Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam106
Toplam Ziyaret582383
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
YILMAZ GÜNEY ve DİĞERLERİ
19/07/2017
Bu metni kaleme alırken, adı geçen ve diğer ölmüş (Ahmet Kaya, Nazım Hikmet, Deniz Gezmiş vb.) kişilerin arkasından laf-söz etmek, dedikodusunu yapmak değil maksadım. Maksadım; Yılmaz Güney ve diğerlerini anlatanların, anlatırken yere-göğe sığdıramayanların, yanlı tutum ve davranışlarından dolayı onlara bu kişilerin tek tarafını ele alıp; mükemmel, vazgeçilmez birileriymiş gibi göstermeye çalışmalarının doğru olmadığını, diğer bilinen ama hep saklanan, bilinmesini istemedikleri taraflarının da bilinmesinde fayda olduğunu kamu oyuna anlatmak, anılan kişi veya kişiler hakkında değerlendirmeyi kamu vicdanına bırakmak.!
Şimdi; sadece Yılmaz Güney´i ele alalın ve bütüne şamil olsun.!
Ben Yılmaz Güney (Pütün)´e yandaşları, yoldaşları gibi onun tek tarafına bakıp, onu tek yönüyle değerlendirmiyorum. Eğer bakarsam, değerlendirirsem; yandaşlarının, yoldaşlarının görüşlerini doğrulamış olurum. " iyi bir sinema sanatçısı idi. bazen abartılsa da çok güzel, sosyal içerikli filmler çekti." Bu konuda söyleyecek sözüm yok. Bu Yılmaz Güney´in bir yönü. Ya diğer yönü.! Ona kimse değinmiyor.
Yandaşları, yoldaşları tek taraflı olarak Yılmaz Güney (Pütün) hakkında bakın ne diyorlar:" Yılmaz Güney her şeyden önce bir sinema dehası. Oyuncu olarak da önemli. Ayrıca bir yazar,entelektüel. Hayatı boyunca hem çok sevilmiş, hem de siyasi kimliği yüzünden bazı kesimlerin hedefi olmuştur. İnsanı etkileyen yanlarından biri de devrimciliği. Değişsin istediği bir düzen için yazdıklarıyla, sinemayla ve tüm varlığıyla mücadele eden biri. Böyle örneklere, benzerlerine bu ülkenin her zaman ihtiyacı vardır. Onun hayatı, mücadelesi, sanatı ders olarak okutulmalıdır."
Elan doğru.Söyleyenlere, yazılanlara sözüm yok. Ancak; yandaşlar, yoldaşlar veya diğerleri unutmamak için, unutturmamak için Yılmaz Güney (Pütün) ve diğerlerinden bahsederlerken de ellerini vicdanlarına(varsa tabi) koyup, değerlendirmelerini yanlı yapmamaları. işte bu yanlı davranışları benim içimi çok acıtıyor. Sebep ne.? diyeceksiniz.? belki sizler de biliyorsunuz. Ama, ben yinede anlatayım.:
Yılmaz Güney (pütün)´in adını ağızlarından düşürmeyen, övgüler düzen, vicdanlarını tatile göndermiş yandaşlar, yoldaşlar acaba, " O dillerinden düşürmedikleri, o çok sevdikleri yılmaz´larının bir KATİL olduğundan niçin bahsetmezler.? Acaba; unutuyorlar mı.? Yoksa unutturmaya mı.? çalışıyorlar. Kurşunlayarak öldürdüğü, genç yaşında hayattan kopardığı Adana-Yumurtalık hakimi SEFA MUTLU ´nun katili olan o çok sevdikleri Yılmaz Güney (pütün)´in bu yönünü niçin dile getirmezler.?
KATİL Yılmaz Güney (Pütün); işlediği suçun cezasını bile çekmeden yandaşları, yoldaşları tarafından yurt dışına kaçırıldı. Rahmetli Sefa Mutlu´ya değer vermeyen değersizler, ona hiç acımadılar. Ama, o katili Fransa´ da beslediler, korudular.
Neticede : Rahmetli Sefa Mutlu Vatan Toprağında, KATİL Yılmaz Güney (pütün),vatansızlar toprağında yerini aldı.
Ey yazarlar, çizerler, yılmaz ve diğerlerinin hayranları: Ömrünü Türk Milletine hasretmiş, Türk´ün ATATÜRK´nün vicdansızca eleştirildiği bu ülkede, Adam olmak istiyorsanız, her konuda keser olup kendi tarafınıza yontmayı bırakın.!
Adalet terazisi; önce vicdanınızda, sonra elinizdeki kaleminizde ve de dilinizde olsun.!
Allah(c.c)´a emanet olun.
SAYGILARIMLA.


1456 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı