Hava Durumu
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi4
Bugün Toplam104
Toplam Ziyaret582381
Takvim
Saat
Hüseyin Şahin
insanolmak@hotmail.com
CEHALET Mİ? İHANET Mİ?
16/08/2017
AKP´nin eski MKYK üyesi olan Ayhan Oğan; öyle bir laf etti ki,
- Cehaletten mi .? söyledi.
- İhanetten mi.? söyledi.
- Yoksa ileriye yönelik siyasette kendine yer mi.? bulmak istiyor.
- Yahut bir zihniyetin tezahürü mü.?
bilmiyorum ama, az da olsa bir fikrim var. Ancak, evvela Allame Ayhan Oğan´ın ne dediğine bir bakalım.:
" Şimdi yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin, bu devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan´dır."
Bu ifadeye tepkiler geldi. Özellikle AKP´den " düşünce kişiseldir, kendini bağlar." dediler.
Bu görüş, bu düşünce, yüzyıla yakın bir süredir kapalı kapılar arkasında genç beyinlerde yeşermesi, yetişmesi için gayret sarf eden hastalıklı bir zihniyetin tezahürüdür. 
Bu sebeple; Ayhan Oğan´ın "kişisel düşüncesidir, kendini bağlar." deyip geçiştirmek, üstünü örtmek, Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ne kafayı takan karanlık zihniyetlilere taviz vermek olur. Mutlaka tedbir alınması gereklidir.
ÇÜNKİ:
Bunlar; mehter gibidir. İki ileri, bir geri hareket ederler. Fırsatını buldular mı.? ileri giderler, zoru gördüler mi.? geri çekilirler.
Bunlar; bu zihniyetin liderleri ve biat ederek onların peşinden giden iradesizler; Türk´ü, Türk Milleti´nin, Türk´ün ATATÜRK´ünü, Türk´ün değerlerini sevmezler ve inançlı-imanlı insanlarımızı saflarına çekebilmek için de onları Allah(c.c) ile aldatmaktan hiç çekinmezler.
Bunlar; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin temel kuruluş ilkeleriyle kavgalıdırlar.
Bunlar; kendilerini gizlemek için Yüce Dinimizi maske olarak kullanıp, başlarında takke, üzerlerinde cübbe, ellerinde tespih dini görünümlü cemaatler içinde faaliyet gösteririler.
Bunlar; her dönemde Türkiye Cumhuriyeti´nin adını, bayrağını, İstiklal Marşını ve ne kadar milli değerlerimiz varsa, yine din kisvesi altında tartışmaya açarlar.
Bunlar; kan ve gözyaşıyla alınan ana kucağı kadar sıcak ve güvenli olan Anadolu toprakları üzerinde kurucu irade tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni, kendilerine yıllarca ülkede güç odağı olmak için destek verenlere ve kendilerini güdecek, kendilerini koruyup kollayacak yol arkadaşları olan üst akla teslim etme gayreti içindedirler.
İşte; Ayhan Oğan ve benzerlerinin bu tip beyanatlarının temelinde yatan, Türkiye Cumhuriyet ile olan ideolojik kavgalarıdır.                                              
Hepimiz biliyoruz ki; özellikle son elli yıldır bölücü azınlıklar ile şeriat devleti kurmak isteyen azınlıkların asgari müştereği hep Türkiye Cumhuriyeti düşmanlığı olmuştur. ve maalesef yine son 30-35 yıllk dönemde bunların sürekli şımartılmaması, PKK´nın, Fetö´nün ve diğerlerinin bu süreçten güçlenerek çıkmasıyla sonuçlanmıştır. Bu noktaya, göz göre göre adım adım gelinmiştir.
Örnek vermek gerekirse; İmralı´da yatan eli kanlı katile televizyonlarda övgüler düzülmüş, kendileri nasıl bilmem ama, işgal ettikleri makamları itibariyle kocaman olanlar, o katili tahkir edecekleri yerde  iyi adamdı, oruç tutardı, namaz kılardı diye bize yutturmaya kalktılar. Sonuç.? Bir aklı evvel çıktı, yeni devlet kuruyoruz deyiverdi.
Bu düşüncesini kamu oyuyla paylaşan AKP´li Ayhan Oğan´ın " Türkiye Cumhuriyeti Devleti´ni yıkma ve yerine yeni devlet kurma talebi," açıkça vatana ihanettir, anayasal suç işlemiştir. Taviz verilmemeli, tevil yoluna gidilmemeli. Göz yumulursa bilin ki, "YOL" olur. Mutlak gereği yapılmalıdır.
Son söz:
El AR-GE ile uğraşıyor, biz birbirimizle uğraşıyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam,1990´lı yılların başında Rahmetli Kamuran İnan açıklamıştı. " Tek tek tesbit ettik ülkemizde 205.000 hain var." diye. Şimdi ne kadar oldu bilmiyorum. Ama, şöyle kabaca oranlama yapsak herhalde 10 milyon civarındadır. Topraklarımız mümbit, sürekli üretiyoruz. Artış aritmetik değil, geometrik. Bundan dolayı, bizim dışarıdan gelecek düşmana ihtiyacımız yok. Biz bize yeteriz...!
SAYGILARIMLA.


1722 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...! - 06/03/2019
ELİMİZİN VE ELİN YAPTIĞI TABUTLARDAKİ HAYATIMIZ VE KAÇINILMAZ OLAN AKİBETİMİZ...!
KOLTUK SEVDASI - 27/02/2019
KOLTUK SEVDASI
PROMOSYON - 20/02/2019
PROMOSYON
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ? - 13/02/2019
ENFLASYON DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
TRUMP MI? TRAMPET Mİ? - 30/01/2019
TRUMP MI? TRAMPET Mİ?
ATATÜRK VE KRAL...! - 19/12/2018
ATATÜRK VE KRAL...!
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...! - 12/12/2018
IVIR ZIVIR İŞLER VE MASKARALIK...!
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...! - 05/12/2018
FAS´IN FESİYLE FAS´LI DEĞİL, FESLİ KADİR...!
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...! - 28/11/2018
SÖZÜM; MAHALLİ SEÇİMDE MHP´DE BİR ADIM ÖNE ÇIKMAK İSTEYENLERE...!
 Devamı