


1527 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı