Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam102
Toplam Ziyaret582379
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
İSTANBUL’U SEL ALDI, BİR YAR SEVDİM EL ALDI, KEŞKE SEVMEZ OLAYDIM, ELİM KOYNUMDA KALDI.
26/07/2017
Diyeceksiniz ki; bir türkünün dörtlüğü yazı başlığı olur mu? Olur! Anlayana, anlamak isteyene, hem de nasıl olur. Hep beraber görelim.
Tarih: 18 Temmuz 2017. İSTANBUL´U SEL ALDI.
Efendim; son 106 yılda bu üçüncü sel felaketi imiş. Allah(c.c)´dan can kaybı yokmuş. Sele ;denizdeki hızlı buharlaşma neticesinde oluşan süper hücre sebep olmuş. Bu tür sel felaketleri her yerde olabilirmiş. Örnek veriliyor: "Londra metrosunu bile sel basmış.!"
Geriye, yani sekiz yıl öncesine dönelim. İstanbul´da Ayamama deresi taştı, 31 insanımızın canını aldı. Sonraki yıllarda yine onlarca insanımız (sadece birini hatırlatalım,bir minibüsün içine kapatılan kadınlarımız) boğularak hayatını kaybetti.
Ne o zaman, ne de şimdi, ne İstanbul’da, ne de diğer şehirlerimizde meydana gelen felaketler neticesinde yetkili-yetkillerden bir Allah(c.c.)´ın kulu çıkıpta, kem-küm etmeden arkadaş :" bu felaketin - felaketlerin sorumlusu benim veya biziz dediğini, haşa istifa ettiğini hiç görmedim, duymadım...!"
Zaten böyle bir hareketi görmemiz de ,beklememiz de, hatta hatta hayal bile etmemiz de mümkün değil. Çünkü; burası TÜRKİYE. Yetkililerin ürettikleri elle tutulup gözle görülmeyen, ağzı -dili-gözü-kulağı olmayan, yetkililerin dışında her zaman, her vakit hazır kıta bir suçlumuz vardır! Bu konuda; sınır tanımadığımız için  olayları tevil etmede de üstümüze yoktur.!
Şimdi; dönelim İstanbul´a . Türkümüz nasıl başlıyordu:
1- İSTANBULU SEL ALDI,
Allah(c.c) buyuruyor ki; "denizlere ve karaya zarar verirseniz, verdiğiniz zararın bir kısmının cezasını bu dünyada çekersiniz." Siz yetkiyi elinde bulunduranlar; Allah(c.c)´ın bu emrini görmemezlikten gelirseniz, geçmişte (106 yılda) olanlardan ders çıkarmayıp  gerekli tedbiri almazsanız, akşam yatar sabah kalkar şahsi ve şahıs çıkarları için İstanbul´un genetiğiyle oynarsanız, gerçekle yüzleşip kendinize ve millete hesap vermek yerine " ne yapalım Londra metrosunu da sel basmıştı" der, önceki ve sonraki bu kafa yapınızdan vazgeçmezseniz, arkadaş; bilin ki, bilinsin ki, hiç merak etmeyin İstanbul´u da, Türkiye’yi de sel alır...!
2- BİR YAR SEVDİM EL ALDI,
İstanbul´u anlatırken, överken, küçük diliniz görününceye kadar ağzınızı açıyorsunuz. Tarihi ve tabiatı kucağında barındıran İsatanbul´un hayranı olduğunuzu ve İstanbulu çok sevdiğinizi ve bunun ayrıcalık olduğunu her daim söylüyorsunuz.
SORUYORUM:
İnsan ( Yüce Mevlanın tarif ettiği insanı kastediyorum); sevdiğine hainlik yapar mı? İnsan sevdiğini ihmal eder mi? İnsan sevdiğine gerekli ihtimamı göstermez mi? İnsan sevdiğini gözü gibi korumaz mı? Allah/c.c)´ın haiz kıldığı özellikleri taşıyan gereği ne ise yapar...!
İşte; siz bunları yapmadığınız için, bu ülkenin göz bebeği ve herkesin sevgilisi olan İstanbul´u el değil, ama sel aldı...!
3- KEŞKE SEVMEZ OLAYDIM, ELİM KOYNUMDA KALDI.
İstanbul; Türk Milleti´nin sevgisine, hizmet mertebesinde olan özellikle siz yetkililerin sevgisine asla hainlik yapmadı. Elinizi böğrünüzde bırakmadı. Boynunuzu büküp, sizi garip koymadı. O tüm güzelliğini ayaklarınızın altına serdi. Gecesiyle- gündüzüyle sizleri sarıp-sarmaladı. O herkesi sevdi, sevmeye de devam ediyor...!
Ama, bütün bunlara rağmen, ey yetkililer; İstanbul´lu hiç sevmediniz ve ona hainlik yaptınız ki, bizi vesile olduğunuz olumsuzluklarla yüzleştirdi. İstanbul; yapılanlara karşılık bizi hiç terk etmedi, lakin biz ( yani siz yetkililer) onu terk etti.!
SON SÖZ : Açıkçası ben sizlerden ümidimi kestim. Sizler İstanbul´un her tarafına havadan-karadan köprü de yapsanız, altını köstebek gibi kazıp tünellerle donatsanız, hatta altına teker takıp oraya-buraya gezdirseniz dahi, bu saatten sonra çözüm üretemezsiniz, Asla çare de olamazsınız.! Zira; İSTANBUL´U ÖLDÜRDÜNÜZ...!
SAYGILARIMLA.  


1600 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı