Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi7
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret582379
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
BAŞKANLIK´DAN, HALİFE´LİĞE...!
25/01/2017
Peygamber(s.a.v) Efendimiz´in vefatıyla birlikte halifelik ünvanı; dört dönem, 30 yıl süre ile seçimle alınmış ve bitmiştir. Sonra; işin içine kirli-kanlı-çıkar siyaseti girdiğinden ve hür irade yok edildiğinden sonrası yoktur...!
Çünkü; Yüce Allah (c.c)´ın " Benim indimde tek din İslam " ´dır buyruğu olan İslam dini, Emevi devletinin kurucusu sözde Müslüman Muaviye " ki; Peygamber(s.a.v) Efendimiz´in Ehlî-i Beyti'ni yok eden, onların arkasından tam 150 yıl lanet okutan, cami´deki cemaate de amin dedirten, İslam Dinini karanlık-kanlı siyasi düşüncesine - çıkarına alet etmekte tereddüt etmeyen ve dinciliğin-siyasi İslamcılığın temelini atan mel´un " ve sonrakiler tarafından yakın tarihimize kadar hep istismar edile gelmiş, Allah (c.c)´ın  " etrafınızdakilerle müşavere edin, istişare edin " emrine rağmen, bu konuda yetkilendirme ya siyasi atama yoluyla gerçekleştirilmiş, ya da babadan-oğula intikali- devri sağlanmıştır.
Hal böyle olunca; üstlenilen unvana, külli iradenin yerine ferdi iradenin siyasi düşüncesinin alet edilmesi, amaç için değil, çıkar için kullanılması, kişiye ve devlete fayda sağlamadığı görülmüştür.
Gündemdeki başkanlık, anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesi ve devamında halifelik olmalı diyenlerin, şimdi geçmişte kaldığını zannettiğimiz bu uygulamanın hala içimizde yaşıyor olmasının tezahürüdür. Günümüze taşıyan bu zihniyetteki, zihin olarak Allah(c.c)´a Kulluk yerine, kula kulluğu, kula  köleliği kendine şiar edinmişlerin kafa gerisindeki nihai hedefe ulaşmak için Türk Milletinin refleksini-tepkisini ölçmek amacıyla ortaya attıkları test sorularıdır.
Bilelim ki; bu düşünceye sahip olanlar; Türk´e, Türk Milletine, Türk´ün son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devletine, Atatürk´e, başka ifadeyle; içinde ne kadar " TÜRK " kelimesi geçen milli değer ve milleti millet yapan unsurlar varsa, hepsine nefret gözüyle nazar ederler...!
Çünkü;
- Türkiye Cumhuriyeti Devletini mürtet devlet olarak görürler.
- Allah (c.c)´ın " davarlaşmayın, sürüleşmeyin, aklınızı ve iradenizi kullanın " emrini, Allah(c.c)´a biat edecekleri yerde, birilerine biat ettiklerinden gözlerine biat perdesi çekilmiş görmüyorlar, uymuyorlar, uygulamıyorlar...!
Bu saatten sonra ister anayasanın tamamı değişsin, ister başkanlık gelsin, isterse halifelik atama yoluyla yeniden ihdas edilsin;
EĞER: İradem yoksa Türk Milleti olup-bitenleri görüp aklını başına toplamamışsa, ülkemde adalet ve hürriyet yoksa veya olmayacaksa, orada kulluk,  kölelik, kaselislik olacaksa, gerisi teferruattan öteye gitmez. Boş ver, çekiver ipini, bırak herkes yıkıldığı yere kadar gitsin...! derken, gitmemesi için neye  ihtiyaç duyduğumuzu anlatmak amacıyla, kısaca anlamlı bir fıkra anlatalım.!
Öğretmen öğrencilerine sormuş; " ileride ne olmak istersiniz.?" diye. Kimi öğretmen, kimi hemşire, kimi doktor, kimi mühendis olmak istediğini söylerken, öğrencilerden biri sessiz kalınca, öğretmen ona da ne olacağını sormuş ve öğrenci; " ben ADAM olmak " istiyorum, diye cevap vermiş...!
İşte; bunun gibi, devlet hayatına verdiği oy´la yön veren seçmenin ve seçilenin çıkarları doğrultusunda hareket edenler değil, devletin al-i menfaatini her alanda gözeten, aklını ve iradesini kullanan, davarlaşmayan- sürüleşmeyen adem, adam, insan olunması icap eder.
Neticede; kısaca, kim olursak olalım, dünya hayatında hangi görevi deruhte edersek edelim, iki cihanda da yüzümüzün ak olması için önce, en önce amacımızın " İNSAN OLMAK " olması gerekir.
* " Her iktidar, ülkenin tarihinde, iyi ya da kötü bir parantezdir."
Allah(c.c)´a emanet olun.
SAYGILARIMLA.


1466 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı