Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
TÜRK MİLLETİ´NİN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü
22/03/2017
Bakın; bizim, ülkemizde şıh´lara, şeyh´lere itibar ettiğimiz kadar itibar etmediğimiz, onlara değer verdiğimiz kadar değer vermediğimiz, beğenmediğimiz, beğenmek istemediğimiz, kıymetini asla bilemediğimiz, arkasından hakaretler ve galiz küfürler ettiğimiz, son yıllarda, hele son günlerde yok saydığımız, 4.500.000 milyon kilometrekarelik topraktan, yedi düvelin işgal ettiği avuç içi kadar Anadolu toprağına sığınmış Türk Milleti´ne önderlik yaparak, silah arkadaşları ve arkasında sıra dağlar gibi duran aziz Türk Milleti´yle birlikte işgalci yedi düveli Anadolu topraklarından söküp atan Türk Milleti´nin MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´ü hakkında, ezeli ve ebedi düşmanımız Yunanistan´ın başbakanı Venizelos, 1934 yılında ne diyor.:
" Sayın başkan., (hitap, Norveç  Nobel Komitesine)
Yaklaşık yedi asır boyunca yakın doğu ve orta Avrupa kanlı savaşlara sahne oldu. Mustafa Kemal Paşa´nın milli hareketinin rakiplerine galip gelmesiyle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bu belirsizlik ve hoşgörüsüzlük ortamına son verdi. Bir milletin hayatında bu kadar kısa zamanda bu kadar köklü bir değişim, hakikaten nadiren gerçekleştirilebilmiştir. Teokratik bir rejim altında yaşayan, hukuk ve din kavramlarının birbirine karıştığı çöküş halindeki imparatorluk, tamamen hayat ve canlılık dolu, modern bir ulus-devlete dönüştürüldü. Yakın doğu, gerçek bir barışın dayanağı haline geldi. Türkiye ile sürekli devam eden anlaşmazlıkların neticesinde kanlı savaşlara sürüklenmiş olan biz Yunan´lar, Osmanlı İmparatorluğu´nun halefi olan bu ülkede gerçekleşen derin değişikliğin etkilerini ilk hissedenler olduk.
Küçük Asya felaketinden hemen sonra, savaştan bir ulus-devlet olarak çıkmış olan, yeniden doğan Türkiye´ye, samimi barış arzusuyla elimizi uzattık, o da samimiyetle karşılık verdi.
Barış için bu paha biçilmez katkıyı gerçekleştiren kişi, elbette, TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI MUSTAFA KEMAL PAŞA´dır.
Bu yüzden, 1933 Yunanistan Hükümeti´nin lideri olarak, Mustafa Kemal Paşa´nın Nobel Barış Ödülü´nün ayırt edici itibarıyla ödüllendirilmesini teklif etmekten onur duyarım..."
Ayrıca, Mustafa Kemal Atatürk´ün, birde Türk nedir.? sorusuna verdiği cevaba bakalım.:
"Bu memleket, dünyanın beklemediği, asla ümit etmeği bir müstesna mevcudiyetin yüksek tecellisine sahne oldu. Bu sahne, yedi bin senelik Türk beşiğidir. Bu beşik, tabiatın rüzgarlarıyla sallandı, beşiğin içindeki çocuk, tabiatın yağmurlarıyla yıkandı. O çocuk, tabiatın şimşeklerinden, yıldırımlarından, kasırgalarından evvela korkar gibi oldu, sonra onlara alıştı. Onları, tabiatın babası tanıdı, onların oğlu oldu. Bir gün o tabiat çocuğu, tabiat oldu, şimşek oldu, yıldırım oldu, güneş oldu, Türk oldu. Türk budur. Yıldırımdır, kasırgadır, dünyayı aydınlatan güneştir..."
Bu ifade;" NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE" kavramının ruhudur. Tabi anlayana...! Bunu ancak akli dengesi yerinde, dini ve milli değerlerle mücehhez olanlar anlar.! 
Şimdi; buraya nereden geldik.?
Yoğurdu yumruğuyla yerken doldurulan, sonrada dolmuşa bindirilen ülkemizdeki Türk Milleti´nden nefret eden  sayısız milliyetsizlerden biri; " birisinin babasının ve kendisinin doğum yeri Selanik ise, Selanik´lidir. Ona kimse Türk, Atatürk demesin, orijinali Yunan yani. Türk´e benzemiyor. Keşke Atatürk olmasaydı." demiş.
Eğer; Atatürk, silah arkadaşları ve bunların arkalarında duran Türk Milleti olmasaydı, görürdünüz siz .....................ni.!
Haa. birde aklıma gelmişken bu ve benzeri kimliksizlere sormak istiyorum.? Şu an Bakanlık yapan Sayın Mehmet Müezzinoğlu Gümülcine doğumlu. Babası da Gümülcine doğumlu.!
Söyleyin bakalım aklı evvel milliyetsizler. Buna ne diyeceksiniz.? Diyemezsiniz.?
Bilin ki; TÜRK MİLLETİ´NİN ATATÜRK´Ü, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´TÜR. 
SAYGILARIMLA.   


1347 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı