Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
NEYİMİŞ.!.?
11/01/2017
Yüce Allah(c.c), Kur´an´ı Kerim´de; insan olmanın özellikleri, adam öldürme ve intihar hakkında ne buyuruyor önce ona bir bakalım.:
1- " İnsanlar içinden kimi de vardır ki, dünya hayatı hakkında sözleri seni imrendirir; bir de kalbindekine Allah´ı şahit tutar, halbuki o İslam düşmanlarının en yamanıdır."
2- " Velayet aldığı ( yönetime geçtiği ) zaman, yeryüzünde bozgunculuk çıkarıp ürünleri ( ekonomiyi ) ve nesilleri mahvetmeye çalışır. Allah ise   bozgunculuğu  sevmez."
3- " Böyle kimseye; " Allah´dan kork " denildiği zaman, günahla onu bir gurur kaplar ( günahları ile büyülenir ). cehennem ona yeter ve orası ne kötü bir mekandır."
4- " Yine insanlar içinden kimi de vardır ki; Allah´ın rızasına ermek için kendini feda eder. Allah ise bu kullarına çok şefkatlidir."
5- " Ey iman edenler.!............. Ve kendinizi de öldürmeyin. Şüphesiz Allah size karşı çok merhametlidir."
6- " Her kim de sınırı aşarak, zulmederek bunu yaparsa, yarın onu bir ateşe yaslayacağız. Allah´a göre bu kolaydır."
7- " Kim de bir mümini kasden öldürürse onun cezası, içinde ebedi olarak kalmak üzere cehennemdir. Allah ona gazap etmiş, ona lanet etmiş ve onun için büyük bir azap hazırlamıştır."
8- "............... Her kim, katil olmayan veya yeryüzünde fesat çıkarmayan bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibidir. Kim de o canı yaşatırsa bütün insanları yaşatmış gibidir. ....................... ."
Yukarıda zikrettiğimiz Ayet-i Kerime´lerden özellikle ilk üç Ayet-i Kerime´de; Allah(c.c), " Müslümanların yönetime talip olan, iktidara gelmek isteyen insanları son derece dikkatlice seçmelerini ve münafıkların yaldızlı laflarına aldanarak batılın tarafında saf tutmamalarını emrediyor."
Peki bu çerçevede; özeleştiri yapsak, sözde Müslüman olduğunu iddia bizler Allah(c.c)´ın bu emrine uygun olarak hareket ediyor muyuz.? Ümmeti olduğunu iddia ettiğimiz Peygamber(s.a.v) efendimiz gibi yürüyen Kur´an´mıyız.? Yani; Yüce Kitabımız Kur´an´ı okuyor, anlıyor ve hayatımıza uyguluyor´muyuz.? Ben tam olarak uyduğumuz ve uyguladığımız kanaatinde değilim.! Çünkü; Allah(c.c)´ biz kullarına verdiği en büyük nimetlerden biri olan akıl ve irademizi, Allah(c.c)´a kulluk, Türk Milletine hizmet yolunda kullanmıyoruz.! Zira; aklımızı ve irademizi ya bazı siyasilere, ya da birtakım tarikat mensubu olan ve devlette güç odağı olma mücadelesi veren hoca efendilere, hacı efendilere, şıh hazretlerine, şeyh hazretlerine devretmişiz.! Başka bir ifade ile, onları sorgulamadan onlara biat etmişiz. Bu sebeple; uzun yıllardır, ülkemizde zuhur eden olumsuzlukların önüne bir türlü geçilemiyor.!
Hani diyoruz ya: Kula bela gelmez hak yazmadıkça, hak bela yazmaz kul azmadıkça. Biliyoruz ki, emre itaatsizlik belayı davet eder. Özellikle dini konuda devlet samimi olarak nesline sahip çıkmadığından, meydana gelen boşluk, yer altı faaliyeti gösteren tarikatlarca doldurulmuş ve yıllarca " tespih çekenle tetik çeken bir değildir." ifadesi zihinlerimize yerleştirilmiştir. İşte bu durum, ülkemizde son yıllarda yaşanan olumsuzlukların tezahürüdür.! Şekli görünümüyle; başında takkesi, üzerinde cübbesi, elinde tespihi olanlara saygı gösterildi, baş tacı yapıldı. Şimdi gördük ki; kalbinde iman ve Allah(c.c) korkusu olmayanlar, devletin bekasına kastedebiliyor, gözünü kıpmadan insanları öldürebiliyor.!
Şimdi soruyorum.? NEYMİŞ.? Başındaki takkeyle, üzerindeki cübbeyle, elindeki tespihle insanları kandıran riyakarlar, rahatlıkla canilik yapabiliyorlarmış.! "  Bir  musibet, bin nasihatten evladır." sözüne uygun, gerçek yüzlerini hep beraber gördük. Türk Milleti olarak bu konuda, devletten samimiyet bekliyoruz.!
Aklımızı ve irademizi kullanmak dileğiyle.!
Allah(c.c)´a emanet olun.
SAYGILARIMLA.


1563 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı